«Центру пробації» надали засоби індивідуального захисту

ПРО  СЛУЖБУ ПРОБАЦІЇ

Пробація – це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі (далі – клієнт пробації), та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.

Мета діяльності органів пробації – забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом надання необхідної підтримки та допомоги клієнту пробації із залученням спеціалістів різних служб та організацій, надання суду інформації, що характеризує клієнта, а також здійснення нагляду і контролю, аби уникнути вчинення ним повторних правопорушень.

Службу пробації було створено у 2017 році шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції (КВІ), яка відповідала за виконання вироків, не пов’язаних із позбавленням волі. Ця служба здійснювала нагляд за особами, які скоїли правопорушення, щоб забезпечити виконання передбачених судом обов’язків. Тобто, заходи передбачали, передусім, покарання та контроль.

У 2018 році у складі Міністерства юстиції України було створено центральний орган управління діяльністю пробації – Державну установу «Центр пробації», що координує та здійснює нагляд за діяльністю 24 філій та 560 уповноважених органів з питань пробації по всій Україні.

У Миколаївській області функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 24 уповноважених органів з питань пробації.

Як працює пробація?  Досудова пробація – надання суду інформації (досудової доповіді) про особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складання досудової доповіді).

  1. Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів для осіб, до яких застосовується пробація:

– контроль за поведінкою;

– нагляд за виконанням обов’язків;

– надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги;

– сприяння працевлаштуванню;

– залучення до навчання;

– участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності;

– проведення профілактичної роботи.

  1. Пенітенціарна пробація – допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі:

– трудове та побутове влаштування за місцем проживання;

– сприяння в отриманні медичних послуг;

– допомога в адаптації до життя у громаді.

Пробаційні програми – спеціальні програми соціально-психологічного або психо-корекційного напряму, які суд зобов’язує пройти для того, щоб людина змінила свою прокримінальну поведінку, своє ставлення до оточуючих, свій внутрішній світ.

Затверджено такі пробаційні програми для роботи з суб’єктами пробації: «Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення». До реалізації пробаційної програми у порядку, визначеному законодавством, можуть залучатися установи, організації, незалежно від форми власності, об’єднання громадян, окремі громадяни, які можуть надавати послуги, необхідні для реалізації пробаційних програм.

Реалізація кожної пробаційної програми передбачає: складання графіка, відвідування занять, дотримання певних правил поведінки при цьому, оцінку результатів та висновок про виконання пробаційної програми.

Спільною метою пробаційних програм є досягнення позитивних змін у поведінці суб’єкта пробації.

Які переваги пробації?

Для держави в цілому:

–   зниження злочинності та кількості ув’язнених осіб;

–   позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче (в 10-12 разів) для держави, ніж перебування особи на пробації;

–   дотримання міжнародних стандартів та європейських цінностей.

Для суспільства:

–   убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

–   справедливе здійснення правосуддя: обрання покарання, необхідного і достатнього для виправлення.

Для особи, яка вчинила правопорушення:

– можливість змінитися без ізоляції від суспільства, підтримка на шляху до змін;

– збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

– збереження роботи та житла.

 Готові до співпраці та реалізації цікавих інформаційних проектів! 

Контактні дані: Вдовиченко Олег Володимирович, начальник філії

(0512 37-68-18), Бойчук Юлія Іванівна, старший інспектор філії (096-17-22-377).

Адреса: вул. Спаська, 39, м. Миколаїв, 54001

E-mail: mk1@probation.gov.ua

Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/probation.ua

 

Діти – майбутнє кожної держави

    Під таким гаслом  05 червня 2020 року в приміщенні Кривоозерського районного сектору філії державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області для неповнолітніх суб’єктів пробації відбувся виховний захід присвячений Міжнародному Дню захисту дітей.

Для проведення заходу були запрошені волонтер в пробації Вероніка Полапа, яка підготувала та розповіла присутнім неповнолітнім цікаву розповідь про історію цього свята, та стилі виховання дітей в різних країнах.    Інспектор ювенальної превенції сектору патрульної поліції Кривоозерського ВП капітан поліції Світлана Арбузова в черговий раз провела із засудженими неповнолітніми профілактичну бесіду та застерегла їх від протиправної поведінки на майбутнє. Старший інспектор філії Державної установи «Центр пробаці» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Наталія Ачкевич продемонструвала відеоролик Конвенція ООН «Про права дитини». Начальником Кривоозерського РС Олегом Садовським  було проведено бесіду з присутніми «Знаємо свої права- виконуємо свої обов’язки».

Ось так і пройшла година для неповнолітніх засуджених  і хотілося б вірити, що хлопці почули  позитивні моменти і дещо застосують для себе в подальшому.  Закликаємо усіх сьогодні й кожного наступного дня, зігрівайте теплом і любов’ю кожне дитяче серце, навчайте  дітей добру заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

Старший інспектор Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» В Миколаївській області майор внутрішньої служби Наталія Ачкевич

“Центру пробації» надали засоби індивідуального захисту

Вже в котрий раз, профспілка Державної установи «Центр пробації» турбується про своїх профспілчан. Так, 13.05.2020 року через послугу, що надає «Нова Пошта»

Кривоозерським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації»  в Миколаївській області отримано засоби індивідуального захисту відповідно до наданих раніше потреб. Ми вдячні профспілці за підтримку персоналу пробації в умовах карантину, спричиненого COVID-19.

Старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи     «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Наталія АЧКЕВИЧ

 

“Знати сьогодні, щоб жити завтра”

“Знати сьогодні, щоб жити завтра” під таким гаслом 2 грудня 2019 року з метою поліпшення інформаційно-просвітницької роботи щодо профілактики ВІЛ-інфекції-СНІДу, попередження дискримінації  ВІЛ-позитивних осіб, а також з метою виховання  толерантного відношення  до ВІЛ-інфікованих і хворих на ВІЛ СНІД,  за ініціативи начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олега Садовського та старшого інспектора майора внутрішньої служби Наталії Ачкевич, спільно з головою Кривоозерської районної організації Товариства «Червого Хреста» Аллою Ткачук за участю волонтера Кривоозерського районного сектору Вероніки Полапи, на базі Кривоозерського районного будинку Дитячої творчості проведено інформаційно-просвітницький захід до Дня боротьби зі СНІДом.

З великим інтересом суб’єкти пробації  слухали Аллу Ткачук та Вероніку Полапу, які провели профілактичну бесіду про те, як саме вірус потрапляє в організм людини, про шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, а також про умови, за яких інфекція не передається, звернули увагу присутніх на соціальні наслідки наркоманії та озвучили цифри захворювань на ВІЛ/СНІД. Олег Садовський розповів про історію виникнення Червоної стрічки – міжнародного символу боротьби із СНІДОМ.  Впродовж заходу Наталією Ачкевич було продемонстровано  відеоролики з історії хвороби, профілактики розповсюдження венеричних захворювань та пропаганди здорового способу життя. Усі охочі присутні,  пройшли експрес-тестування на виявлення небезпечної хвороби.

    Суб’єкти пробації Кривоозерського районного сектору  отримали нагоду ще раз почути про те, як  важливо дотримуватись здорового способу життя, відповідних гігієнічних  та морально-етичних норм поведінки для того, щоб уникнути зараження ВІЛ. У підсумку заходу всі прийшли до висновку, що проблема ВІЛ-СНІДу стосується кожного і потрібно не бути байдужими до власного життя та життя  інших людей, яке також може залежати від небезпечної поведінки кожного із нас. Наприкінці заходу Алла Ткачук роздала суб’єктам пробації пакунки медичного призначення.

Проведений захід – символ співчуття, підтримки та надії на майбутнє без СНІДу, а також прагнення привернути увагу молоді, поінформувати громадськість про шляхи передачі ВІЛ і наголосити на необхідності проходження тестування. Такі заходи допомагають  усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.

Старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  майор  внутрішньої  служби  Наталія Ачкевич

 

Продовжуючи заходи  присвячені  Всесвітній акції «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»         

3 грудня 2019 року  Кривоозерським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області,  для суб’єктів пробації організовано та проведено захід спільно з  Кривоозерським бюро правової допомоги спрямований на те, щоб привернути увагу до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок. Заступник начальника Кривоозерського бюро з надання безоплатної правової допомоги Катерина Гобела провела лекцію з метою досягнення нульової толерантності до насильства щодо жінок в Україні.

     У підсумку старший інспектор Кривоозерського районного сектору майор внутрішньої служби Наталія Ачкевич довела до уваги присутніх суб’єктів пробації, що 11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка  вчиняє домашнє насильство. Такі заходи сприяють профілактиці запобігати  насильству в сім’ї, та недопущенню кримінальних правопорушень клієнтами пробації пов’язаних з  усіма проявами насильства.

З цієї ж нагоди начальник Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олег Садовський 03.12.219р взяв участь у засіданні «круглого столу» при координаційній раді з питань сім’ї, жінок та дітей при Кривоозерській райдержадміністрації на тему «16 днів проти насильства». На засіданні були присутні голова координаційної ради з питань сім’ї, жінок та дітей, при Кривоозерській  райдержадміністрації перший заступник голови Кривозерської РДА Олександр Оніщенко, начальник управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації Олена Марків, заступник  начальника управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації Ольга Маріковська, директор Кривоозерського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Бойко,  заступник начальника Кривоозерського бюро з надання безоплатної правової допомоги Катерина Гобела,  розглядались питання координації дій між службами щодо профілактики та протидії домашньому насильству. Насильство в сім’ї  є серйозним порушенням прав людини, які держава відстоює та захищає.

Старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  майор  внутрішньої служби  Ачкевич Н.В.                                         

 

Запрошуємо волонтерів до співпраці

з Кривоозерським районним сектором філії Державної установи

«Центр пробації» в Миколаївській області

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві. Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. Волонтери в пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації. Положення про організацію діяльності волонтерів в пробації затверджується центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику в сфері пробації.

Волонтером в пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами в пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем проживання, роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у складанні та реалізації виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залучення їх до навчання, виховних заходів та соціально-корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій. Кандидати у волонтери мають пройти відбір.

Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами:

55104 смт Криве Озеро вул. Центральна, 72 роб.тел. (05133) 2-41-97 Кривоозерський районний сектор з питань пробації. Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

 

Робота на спільний результат

07 жовтня 2019 року на базі Кривоозерського районного сектору філії Державнї установи «Центр пробації»  в Миколаївській області згідно графіка дії дистанційно консультативного  пункту та в рамках меморандуму про співпрацю,  Кривоозерським бюро з надання безоплатної правової допомоги, начальником Гобелою Катериною та провідним спеціалістом Формогей Алісою було надано відповідні консультації та роз’яснення  щодо  виявленої у суб’єкта пробації криміногенної потреби стосовно житла та матеріального становища.

Особа засуджена до покарання не пов’язаного з позбавленням волі отримала інформацію правової допомоги стосовно оформлення документів щодо підтвердження сплати частини коштів під час купівлі житла, а також отримала консультацію стосовно надання допомоги малозабезпеченій сім’ї, та роз’яснення порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Начальник Кривоозерського районного сектору Садовський Олег звернув увагу суб’єктів пробації на можливість отримання й надалі безоплатної правової допомоги шляхом звернення до Кривоозерського бюро правової допомоги.

Кривоозерський районний сектор філії Державнї установи «Центр пробації»  в Миколаївській області  тісно співпрацюють з Кривоозерським бюро правової допомоги, і ця взаємодія дає свої позитивні результати щодо покращення  поведінки та способу життя суб’єктів пробації. Представники Центру надають правову підтримку клієнтам пробації. Впевнена, що цю роботу необхідно продовжувати й надалі.

Старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  майор  внутрішньої служби   Ачкевич Наталія

Перемога. Свята перемога!

  8 травня – День пам’яті та примирення. Це день, коли в далекому 1945 році в Європу прийшов довгожданий мир.

