Безробітні будуть залучені до “Армії відновлення” України, – Юлія Свириденко

Уряд активізує механізм залучення безробітних до “Армії відновлення” країни через їх участь у суспільно корисних роботах. Впровадження цього механізму в регіонах обговорювали під час наради Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко з головами обласних та Київської міської військових адміністрації.

“Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% за підсумками року, і це є серйозним викликом для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм, за яким тимчасово безробітних можна залучати до виконання суспільно корисних робіт, в яких є потреба в регіонах. На сьогодні ми маємо дві армії – одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин залишились без роботи, зможуть долучитись до “Армії відновлення” країни, а держава оплатить їхню роботу на рівні мінімальної зарплати, яка з жовтня складає 6700 грн”, – зазначила Юлія Свириденко.

Безробітні зможуть бути залучені до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. Це можуть бути як роботи, спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань та сил цивільного захисту, так і на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. Зокрема, це може бути:

 • облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів;
 • заготівля дров для військових та населення;
 • розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
 • укріплення дамб;
 • розчищення автомобільних доріг від завалів;
 • розвантаження гуманітарної допомоги;
 • облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
 • ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери;
 • надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.

Організатором робіт має бути військове командування спільно з ОВА самостійно або із залученням органів виконавчої влади. До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ.

На сьогодні суспільно корисні роботи вже запроваджені в Сумській та Чернігівській областях. Так, в Сумській області такі роботи запроваджені у 18 територіальних громадах з 26, де не ведуться активні бойові дії, на них працевлаштовано майже 400 безробітних. У Чернігівській області до виконання таких робіт залучено 78 безробітних.

Добровільне скорочення споживання електроенергії хоча б на 20% допоможе стабілізувати енергосистему після російських атак, – Герман Галущенко

Добровільне скорочення споживання електроенергії хоча на 20% допоможе стабілізувати роботу української енергосистеми після масованих російських обстрілів.

Про це заявив Міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі національного телемарафону “Єдині новини”.

Міністр наголосив, що енергетики шукають можливості, як забезпечити достатню потужність генерації, щоб зменшити дефіцит у системі. Водночас і споживачі мають допомогти енергетикам утримати енергетичний фронт.

Стабілізувати роботу енергосистеми, зокрема, сприяє скороченню споживання електроенергії протягом дня і особливо – в році-пік.

“У перші дні масованих російських ракетних атак добровільне скорочення споживання становило в середньому 10%. Водночас атаки ворога продовжуються і енергосистема потребує більшого розвантаження”, – повідомив Міністр.

Герман Галущенко підкреслив, що економію електроенергії мають споживачі по всій Україні, незалежно від регіону.

“Росіяни намагаються знищити енергосистему в усій державі, незалежно, де знайти об’єкти енергетичної інфраструктури – на Заході, Сході, Північній чи Південній. Ми сьогодні – єдиний організм, який бореться з навалою, яка йде на нашу енергетику”, – наголосив він.

Міністр підкреслив, що добровільне скорочення споживання дозволяє уникнути примусових відключень, які також можуть застосовуватися за рахунок зниження навантаження на електромережі та надання енергетикам можливостей для ремонту обладнання, ушкодженого терористичними атаками.

Держспецзв’язку закликає учителів та батьків приділяти максимальну увагу навчанню школярів кібергігієни

Телефон, планшет чи ноутбук із доступом до мережі «Інтернет» стали нормою для сучасного суспільства. Однак кіберпростір містить безліч небезпек, уникнути яких допомагає відповідальна поведінка. Кібергігієна – це обов’язковий набір навичок сучасної людини. Правила кібергігієни для всіх користувачів мережі мають стати такими ж звичними, як і звичка мити руки чи чистити зуби. Це – обов’язкова умова безпеки не лише окремої людини, а й суспільства в цілому.

У межах щорічного Місяця кібербезпеки Держспецзв’язку закликає учителів, викладачів позашкільних закладів освіти та батьків приділити увагу навчанню правил кібергігієни дітей та підлітків.

Держспецзв’язку розробила:

 • плакати з корисними порадами для дітей, які можна завантажити із сайту, присвяченого кібермісяцу, та роздрукувати й поширити у закладах освіти або вдома;
 • гайдлайн про те, як говорити з дітьми про кібербезпеку, для батьків та вчителів, який також можна завантажити із сайту.

Памʼятайте: кібербезпека країни починається з кожного із нас.

Відвідайте сайт https://cybermonth.cip.gov.ua, щоб отримати більше корисної інформації з кібербезпеки та кібергігієни.

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь