ВЕРХОВНА РАДА

Дію воєнного стану в Україні продовжили

Верховна рада підтримала президентський указ про продовження дії воєнного стану в Україні.

Про це повідомив нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк.

Режим воєнного стану, який діє з 24 лютого до 25 березня, продовжили ще на 30 днів у зв’язку з військовою агресією Росії, що зберігається.

Зазначимо, що у період дії воєнного стану громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років заборонено виїзд за межі країни. Проте є три винятки.

Нагадаємо, в Україні посилили покарання за державну зраду та мародерство. За держзраду тепер передбачено покарання у вигляді 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Мародерство каратиметься позбавленням волі від 3 до 10 років.

 

Які обмеження передбачені режимом воєнного стану:

  • встановлення/посилення охорони об’єктів державного значення, критичної інфраструктури;
  • трудовий обов’язок для працездатних осіб, які не залучені до роботи в оборонній галузі та сфері забезпечення життєдіяльності населення;
  • використання потужностей та трудових ресурсів підприємств, установ та організацій усіх форм власності для потреб оборони;
  • примусове відчуження майна, що перебуває у приватній чи комунальній власності
  • комендантська година;
  • особливий режим в’їзду та виїзду;
  • обмеження свободи пересування громадян та транспорту;
  • перевірка документів у громадян, огляд автомобілів, багажу та вантажів, службових приміщень та житла громадян;
  • заборона проведення зборів, мітингів, масових заходів;
  • можлива заборона діяльності політичних партій чи організацій, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України;
  • заборона на торгівлю зброєю, сильнодійними хімічними та отруйними речовинами, алкоголем;
  • заборона громадянам, які перебувають на військовому чи спеціальному обліку змінювати місце проживання без дозволу;
  • встановлення військово-квартирної повинності;
  • нормоване забезпечення населення основними продовольчими та непродовольчими товарами.

Зазначимо, що під час дії воєнного стану не можуть бути обмежені повноваження судів, органів та установ системи правосуддя.

 

 

 

 

 

 

Верховна Рада надала статус ветерана добровольцям Сил територіальної оборони ЗСУ

15 березня Верховна Рада України ухвалила за основу та в цілому ініційований Мінветеранів законопроект “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників та Захисниць України” (реєстр. №7151). “За” проголосували 344 народних депутатів. 

Ухвалений документ є дуже важливим в реаліях сьогодення під час масштабної збройної агресії рф проти України. Він на законодавчому рівні визнає добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України ветеранами війни. Також запроваджує таку категорію осіб, як сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України із відповідним наданням їм пільг і гарантій, встановлених законодавством.

“З самого початку масштабного військової агресії рф проти України тисячі добровольців активно долучилися до лав ТрО Збройних Сил, щоб посилити спроможності захисту нашої країни. І сьогодні за ініціативи Мінветеранів Парламент законодавчо визнав їхній статус, а також запровадив категорію осіб – сімей загиблих Захисників та Захисниць України, – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. – Завдяки вам, наші добровольці, ми обов’язково переможемо!”

Крім того, ухвалені зміни  передбачають, що особи, яким вручено орден “Золота Зірка” за здійснення визначного геройського вчинку під час захисту Батьківщини, повних кавалерів ордена Богдана Хмельницького, осіб, нагороджених орденом княгині Ольги – відтепер належать до категорії осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, з наданням їм пільг і гарантій, встановлених законодавством для зазначеної категорії громадян.