Мінреінтеграції: Реєстрація місця проживання на ТОТ – не єдина підстава для взяття на облік ВПО

На гарячі лінії Мінреінтеграції почастішали звернення громадян, яким відмовляють у видачі довідки внутрішньо переміщеної особи через те, що їхнє місце проживання зареєстроване не на тих територіях, де тривають бойові дії або які знаходяться в тимчасовій окупації.

Наголошуємо: чинним законодавством передбачено, що відсутність такої реєстрації не може бути підставою для відмови у видачі довідки ВПО.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України надіслало лист обласним військовим адміністраціям з відповідними роз’ясненнями.

Якщо вам безпідставно відмовляють у видачі вказаної довідки, звертайтеся на гарячі лінії Мінреінтеграції.

Довідково

Гаряча лінія Мінреінтеграції з кризових питань 15-48 працює у режимі 24/7.

Безпека у кіберпросторі під час онлайн-навчання: головні правила для дітей та батьків

ершого вересня розпочинається навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів у інтернеті.

 1. Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно підключатися та відкривати необхідні вебсторінки.
 2. Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.
 3. Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.
 4. Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
 5. Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:
  ймовірність підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);
  • ризики при встановленні невідомих програм;
  • небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;
  • загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.
 6. За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки «Історія» у браузері. Вкладка «Завантаження» підкаже, які файли були скачані з інтернету.
 7. Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція Батьківський контроль).
 8. Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.
 9. Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.
 10. Дитина має знати про те, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків.

З 1 вересня сервісні центри МВС повертаються до п’ятиденного робочого тижня

Сервісні центри МВС, які понад 4 місяці працювали за шестиденним робочим графіком,переходять на звичний графік роботи. При цьому субота, як це було до початку дії воєнного стану, є робочим днем.

Розпорядок роботи територіальних сервісних центрів МВС, які надають послуги:

 • вт, ср, чт, пт — початок робочого дня о 9:00, завершення робочого дня – о 18:00;
 • сб — початок робочого дня о 9:00, завершення робочого дня – о 16:45;
 • нд, пн — вихідні дні.

Варто зважати, що найбільша кількість відвідувачів спостерігається у вівторок та суботу, а отримати талон в терміналі ви можете не пізніше, ніж за годину до кінця робочого дня, визначеного графіком роботи відповідного сервісного центру МВС.

Із графіком роботи, а також із контактними даними кожного окремого сервісного центру МВС, можна ознайомитись також завдяки зручній карті.

Щоб спланувати свій візит і якомога швидше та зручно отримати якісний державний сервіс варто дотримуватись такого алгоритму:

Зберіть пакет документів, необхідний для отримання послуги в сервісному центрі МВС (розділ «Послуги»);

Оберіть сервісний центр МВС в якому зручно отримати послугу (розділ «Контакти»);

Оберіть спосіб запису до сервісного центру МВС онлайн (розділ «е-запис») або у терміналі безпосередньо у приміщенні сервісного центру МВС.

Розпорядок роботи Головного сервісного центру МВС та регіональних сервісних центрів МВС залишається незмінним:

 • пн, вт, ср, чт  — з 9:00 до 18:00;
 • пт — з 9:00 до 16:45;
 • сб, нд — вихідні дні;
 • обідня перерва з 13:00 до 13:45.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

МОЗ розʼяснює: як працюватиме електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби

Раніше МОЗ повідомляло, що з листопада в Україні замість паперових рецептурних бланків запрацює електронний рецепт на відпуск наркотичних (психотропних) лікарських засобів. Це важливе рішення для пацієнтів, які проходять складне лікування, а також — ще один етап посилення контрольованого та відповідального відпуску рецептурних препаратів в Україні.

Сьогодні ми відповідаємо на найпоширеніші запитання щодо запуску електронних рецептів на наркотичні лікарські засоби.

 • На які наркотичні та психотропні препарати потрібен е-рецепт?

Йдеться про лікарські засоби, які мають наркотичну дію та обіг яких є суворо обмеженим. Такі препарати застосовуються виключно за рецептом лікаря, виписаним на спеціальному рецептурному бланку форми № 3, та за конкретними медичними показаннями.

З листопада для відпуску цієї групи препаратів додається новий цифровий інструмент — електронний рецепт.

 • Чи діятиме паперовий рецепт на відпуск наркотичних лікарських засобів?

Так, паперові рецепти діятимуть ще деякий час — медичні заклади, які поки не працюють з електронною системою охорони здоровʼя, матимуть можливість виписувати рецепти на паперових бланках.

Втім, важливо зауважити, що йдеться не про звичайні паперові рецепти. Це спеціальні рецептурні бланки форми № 3, які виготовляються на рожевому папері та підлягають суворій звітності та обліку. Ці вимоги не є новими, а навпаки добре знайомі працівникам медичних закладів та аптек.

 • Який термін погашення е-рецепта на наркотичні препарати?

Електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби, як і паперовий рецепт на спеціальних бланках форми № 3 дійсний протягом десяти днів від дня виписування.

 • Як пацієнт зможе отримати електронний рецепт на наркотичний лікарський засіб?

Електронний рецепт на наркотичний препарат можна отримати безпосередньо в того лікаря, який відповідає за лікування пацієнта. Зауважимо, що для цього пацієнт має бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоровʼя. Під час виписування електронного рецепта пацієнту надійде смс із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання призначених препаратів.

Втім, якщо лікар поки не працює з ЕСОЗ, він випише пацієнту паперовий рецепт.

 • У якій аптеці можна придбати наркотичні лікарські засоби за електронним рецептом?

Придбати наркотичні (психотропні) лікарські засоби за е-рецептом, як і раніше, можна в тих аптеках, що мають відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Водночас для відпуску таких препаратів за е-рецептом аптечні заклади до листопада повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ.

Мінреінтеграції: До 1 жовтня триває прийом повторних заявок на виплати від ВПО

Всі внутрішні переселенці, які намагалися оформити державну допомогу до 30 квітня через застосунок Дія, але не отримали її, мають можливість все ж таки отримати належну допомогу.

Для цього потрібно до 1 жовтня цього року прийти особисто до органу соцзахисту та написати ще одну заяву. Або ж надіслати таку заяву поштою. При цьому треба зазначити, зокрема номер банківського рахунка (за стандартом IBAN) або персональних даних одержувача, та підтвердити факт подання через Дію попередньої заяви, що була ще навесні (наприклад скріншот). Протягом 10 днів з надходження заяви буде призначена допомога.

Мінсоцполітики: Для зручності громадян пенсійне посвідчення відтепер в Дії

інсоцполітики підтримує цифровізацію соціальної сфери та всіх документів, тож вітає Пенсійний фонд України разом з Мінцифри з успішно реалізованою можливістю мати пенсійне посвідчення в застосунку Дія.

Пенсійне посвідчення є двох видів: за віком та спеціальне (наприклад, через інвалідність, втрату годувальника тощо). Пенсійне за віком відтепер підтягується автоматично, так само, як і цифровий паспорт. А спеціальне потрібно додати в застосунок самостійно, наприклад, як COVID-сертифікат.

Перш ніж додати спеціальне пенсійне посвідчення в Дію, переконайтеся, що ваш застосунок оновлений до останньої версії. А далі просто прогортайте картки документів до крайньої, натисніть Додати документ — Пенсійне посвідчення — Додати посвідчення. Тепер ваш документ буде відображатися в Дії.

Як і інші документи в застосунку, його можна перевірити або поділитися ним за допомогою QR-коду.

Важливо, що в Дії відображаються лише пенсійні посвідчення, видані після 2014 року. Тож, якщо у вас посвідчення-книжечка, його потрібно оновити. Щоб замінити документ або виправити помилку в даних, зверніться до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України або online через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Фонду.

Цифровізація – це запорука швидкого і зручного оформлення послуг для громадян.

За українською програмою діти на тимчасово окупованих територіях зможуть вчитися у школах дистанційно

Знаближенням нового навчального року окупаційна «влада» Херсонщини все частіше заявляє про наміри відкрити кількадесят шкіл з навчанням за російською програмою. Щоб змусити людей на тимчасово окупованих територіях віддавати дітей на таке «навчання», росіяни використовують погрози та обіцянки виплат.

Проте, більшість батьків розуміють: це не освіта, а примітивна русифікація. Тому за можливості виїжджають разом з родинами в інші регіони.
Очікується, що 1 вересня до шкіл Херсонщини підуть лише 25-30% учнів від їх довоєнної кількості. Попри це, загарбники завезли в область російських «педагогів», які нібито вестимуть частину предметів.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України нагадує, що навіть у такій ситуації діти на ТОТ зможуть навчатися за українською програмою дистанційно:

 • у місцевій школі;
  • у школі, розташованій на підконтрольній Україні території.

Тим часом більшість українських вчителів Херсонщини не погоджуються на співпрацю з окупантами, усвідомлюючи настання кримінальної відповідальності за такі дії.

Як уже повідомляло Мінреінтеграції, кримінальна відповідальність за колабораціонізм та пособництво рф була запроваджена в Україні навесні цього року. Міністерство також напрацювало законопроекти, що визначають, яка діяльність на ТОТ правомірна, а яка є колабораціонізмом та буде покарана.

Нагадаємо, раніше Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірина Верещук закликала педагогів навчальних закладів усіх рівнів на тимчасово окупованих територіях не працювати на окупантів, а переїжджати на підконтрольну Уряду України територію.

На ПАЕС завершено перший етап повірки обладнання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки

1 вересня у ВП «Південноукраїнська АЕС» завершено перший етап робіт з щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), що встановлені на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

Повірку проводив ДП «Київський регіональний центр стандартизації, метрології та сертификації». Для її виконання блоки детектування були демонтовані, доставлені до м. Біла Церква, повірені та повернуті на штатні місця.

Усі блоки детектування успішно пройшли процедуру повірки, про що ВП ПАЕС видано Свідоцтво встановленого зразка.

Нагадуємо, що в рамках першого етапу проведено повірку блоків детектування, встановлених у місті Южноукраїнськ (СК «Олімп»), селищах  Олександрівка, Костянтинівка, селах Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецове, Іванівка, Бузьке.

Успішно завершена також планова Держповірка вимірювачів радіаційного фону ІРФ-02, встановлених у населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС: Костянтинівці, Благодатному, Новокрасному, Арбузинці, Полянці, Агрономії, Жовтневому та Доманівці.

* Повірка – обов’язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.

Управління інформації та громадських зв’язків

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь