«Центр пробації»

      31.01.2019 року відбулася  координаційна нарада структурних підрозділів з профілактики правопорушень в дитячому середовищі. 

На нараді були присутні: інспектор ювенальної превенції сектору патрульної поліції Кривоозерського відділення поліції Врадіївського відділу поліції головного управління національної поліції в Миколаївській області капітан поліції Арбузова Світлана Сергіївна, начальник Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Садовський Олег Олександрович, старший інспектор Кривоозерського районного сектору майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна, директор Кривоозерського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Бойко Олена Сергіївна, та представники служби у справах дітей Кривоозерської райдержадміністрації, Марканич Валентина Анатоліївна та Рибакова  Ірина Юріївна.

Перед присутніми виступив Садовський  Олег Олександрович та доповів про роботу Кривоозерського районного сектору за 2018 рік, були обговорені питання включені до плану спільних заходів на 2019 рік окремо з кожною службою.  Старший інспектор Ачкевич  Наталія Василівна узгодила графік спільних перевірок стосовно неповнолітніх суб’єктів пробації.

На даній координаційній нараді були  узгодженні та підписані плани спільних заходів роботи з неповнолітніми на 2019 рік з представниками служби у справах дітей  Кривоозерської РДА,  директором Кривоозерського РЦ СССДМ. З інспектором Кривоозерського  відділення поліції Врадіївського відділу поліції головного управління національної поліції в Миколаївській області капітаном поліції Арбузовою Світланою Сергіївною.

Цього ж дня за ініціативи Кривоозерського РС проведено засідання «круглого столу» за участі начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області  Садовського Олега Олександровича, старшого інспектора Кривоозерського районного сектору майора внутрішньої служби Ачкевич Наталії Василівни, директора Кривоозерської районної філії  Миколаївського обласного центру зайнятості Білецького Ігоря Романовича, провідного фахівця відділу підтримки безробітних  Кривоозерської районної філії  Миколаївського обласного центру зайнятості Черненко Ольги Гаврилівни. На засіданні було обговорено, узгоджено та підписано план спільних заходів, щодо надання допомоги у трудовому та побутовому працевлаштуванні суб’єктів пробації на 2019 рік.

Старший інспектор Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна

Засідання спостережної комісії

28.01.2019 року на виконання вказівки №29/72-19 від 23.01.2019 року за ініціативою начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Садовського О.О. з метою покращення роботи щодо налагодження співробітництва у питаннях впровадження елементів пенітенціарної пробації ( зокрема соціальної адаптації засуджених під час підготовки їх до звільнення з місць позбавлення волі), відбулося засідання спостережної комісії у складі: заступника голови спостережної комісії, начальника управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації Марків Олени Петрівни, секретаря спостережної комісії, головного спеціаліста відділу персоніфікованого обліку пільгової категорії громадян та з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Савчук Наталії Ігорівна, директора Кривоозерського районного центру для сім’ї, дітей та молоді Бойко Олени Сергіївни,  старшого інспектора Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майора внутрішньої служби Ачкевич Наталії Василівни.

На порядку денному роботи спостережної комісії також було розглянуто повідомлення-запит Кривоозерського районного сектору та обговорено питання надання соціального супроводу особі, яка за інформацією виправної колонії  в квітні 2019 року звільняється з місць позбавлення волі по кінцю строку і має намір мешкати на території Кривоозерського району.

За результатами засідання було вирішено кожен факт звільнення, та питання соціальної адаптації цих осіб розглядати на спостережній комісії, а  також впровадити щоквартальну взаємозвірку щодо осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі.

Наталія АЧКЕВИЧ, старший інспектор Кривоозерський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, майор внутрішньої служби

ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПРО НЕБЕЗПЕЧНУ ХВОРОБУ

Щоб зупинити та перемогти  хворобу усі мають зрозуміти, що без обізнаності  про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу. Про це йшлося під час просвітницького заходу, проведеного “Центром пробації”

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом. Цього дня в 1882 р, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу.

Метою Всесвітнього дня є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей  і дати  зрозуміти  людству, що чинити опір цій хворобі можна і треба. Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення  з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом.

Не стали осторонь цієї проблеми  начальник Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Садовський Олег Олександрович та старший інспектор майор внутрішньої служби Ачкевич Наталія Василівна, які спільно  з   Кривоозерською районною організацією товариства Червоного Хреста,  21 березня 2019 року провели просвітницький захід. Голова Кривоозерської районної організації товариства Червоного Хреста Ткачук Алла Анатоліївна, розповіла про це підступне інфекційне захворювання, про симптоми, перебіг і наслідки туберкульозу. Суб’єкти пробації, які  були присутні на заході,  дещо про туберкульоз  вже знали. Але, зізналися, що хотіли б почути більше  і будь-яка інформація  піде  на користь.

Впродовж  заходу підоблікові Кривоозерського районного сектору  не тільки дізналися про хворобу, а й ставили питання.

Головною метою було – розширити уяву  про проблему підступної хвороби, познайомити з поняттям «туберкульоз» і шляхами його зараження, пояснити  необхідність профілактики щеплень від туберкульозу,  назвати основні симптоми захворювання.

Захід був  пізнавальним, бо було привернуто увагу до такого серйозного захворювання, як туберкульоз. Присутнім було вкотре наголошено на  уважніше ставлення до свого здоров’я, постійно слідкувати за появою перших ознак і обов’язково звертатися до лікаря у разі підозри хвороби, щоб убезпечити себе та оточуючих від даної недуги.

В заключній частині  заходу присутнім  неповнолітніми та особами  молодіжного віку, засудженими до покарання без позбавлення волі, були роздані матеріали інформаційного призначення та заповнені скринінгові анкети для виявлення людей, що потребують обстеження на туберкульоз.

Наталія АЧКЕВИЧ, старший інспектор Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор внутрішньої служби.