Кривоозерський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області на чолі з начальником Садовським Олегом Олександровичем та старшим інспектором майором внутрішньої служби Ачкевич Наталією Василівною разом з суб’єктами пробації взяли участь в мітингу присвяченому Дню перемоги.

Кривоозерщина  здавна славиться вагомим внеском для досягнення перемоги, а саме – партизанським рухом, що наблизив жадану мить.

Активну участь у підготовці до цього свята взяли  особи, які перебувають на обліку Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, а саме – правопорушники та засуджені до покарання у вигляді громадських робіт.

Силами цих осіб проводилась підготовка до святкування меморіалів, пам’ятників та пам’ятних місць, належне оформлення клумб навколо.

Ми схиляємо голову перед пам’яттю тих, хто віддав життя за мир, процвітання, майбутнє. Вшановуємо пам’ять усіх жертв тієї страшнішої війни. Нехай на усій землі панує мир та спокій, а у серцях ніколи не згасає вогник надії на щасливе майбутнє!

Ачкевич Н.В, старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  майор  внутрішньої служби                

 

Шлях до перемоги!

    Нещодавно начальником Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Садовським Олегом Олександровичем та старшим інспектором  майором внутрішньої служби Ачкевич Наталією Василівною для неповнолітніх та осіб  молодіжного віку, які  перебувають  на обліку, спільно з головою Кривоозерської районної  громадської організації товариства Червоного Хреста, Ткачук Аллою Анатоліївною та головою Кривоозерської районної організації  ветеранів війни і праці та союзу інвалідів Білковською Юлією Анатоліївною до  75 річниці визволення Кривоозерського району від німецько-фашистських загарбників організовано відвідування  Кривоозерського районного, історико –  краєзнавчого музею

, з метою формування почуття патріотизму, поваги до подвигу минулих часів та набуття знань про події років Великої Вітчизняної Війни. Під час екскурсії екскурсовод Лохаївська Світлана Василівна цікаво та захоплююче розповіла про події воєнних років та історію Кривоозерського району.

Також перед присутніми засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, що перебувають на обліку в Кривоозерському районному секторі, під час відвідування Кривоозерського районного, краєзнавчого музею виступила голова  районної організації  ветеранів війни і праці, Білковська Юлія Анатоліївна, яка  розповіла про бойові подвиги наших земляків.

Ми пишаємось героїзмом, силою духу та мужністю наших визволителів, які у ті буремні роки звільнили від окупантів рідну Кривоозерщину.

Інспектор Кривоозерського РС  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  майор внутрішньої служби Наталія Ачкевич.  

 

 

31.01.2019 року відбулася  координаційна нарада структурних підрозділів з профілактики правопорушень в дитячому середовищі. 

На нараді були присутні: інспектор ювенальної превенції сектору патрульної поліції Кривоозерського відділення поліції Врадіївського відділу поліції головного управління національної поліції в Миколаївській області капітан поліції Арбузова Світлана Сергіївна, начальник Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Садовський Олег Олександрович, старший інспектор Кривоозерського районного сектору майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна, директор Кривоозерського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Бойко Олена Сергіївна, та представники служби у справах дітей Кривоозерської райдержадміністрації, Марканич Валентина Анатоліївна та Рибакова  Ірина Юріївна.

Перед присутніми виступив Садовський  Олег Олександрович та доповів про роботу Кривоозерського районного сектору за 2018 рік, були обговорені питання включені до плану спільних заходів на 2019 рік окремо з кожною службою.  Старший інспектор Ачкевич  Наталія Василівна узгодила графік спільних перевірок стосовно неповнолітніх суб’єктів пробації.

На даній координаційній нараді були  узгодженні та підписані плани спільних заходів роботи з неповнолітніми на 2019 рік з представниками служби у справах дітей  Кривоозерської РДА,  директором Кривоозерського РЦ СССДМ. З інспектором Кривоозерського  відділення поліції Врадіївського відділу поліції головного управління національної поліції в Миколаївській області капітаном поліції Арбузовою Світланою Сергіївною.

