Уряд розширив перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню

Кабінет Міністрів України розширив перелік установ і підприємств, працівники яких підлягають бронюванню. Відповідний проект Закону України Уряд підтримав на своєму черговому засіданні. Він вступить у силу після прийняття Верховною Радою.

Документ передбачає можливість бронювання для працівників:

  • органів державної влади та місцевого самоврядування, якщо їх робота необхідна для забезпечення функціонування цих органів у воєнний час;
  • на підприємствах та в організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання, якщо працівники залучені до їх виконання;
  • на підприємствах, які виготовляють продукцію оборонного призначення, або таку, яка необхідна для задоволення потреб Збройних Сил України;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення у особливий період.

Також законопроект передбачає можливість осіб, які не підлягають призову, добровільно піти на службу. Серед таких категорій населення люди з інвалідністю, тимчасово непридатні до військової служби особи, заброньовані працівники, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває від 3 дітей, батьки дітей з інвалідністю тощо.

Раніше Міністерство економіки повідомляло, що Уряд активізує допомогу ІТ-сектору, зокрема, в частині бронювання працівників.

Уряд розширив перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАПи

Уряд доповнив новими адміністративними послугами соціального характеру перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади та адміністративних послуг, що надаються органами місцевого самоврядування, через ЦНАПи.

Зокрема, до Переліку внесено такі послуги:

  • надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам;
  • надання одноразової компенсації особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів;
  • надання щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, постраждалим внаслідок дії вибухонебезпечних предметів.

Для виїзду підприємців за кордон на нетривалий термін розроблений проект «єВідрядження»

іністерство економіки та Міністерство цифрової трансформації розробили експериментальний проект «єВідрядження», мета якого – покращити мобільність бізнесу шляхом надання дозволу на короткострокове відрядження підприємців та їх працівників (не більше 10 осіб) за кордон до семи днів із внесенням застави (гарантованого платежу) 200 тис. грн. Механізм «єВідрядження» буде доступним користувачам через портал «Дія» з 1 вересня.

Послугою «єВідрядження» зможуть скористатися ФОПи або юридичні особи приватної форми власності, які відповідають таким критеріям:

– своєчасно подали податкову звітність;

– не мають заборгованості зі сплати ЄСВ;

– виплачують середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 тис. грн.

За умовами проекту у відрядження за кордон матимуть можливість виїхати не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 осіб. Попередньо підприємець повинен внести 200 тис. грн застави на власний ескроу рахунок в Ощадбанку. Ці гроші йому повернуть після того, як особа, що була у відрядженні, повернеться до України.

В разі порушення умов відрядження застава буде перерахована на потреби Міністерства оборони, підприємство не зможе оформити нові дозволи на виїзд співробітників за кордон, а вже діючі будуть скасовані.

«Сьогодні український бізнес потребує розширення можливостей ділової активності за кордоном. Від цього залежить ефективність економіки й темпи її відновлення. Діюча система дозволів на виїзд військовозобов’язаних з України не в повній мірі враховує потреби підприємців і тому потребує модернізації. Проект «єВідрядження» дозволить швидко отримати дозвіл на перетин кордону й одночасно встановить необхідні запобіжники для повернення людини до України. Важливо, що в процесі його реалізації ми мінімізуємо суб’єктивні та корупційні фактори. Оформлення дозволу буде здійснюватися через «Дію», яка автоматично підтягне та перевірить необхідні дані. Очікуємо, що вже незабаром після схвалення Урядом «єВідрядження» запрацює, і ми отримаємо швидкий позитивний ефект від його роботи», – повідомила Перший віце-прем’єр-міністр — Міністр економіки України Юлія Свириденко.

В Україні зібрали 23,4 млн тонн нового врожаю

Жнива 2022 тривають. За останніми даними, пшениці зібрано 91%, ячменю – 96 %, гороху – 97 %, озимого ріпаку – 98 %.

Лідерами зі збору врожаю є: Миколаївська область – 86 %, Одеська – 85%, Волинська та Дніпропетровська – 70 %, Кіровоградська – 60 %.

Найвища урожайність зернових та зернобобових культур в аграріїв Хмельниччини – 62,0 ц/га.

Збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 6,1 млн га (55 %) при врожайності 38,2 ц/га. Намолочено 23,4 млн тонн зерна, у т. ч.:

  • пшениці обмолочено 4,3 млн га (91 %), намолочено 17,4 млн тонн (врожайність – 40,4 ц/га);
  • ячменю обмолочено 1,5 млн га (96 %), намолочено 5,3 млн тонн  (врожайність – 34,5 ц/га);
  • гороху обмолочено 108 тис. га (97 %), намолочено 243,7 тис. тонн (врожайність – 22,6 ц/га);
  • проса обмолочено 3,2 тис. га (7%), намолочено 7,7 тис. тонн (врожайність – 23,9 ц/га).

Крім того, збирання озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 77 тис. га, (98%) намолочено 3,1 млн тонн насіння при врожайності 28,4 ц/га.

Аграрії Миколаївщини та Закарпаття завершили збирання культур ранньої групи.

Сільгосптоваровиробники Дніпропетровщини, Кіровоградщини та Одещини намолотили більше 2,0 млн тонн зерна, а Вінниччини, Волині Київщини, Миколаївщини, Полтавщини, Тернопільщини, Хмельниччини та Черкащини намолотили більше 1 млн тонн зерна кожна.

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь