Новий навчальний рік у школах розпочнеться традиційно у День знань
іністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час селекторної наради щодо готовності закладів освіти до нового навчального року в умовах воєнного стану розповів про структуру освітнього процесу у ЗЗСО.
«Відповідно до постанови КМУ «Про початок навчального року під час дії правового режиму воєнного стану в Україні», освітній процес у 2022/2023 навчальному році розпочнеться 1 вересня, у День знань, і триватиме до 30 червня 2023 року», – сказав Сергій Шкарлет.
За словами Міністра, 2022/2023 навчальний рік може тривати більше або менше 175 днів. Відповідні зміни внесено до законодавства.
Також заклад освіти визначатиме тривалість та структуру навчального року. Тривалість навчального тижня (п’ять чи шість днів), дня, занять і відпочинку визначатиме педагогічна рада кожного закладу освіти.
Нагадаємо, за підтримки МОН та ЮНІСЕФ «Освіторія» розпочинає навчання із впровадження реформи НУШ у середній освіті.
Командири військовослужбовців зможуть посвідчити їхні заповіти: Уряд погодив відповідну постанову
Кабінет Міністрів України під час чергового засідання Уряду своєю постановою вніс зміни до Порядку державної реєстрації заповітів та спадкових договорів у Спадковому реєстрі.
Постановою передбачається, що в умовах воєнного стану посвідчувати заповіти військовослужбовців Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів, органів цивільного захисту, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки i оборони, відсічі і стримування збройної агресії іноземної держави, зможуть не тільки нотаріуси. Таке право отримали також командири (начальники) цих формувань (органів) та інші уповноважені таким командиром (начальником) особи.
Після посвідчення відповідні уповноважені особи мають надіслати заповіт через Генеральний штаб Збройних Сил України, Міністерство оборони, відповідний правоохоронний (спеціальний) або інший орган до Міністерства юстиції чи його територіального органу для забезпечення його реєстрації нотаріусами у Спадковому реєстрі.
Водночас зазначеною постановою Кабінету Міністрів України встановлено строк у 2 робочі дні після отримання територіальним органом Мін’юсту заповіту, протягом яких забезпечується передача заяви про реєстрацію такого документа, посвідченого особою, яка в умовах воєнного стану відповідно до законодавства має право його посвідчувати, до Реєстратора. Останній же протягом 3 робочих днів після отримання на зберігання такого заповіту здійснює його державну реєстрацію у Спадковому реєстрі.
Мінфін: Освітня субвенція перераховується з державного до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі
Станом на сьогодні освітня субвенція перераховується з державного до місцевих бюджетів двічі на місяць вчасно та в повному обсязі.
Так, у держбюджеті на 2022 рік враховано 97,2 млрд грн на виплату заробітної плати вчителям шляхом надання громадам освітньої субвенції.
За даними Державної казначейської служби України, станом на 12.08.2022 видатки освітньої субвенції на виплату заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти профінансовано в обсязі 65,6 млрд грн, або на 97 % від розпису на січень ‒ серпень 2022 року.
За сім місяців поточного року касові видатки освітньої субвенції становили 57,8 млрд гривень.
«Невдовзі початок нового 2022/2023 навчального року, який розпочинається в умовах широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. У період дії воєнного стану Уряд турбується про те, щоб освітній процес був належно підкріплений фінансовим ресурсом на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, а отже, виконує завдання щодо забезпечення місцевих бюджетів необхідним ресурсом для виплати заробітної плати вчителям у повному обсязі», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Водночас, як зауважує посадовець, станом на 01.07.2022 на рахунках місцевих бюджетів акумульовано 14,3 млрд грн (+ 8,7 млрд грн до 01.01.2022) невикористаних залишків коштів освітньої субвенції, які можуть бути додатковим джерелом для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти.
Тобто органи місцевого самоврядування за умови оперативного прийняття раціональних рішень мають достатній ресурс для належної організації освітнього процесу у 2022 році.
Однак, за оперативною інформацією Міністерства освіти і науки України, станом на 08.08.2022 заробітну плату педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти не виплачено у 28 територіальних громадах Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської областей. Водночас у Миколаївській області станом на 01.08.2022 заробітну плану виплачено. Невиплати насамперед спричинені окупаційним режимом у цих регіонах.
Наприклад, керівники громад і начальники органів управління освітою не виїхали на підконтрольну українській владі територію, що унеможливлює згідно із законодавством процес нарахування та виплати заробітної плати педагогічним працівникам. Або ж дуже велика кількість осіб з колишнього керівного складу перейшли на бік окупантів, що викликало необхідність пошуку кадрового забезпечення, або ж формуються списки вчителів, які не погодились на співпрацю з окупантом, для проведення їм відповідних виплат.
Отже, зарплату педагогічні працівники отримають, проте термін виплати може бути відстрочено.
МОЗ розʼяснює: хто має виписувати пацієнту електронний рецепт на антибіотики
З1 серпня українські лікарі почали працювати з функціоналом виписки електронних рецептів на антибіотики. Зокрема, така можливість стала доступною і для фахівців спеціалізованої медичної допомоги – на амбулаторному рівні та в умовах стаціонару.
Міністерство охорони здоровʼя нагадує, що при наданні спеціалізованої медичної допомоги (як під час амбулаторного лікування, так і в умовах стаціонару) виписувати електронний рецепт на антибіотик повинен саме той спеціаліст, який проводить огляд пацієнта, визначає діагноз та здійснює призначення, а отже – відповідає за процес лікування пацієнта.
У такому випадку скерування пацієнта до сімейного лікаря для виписки е-рецепта є недоцільним.
Що важливо знати про виписку рецептів на антибіотики?
У разі, якщо лікар не має технічної можливості виписати електронний рецепт (заклад не підключений до Електронної системи охорони здоровʼя (ЕСОЗ), відсутній функціонал у Медичній інформаційній системі (МІС) тощо), лікар має виписати пацієнту паперовий рецепт на спеціальному бланку форми ф-1.
Важливо зауважити, що інформаційна довідка/паперовий бланк мають обовʼязково бути засвідчені особистим підписом та печаткою лікаря. Це є свідченням достовірності рецепта.
Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, медичний заклад за умовами співпраці з НСЗУ повинен забезпечувати пацієнтів медикаментами, зокрема антибіотиками, які визначені Національним переліком основних лікарських засобів та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. Для призначення та застосування таких лікарських засобів виписувати рецепт пацієнту не потрібно. Ці ліки гарантовано мають надаватися пацієнтам безоплатно.
У разі виняткових ситуацій, якщо пацієнт для лікування у стаціонарі потребує антибіотик, не передбачений Нацпереліком та галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я, лікар зможе виписати йому рецепт. Зауважимо, що у такому випадку для виписки рецепта на антибіотики в стаціонарі потрібна відповідна підстава, адже всі дані про призначення лікар вноситиме до ЕСОЗ. Якщо лікар випише рецепт на ліки, які мають надаватися в стаціонарі безоплатно – це вважатиметься порушенням умов договору з НСЗУ.
Якщо лікар здійснює виписку зі стаціонару пацієнта, який потребує подальшої антибіотикотерапії, лікар стаціонару повинен виписати рецепт, щоб пацієнт у той же день міг придбати ліки та продовжити лікування вдома.
Нагадуємо, що реєстрація на навчальний курс від Академії НСЗУ «Особливості створення електронного рецепта. Курс для лікарів» триває! Уже понад 13 тисяч лікарів успішно пройшли навчання та отримали сертифікати. Поспішайте пройти курс за посиланням https://bit.ly/3o7qZLG