КРИВООЗЕРСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ

Як не стати жертвою  злочину

Щоб не стати жертвою телефонних шахраїв:

Ніколи не зачитуйте по телефону всі платіжні реквізити, кодове слово у банку та тим паче CVV-код та не перераховуйте нікому гроші

В Інтернеті не переходьте за сумнівними посиланнями

Замовляйте товар, квитки, послуги лише через надійні та перевірені сайти.

Не втрачайте голову від щастя, якщо хтось повідомляє вам про “випадкову” перемогу у розіграші. Пам’ятайте, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини,
застосовуючи поширені схеми: «ваш син в поліції» та «дзвінок із банку».
Щоб не стати жертвою квартирної крадіжки:

Треба більш відповідально поставились до збереження свого майна. Щоб уберегти свою квартиру від «непроханих гостей», ніколи не завадить пара зайвих замків з високим рівнем складності, двері обов’язково повинні відкриватися назовні, а не всередину – так їх складніше зламати. Незамінні й решітки на вікнах та балконах, особливо якщо житло розташоване на двох перших поверхах. Найнадійнішим засобом захисту житла була і залишається установка охоронної сигналізації з подальшим підключенням до пульту поліції охорони. Нажаль, більшість громадян все ще переконані, що охоронна сигналізація для квартири – це розкіш, і не поспішають вкладати гроші у свою безпеку та безпеку свого майна.

Працівники поліції закликають громадян бути уважними, зачиняти двері та вікна, не зберігати цінності в одному місці, попереджати дітей, щоб не розповідали перед друзям про достатки своєї родини чи отримані дорогі подарунки. Зазвичай злодії, перш ніж вирушати «на справу», спочатку обирають об‘єкт, віддаючи перевагу квартирам та будинкам з певними ознаками достатку – обладнані кондиціонерами, супутниковими антенами тощо. Про заможність господарів можуть свідчити й багаті штори та якісний ремонт, побачені у вікно.

Якщо виникає необхідність тривалої поїздки, можна попросити надійних сусідів наглядати за квартирою та забирати зі скриньки пошту. В тому ж разі, якщо у під’їзді або біля будинку будуть помічені підозрілі люди – слід негайно сповістити про це до поліції на безкоштовний номер «гарячої» цілодобової лінії «102».

Як уникнути домашнього насильства:

Правоохоронці наголошують, що в більшості випадків спочатку триває психологічне насильство, а потім – доходить до фізичного.

Згідно з дослідженнями, більшість жертв фізичного насильства тривалий час потерпали від психологічного насильства, а потім вже – від фізичного. Відтак, від самого початку стосунків варто не дозволяти ображати та принижувати себе.

Якщо ж є загроза, то в поліції дають такі поради:

у разі загрози конфлікту треба вийти з дому – конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим;

спробуйте запросити людину, яка зменшить напруження, наприклад, родича;

не провокуйте конфлікти;

будьте особливо обережними з п’яними – у нетверезому стані  інколи агресивними стають цілком неконфліктні люди;

насильник повинен знати, що обов’язково буде покараний.

«Можна повісити на видному місці списки телефонів служб невідкладної допомоги: швидкої допомоги, поліції та інших. Серед номерів телефонів повинен бути телефон дільничного»

Правоохоронці нагадують, що домашнє насильство – це умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи. Згідно зі змінами до законодавства, що набули чинності 11 січня 2019 року, вчинення домашнього насильства карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2 років.

Денис СТЕПАНЕНКО, дільничний офіцер поліції Кривоозерського ВП, капітан поліції.