На армію та безпеку у 2023 році спрямуємо 43% усіх видатків бюджету, — Прем’єр-міністр

Під час формування державного бюджету на 2023 рік використовувався помірно-консервативний сценарій макроекономічного прогнозу. Він передбачає зростання ВВП на 3,2%, інфляцію — 28%, середній річний курс долара — близько 42 грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 4 листопада.

«Дякую усім, хто долучився до ухвалення у Парламенті державного бюджету України на 2023 рік — Міністерству фінансів, Кабінету Міністрів, народним депутатам. Ми швидко та якісно здійснили величезну роботу», — сказав очільник Уряду.

Прем’єр-міністр відзначив, що кошторис має три найважливіших пріоритети: армія та безпека, напрямок соціального забезпечення, освіти й медицини, а також відновлення.

Так, на армію та безпеку, за словами Глави Уряду, буде спрямовано 43% усіх видатків: «Це понад 1 трлн грн. Бюджет-2023 буде бюджетом перемоги України в боротьбі з агресором».

У свою чергу соціальне забезпечення, освіта й медицина складе понад 30% видатків. Денис Шмигаль наголосив, що держава в повному обсязі виконає свої соціальні зобов’язання перед громадянами.

Також у межах держбюджету створюється Фонд ліквідації наслідків збройної агресії росії з ресурсом у 35 млрд грн — перш за все для відбудови критично важливих для людей об’єктів.

«Відбудова також передбачає нові стимули для економіки та приватного сектору. Через Фонд розвитку підприємництва спрямовуємо 16 млрд грн на підтримку бізнесу. Продовжуємо програми «5-7-9», єРобота, підтримку аграріїв, пільгову іпотеку, індустріальні парки та стимули для великих інвестпроектів. Відновлюємо країну вже зараз, аби завтра економіка зростала», — підкреслив Прем’єр-міністр.

У Дії будуть відображатися дипломи і шкільні атестати – Уряд ухвалив постанову

Уряд ухвалив постанову, яка дозволить впровадити документи про освіту в Дії.

Через повномасштабне вторгнення багато українців були вимушені евакуюватися до інших країн навіть без найнеобхідніших документів. Хтось втратив домівки з усіма речами, а чиїсь досі в тимчасово окупованих містах. Саме тому важливо, щоб українці мали доступ до власних документів неважливо від їх геолокації.

Завдяки документам про освіту в Дії дипломи та шкільні атестати завжди будуть у смартфоні. Відображатимуться вони в українців, які досягли 14 років і мають реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), а дані про їхню освіту містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).

У Дії будуть доступні такі документи:

  • про базову середню освіту;
  • про повну загальну середню освіту;
  • про професійну (професійно-технічну) освіту;
  • про фахову передвищу освіту;
  • про вищу освіту (науковий ступінь).

Документи про освіту необхідні при вступі до закладів вищої освіти чи для отримання професійної (професійно-технічної освіти), при працевлаштуванні чи оформленні до центру зайнятості.

Проект здійснюється Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Державною податковою службою України.

В Україні з 14 грудня можна буде реєструвати авто чи оформити посвідчення водія без використання пластикових бланків

Кабінет Міністрів України прийняв зміни до двох постанов, які регулюють отримання посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів. Відповідно до змін у найближчій перспективі більше не буде обов’язковим отримувати пластикові бланки документів про право керування транспортними засобами та про реєстрацію транспортних засобів.

Тобто, буде вибір між отриманням послуг:

  • виключно онлайн із оформленням тільки електронного варіанту документів, які дають право керувати транспортними засобами;
  • чи з оформленням традиційних пластикових бланків посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, наприклад, у сервісному центрі МВС.

«Кабінет Міністрів України прийняв фінальний підзаконний акт (всього три Постанови і один Закон), спрямований на правове врегулювання процедури отримання електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу», — зазначив заступник Міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

Що зміниться?

Електронні варіанти документів, тобто, Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних, засобів можуть стати єдиними наявними у людини документами, що дають право керувати транспортними засобами. Якщо раніше при реєстрації авто або при отриманні посвідчення водія обов’язковим було оформлення бланків цих документів, то від середини грудня можливо буде від бланків зовсім відмовитись.

«Посвідчення водія або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в Електронному кабінеті водія чи в застосунку Дія не просто стає рівнозначним до фізичних документів, а може повністю їх замінювати», — уточнив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.

Діджиталізація послуг передбачає, що самостійно у кілька кліків можна буде оформляти обмін посвідчення водія, проводити реєстраційні дії з транспортними засобами у тих випадках, де огляд фахівців експертної служби МВС не є обов’язковим. Громадяни зможуть зекономити не сплачуючи за бланкову продукцію.

Коли зміни набувають чинності?

Усі ці зміни про Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів набудуть чинності 14 грудня 2022 року.

Цифрова держава і зручний державний сервіс — це те, що українці будують навіть під час війни. Головний сервісний центр і надалі працюватиме над рішеннями, які дозволять спрощувати отримання державних послуг

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь