ДИВОВИЖНО МАЛЬОВНИЧА РІКА

17 травня — День Південного Бугу

Відповідно до рішення Басейнової ради Південного Бугу з 2009 року щорічно у третю суботу травня відзначається День Південного Бугу. Цього року свято припадає на 17 травня.

Річка Південний Буг бере свій початок на Волино-Подільській височині поблизу с. Холодець Хмельницької області і впадає у Дніпро-Бузький лиман Чорного моря. Басейн Південного Бугу розташований у межах лісостепової та степової зон на території 7 областей України – Хмельницької, Вінницької, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Одеської та Миколаївської. Площа басейну становить 63700 км2, довжина – 806 км.

Південний Буг – єдина велика річка України, водозбірна площа якої повністю знаходиться в межах нашої держави. Її особливістю є те, що ця річка фактично має лише одну велику притоку – р. Синюху, яка утворюється внаслідок злиття річок Тікич та Велика Вись. Всього на території басейну Південного Бугу протікає 6594 річки.

Характерною особливістю басейну Південного Бугу, що виділяє його серед інших великих річок є його дуже велика зарегульованість. В басейні налічується 9755 ставків. Також розташовано 187 водосховищ місткістю 894 млн.м3, загальною площею водного дзеркала майже 30 тис. га. На руслі р. Південний Буг побудовано 16 водосховищ місткістю 316 млн. м3, які використовуються для потреб гідроенергетики, водопостачання та рекреації. Найбільша кількість водосховищ побудована в Кіровоградській (64) і Вінницькій (42) областях.

Нижче по течії споруджений Південноукраїнський енергетичний комплекс, що використовує води Південного Бугу для охолодження своїх агрегатів (Південноукраїнська АЕС), одержання електроенергії (Ташлицька ГАЕС, Олександрівська ГЕС).

Південний Буг – дивовижно мальовнича ріка, особливо середній і нижній течіях, де вона продирається крізь кристалічні породи Українського щита, формуючи фантастично мальовничі скелі, пороги і перекати. Долину річки Південний Буг недарма вважають однією з найкращих природних «перлин» України. Особливо мальовничою є територія від північної околиці с. Кінецьпіль до м. Вознесенська.

Якщо Дніпро — своєрідний символ України, то Південний Буг — її правобережної частини. Цей символ потрібно не тільки оберігати, а й відновлювати

М. ПЕТРОВ,

інженер відділу водних ресурсів Вознесенського міжрайонного управління водного господарства.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Наш календар. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий