Любіть своє серце, і воно вам відповість взаємністю!

28 вересня — Всесвітній день серця

Якщо вважати Всесвітній день серця святом — то це свято з тих, які «зі сльозами на очах». Хвороби серця і судин вже багато десятиліть із великим відривом утримують перше місце за смертністю в більшості країн світу. 

1380709806_1Нині близько 18 мільйонів землян щорічно вмирають від таких захворювань, а до 2030 року, якщо не відбудеться кардинальної зміни ситуації, кількість щорічних смертей, викликаних серцево-судинними захворюваннями, перевищить 23 мільйони!

А, між тим, не менше 80 відсоткам передчасних смертей, викликаних хворобами серця, можна було б запобігти за допомогою найпростішого методу — зміни способу життя людьми, які належать до груп високого ризику розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту.

Так що ж слід робити для підтримки здоров’я серця? Фахівці радять категорично відмовитися від вживання тютюну, адже нікотин призводить до різкого зниження кількості кисню в крові, що змушує серце компенсувати «кисневий голод» посиленою роботою. Страждають і судини, в яких різко знижується тонус і пропускна здатність. Пасивне куріння також небезпечно. Ризик розвитку інфаркту або інсульту починає знижуватися відразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може знизитися на 50 відсотків. Замислитись варто!

Також здоров’я серця і судин залежить від правильного раціону харчування. Тут величезне значення відіграє збалансований раціон харчування, що включає велику кількість фруктів і овочів, страви з цільного зерна, нежирне м’ясо, рибу і бобові із обмеженим споживанням солі, цукру і жиру.

Фахівцями доведено, що велика кількість у нашому раціоні жирної і солоної їжі не лише викликає ожиріння, але й погано впливає на еластичність судин, а це порушує кровотік. Крім того, існують продукти, які справляють на організм тонізуючу дію, впливаючи безпосередньо на серцево-судинну систему. До них належать — міцний чай, кава, алкогольні напої. Усіма цими засобами, особливо алкоголем, не варто зловживати.

А наскільки важливими є фізична активність і підтримка оптимальної маси тіла! Адже відомо, що для забезпечення здорового стану серцево-судинної системи необхідні регулярні фізичні вправи, мінімум протягом півгодини щодня. Тобто будь-яка фізична діяльність, що дарує людині задоволення, — заняття спортом, піша ходьба, плавання, туристичні походи. Корисними будуть і загартовуючі процедури — контрастний душ, обливання холодною водою або тривалі прогулянки на свіжому повітрі, і кожен може знайти те, що йому до душі. Такі заходи зміцнюють стінки судин і тим самим запобігають багатьом серйозним захворюванням. Відпочинок теж має бути повноцінним, а тривалість сну — складати 8-10 годин на добу, причому краще, коли є можливість відпочити ще і протягом дня.

Також слід знати свій кров’яний тиск, адже високий його показник іноді не супроводжується неприємними симптомами, але може призвести до раптового інсульту чи інфаркту. Тож перевіряйте його самостійно або попросіть зробити це рідних чи близьких. А якщо у вас підскочив кров’яний тиск або виник дискомфорт в області серця, негайно звертайтеся за лікарською допомогою.

А щоб привернути увагу світової громадськості до проблеми високої захворюваності органів кровообігу і необхідності її профілактики, щорічно, починаючи з 2000 року, кожної останньої неділі вересня і відзначається Всесвітній день серця.

Ініціаторами започаткування цієї дати у календарі були співробітники Всесвітньої федерації серця (World Heart Federation), міжнародної некомерційної організації, до якої зараз входять майже 200 організацій кардіологічного напрямку з понад 100 країн світу.

Як і раніше, цьогоріч у багатьох країнах також відбудуться заходи, адресовані всім нам, чоловікам і жінкам, і у першу чергу, звичайно ж, дітям, адже фундамент кардіологічного здоров’я закладається ще змалечку.

Одне слово, «гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно увійти у повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров’я, повноцінне і радісне життя». Це — порада самого Гіппократа, тож давайте дослухаємося думки великого цілителя. Любіть своє серце, і воно вам відповість взаємністю!

Ярослав ШЛАПАК (УКРІНФОРМ)

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Наш календар. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий