Урядовий портал

Уряд спростив процедури затвердження та обслуговування бюджетних документів в умовах воєнного стану

13 березня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення для оптимізації та спрощення порядку затвердження паспортів бюджетних програм, кошторисів, інших планових документів та внесення змін до них, а також спрощення порядку казначейського обслуговування розпорядників та одержувачів бюджетних коштів в умовах воєнного стану.

Прийнята постанова з на період дії воєнного стану забезпечить наступне: 

– оперативне затвердження кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду і штатних розписів бюджетними установами та внесення змін до цих документів без погодження з Міністерством фінансів України;

– оперативне затвердження документів, що використовуються в бюджетному процесі, керівниками та/або заступниками керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, держадміністрацій та виконавчих органів місцевих рад;

– надання головним розпорядникам коштів державного бюджету місячного терміну після внесення змін до розпису державного бюджету в установленому порядку для внесення змін до паспортів бюджетних програм;

– здійснення органами Казначейства видатків розпорядників нижчого рівня та/або одержувачів коштів державного бюджету з урахуванням розподілів (змін до розподілів) бюджетних асигнувань, наданих головними розпорядниками коштів державного бюджету;

– інформування Міністерством фінансів України після внесення змін до розпису державного бюджету в установленому порядку Державної казначейської служби та головних розпорядників коштів державного бюджету про внесені зміни до розпису державного бюджету.

Постанову розроблено та прийнято на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

 

Роз’яснення Мін’юсту як оформити документи на новонароджену дитину

Послуга єМалятко онлайн тимчасово недоступна. Це пов‘язано з тим, що деякі державні реєстрі були відключені з міркувань безпеки. Проте народження малюка можна зареєструвати офлайн. Розповідаємо, як це зробити

Куди звернутися?

Відділи державної реєстрації актів цивільного (ДРАЦС) працюють у штатному режимі. Окрім міст та районів, де ведуться активні бойові дії.

Який саме відділ ДРАЦС потрібен?

Ви можете зареєструвати дитину в будь-якому відділі, який працює. Незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків.

Що потрібно для державної реєстрації народження?

Необхідно показати паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.

 

Прем’єр-міністр: Бізнес отримає максимальну свободу

Україна має сформувати потужний економічний тил, який дозволить забезпечувати армію і країну всім необхідним. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у відеозверненні 15 березня.

«Очевидно, що економічна та податкова система, яка існувала у мирний час, не може бути відповіддю на ті виклики, які у нас є зараз. Тому в тісній співпраці з Президентом України, з народними депутатами ми повністю переформатовуємо економічну модель України», — сказав очільник Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, бізнес отримає максимальну свободу:

  • податки будуть знижені;
  • всі регуляції прибрані;
  • доступ до фінансів полегшений;
  • трудові відносини лібералізовані.

Так, за ініціативою Уряду Верховна Рада підтримала законопроект, який значно розширює можливості користування опцією єдиного податку на час воєнного стану для середнього та великого бізнесу.

«Підприємства з обігом до 10 млрд гривень зможуть перейти на сплату єдиного податку. Знімаємо всі інші обмеження по кількості робітників та по видах діяльності, окрім підакцизних товарів та грального бізнесу. Замість ПДВ та податку на прибуток підприємці платитимуть лише 2% від обороту», — сказав Денис Шмигаль.

За словами Прем’єр-міністра, фізичні особи-підприємці 1-ї та 2-ї груп сплачуватимуть єдиний податок на добровільній основі. Також ФОП не будуть платити ЄСВ за своїх мобілізованих співробітників. Це зробить держава.

«На період воєнного стану ФОП також не сплачуватимусь ЄСВ, якщо не отримують доходу. Санкції за порушення закону про РРО не будуть застосовуватись до завершення воєнного стану», — зазначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр додав, що з 24 лютого й до кінця цього року звільняються від сплати за землю платники на територіях, на яких ведуться бойові дії. Крім того, не буде сплачуватися ПДВ за товари, що були знищені під час війни, а також передані на потреби оборони.

«Також буде скасований акциз на пальне, а ставка ПДВ по цих позиціях буде зменшена з 20% до 7%», — зазначив Денис Шмигаль.

Глава Уряду підкреслив, що протягом декількох годин після набуття чинності цих законів Кабінет Міністрів прийме всі необхідні підзаконні акти, щоб нова податкова система запрацювала вже цього тижня.