Цього ж дня за ініціативи Кривоозерського РС проведено засідання «круглого столу» за участі начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Садовського Олега Олександровича, старшого інспектора Кривоозерського районного сектору майора внутрішньої служби Ачкевич Наталії Василівни, директора Кривоозерської районної філії  Миколаївського обласного центру зайнятості Білецького Ігоря Романовича, провідного фахівця відділу підтримки безробітних  Кривоозерської районної філії  Миколаївського обласного центру зайнятості Черненко Ольги Гаврилівни. На засіданні було обговорено, узгоджено та підписано план спільних заходів, щодо надання допомоги у трудовому та побутовому працевлаштуванні суб’єктів пробації на 2019 рік.

Старший інспектор Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна

Засідання спостережної комісії

28.01.2019 року на виконання вказівки №29/72-19 від 23.01.2019 року за ініціативою начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Садовського О.О. з метою покращення роботи щодо налагодження співробітництва у питаннях впровадження елементів пенітенціарної пробації ( зокрема соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі), відбулося засідання спостережної комісії у складі: заступника голови спостережної комісії, начальника управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації Марків Олени Петрівни, секретаря спостережної комісії, головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії громадян та з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Савчук Наталії Ігорівна, директора Кривоозерського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Бойко Олени Сергіївни,  старшого інспектора Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Ачкевич Наталії Василівни.

На порядку денному роботи спостережної комісії також було розглянуто повідомлення-запит Кривоозерського районного сектору та обговорено питання надання соціального супроводу особі, яка за інформацією виправної колонії  в квітні 2019 року звільняється з місць позбавлення волі по кінцю строку і має намір мешкати на території Кривоозерського району.

За результатами засідання було вирішено кожен факт звільнення, та питання соціальної адаптації цих осіб розглядати на спостережній комісії, а  також впровадити щоквартальну взаємозвірку щодо осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі.

Наталія АЧКЕВИЧ, старший інспектор Кривоозерський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, майор внутрішньої служби

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО НЕБЕЗПЕЧНУ ХВОРОБУ

Щоб зупинити та перемогти  хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності  про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу. Про це йшлося під час просвітницького заходу, проведеного “Центром пробації”

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Цього дня в 1882 р, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу.

Метою Всесвітнього дня є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей  і дати  зрозуміти  людству, що чинити опір цій хворобі можна і треба. Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення  з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом.

Не стали осторонь цієї проблеми  начальник Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Садовський Олег Олександрович та старший інспектор майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна, які спільно  з   Кривоозерською районною організацією товариства Червоного Хреста,  21 березня 2019 року провели просвітницький захід. Голова Кривоозерської районної організації товариства Червоного Хреста Ткачук Алла Анатоліївна, розповіла про це підступне інфекційне захворювання, про симптоми, перебіг і наслідки туберкульозу. Суб’єкти пробації, які  були присутні на заході,  дещо про туберкульоз  вже знали. Але, зізналися, що хотіли б почути більше  і будь-яка інформація  піде  на користь.

Впродовж  заходу підоблікові Кривоозерського районного сектору  не тільки дізналися про хворобу, а й ставили питання.

Головною метою було – розширити уяву  про проблему підступної хвороби, познайомити з поняттям «туберкульоз» і шляхами його зараження, пояснити  необхідність профілактики щеплень від туберкульозу,  назвати основні симптоми захворювання.

Захід був  пізнавальним, бо було привернуто увагу до такого серйозного захворювання, як туберкульоз. Присутнім було вкотре наголошено на  уважніше ставлення до свого здоров’я, постійно слідкувати за появою перших ознак і обов’язково звертатися до лікаря у разі підозри хвороби, щоб убезпечити себе та оточуючих від даної недуги.

В заключній частині  заходу присутнім  неповнолітніми та особами  молодіжного віку, засудженими до покарання без позбавлення волі, були роздані матеріали інформаційного призначення та заповнені скринінгові анкети для виявлення людей, що потребують обстеження на туберкульоз.

Наталія АЧКЕВИЧ, старший інспектор Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби.