Національна безпека — наша спільна справа

Останнім часом на території південно-східних регіонів країни окремі політики, представники органів місцевого самоврядування, лідери об’єднань громадян та радикально налаштовані особи штучно створюють підгрунтя для ескалації громадянського конфлікту, поширення сепаратистських настроїв, що може призвести до виникнення загрози територіальної цілісності та недоторканості держави. З цією метою проводять мітинги та демонстрації громадян, до участі в яких залучають учнівську молодь. Окремі акції відбуваються під час навчально-виховного процесу, що суперечить вимогам ст. 8 Закону України «Про освіту».

Так, ст. 8 Закону України «Про освіту» передбачено, що навчально-виховний процес у навчальних закладах є вільним від втручання політичних партій, громадських, релігійних організацій. Залучення учнів, студентів до участі в політичних акціях і релігійних заходах під час навчально-виховного процесу не допускається.

Слід також пам’ятати про кримінальну відповідальність за вчинення повнолітніми особами злочинів проти основ національної безпеки України. Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основи національної безпеки України» контроль за реалізацією заходів у сфері національної безпеки здійснюється Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та Радою національної безпеки і оборони України.

З метою забезпечення національної безпеки та недопущення проявів сепаратизму в державі вищими органами влади країни було криміналізовано відповідальність за вчинення протиправних дій щодо національної безпеки та передбачено за них кримінальну відповідальність.

Статтями 109,110,111 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.

Так, дії, вчинені з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, а також змова про вчинення таких дій, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. У разі вчинення таких дій особою, що є представником влади, кримінальна відповідальність встановлюється у виді обмеження волі  до 5 років.

Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного  кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією  України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк. У випадках вчинення таких дій посадовими особами кримінальним законодавством передбачено відповідальність у виді позбавлення волі на строк до десяти років.

Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України, у разі спричинення ними загибелі людей або інших тяжких наслідків, під якими розуміється заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, знищення важливих громадських об’єктів, пошкодження життєзабезпечуючих комунікацій, тощо, караються довічним позбавленням волі.

Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Прокуратура Кривоозерського району реагуватиме на усі факти відкритого пособництва сепаратизму і тероризму, що виявлятимуть керівники правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування у районі.

О. Сікорський, прокурор прокуратури району, юрист 3 класу.

Н. Дулдієр, прокурор прокуратури району, юрист 2 класу.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Прокуратура Кривоозерського району. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий