Міністр освіти і науки з робочою поїздкою відвідав Миколаївщину

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет перебуває з робочою поїздкою в Миколаївській області.

В межах поїздки під головуванням Міністра була проведена нарада з начальником Миколаївської ОВА Віталієм Кімом, заступником міського голови, директором департаменту освіти і науки ОВА, представниками ДСНС і Нацполіції щодо безпекової ситуації в регіоні та підготовки до початку навчального року в умовах воєнного стану.

«Всупереч наміру країни-окупанта позбавити дітей можливості навчатися, освітній процес розпочнеться. Наголошую, що форма залежатиме від ситуації в регіоні. Безпека та збереження життя здобувачів освіти, викладачів і працівників закладів залишаються головними пріоритетами», – зазначив Сергій Шкарлет.

Наразі спеціальні комісії проводять перевірки щодо стану та спроможності укриттів у закладах освіти. Перевірки не проводяться у зруйнованих, пошкоджених і тих закладах, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.

Також сторони обговорили забезпечення освітян ноутбуками в межах меморандуму з ЮНІСЕФ, існуючу мережу закладів освіти в області та питання регіонального замовлення для окремих спеціальностей, що є ключовими у процесі відновлення економіки України.

Нагадаємо, учасники міжвідомчої наради обговорили питання запровадження посади спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі.

Також Сергій Шкарлет разом із колегами оглянули місцеві школи, коледж і університети. Обговорили з керівниками закладів організацію нового навчального року, кадрові питання та контингент учнів.

«Окремі заклади освіти міста, в які поцілили російські ракети, вщент знищені. Із 1058 закладів освіти області у зруйнованому стані перебувають 19, 175 пошкоджено (59 садочків, 94 школи, 10 профтехів, 12 закладів вищої та фахової передвищої освіти)», – зазначив Сергій Шкарлет.

За словами Міністра, Миколаївська область є третьою серед областей, у яких пошкоджено та зруйновано найбільшу кількість закладів освіти.

«Освітяни зробили все можливе, щоб навчання було безперервним, всі здобувачі були атестовані, а випускники отримали документи про освіту. Пишаюся всіма освітянами та дякую за героїзм!» – наголосив Сергій Шкарлет.

 

Безпечне освітнє середовище: підготовка закладів освіти до нового навчального року

Державна служба якості освіти закликає засновників і керівників шкіл звернути підвищену увагу на створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану.

Засновникам і керівникам шкіл необхідно:

 • забезпечити облаштування безпечного простору у закладі (укриття, запасні виходи);
 • здійснити заходи щодо мінної безпеки (інформування учнів, спільні заходи із залученням ДСНС).

Також доцільно розробити:

 • схему евакуації учасників освітнього процесу (зокрема й до найближчого укриття, якщо таке не обладнане у школі);
 • алгоритм дій працівників і учнів закладу під час евакуації.

У закладі освіти важливо пояснювати учням і працівникам правила поводження під час повітряних тривог, евакуації, перебування у сховищі чи укритті.

Учителям рекомендовано пройти навчання з надання першої невідкладної допомоги дітям або тренінг «Перша допомога дітям. Тренінг для дитячих закладів».

У разі ймовірних надзвичайних ситуацій, до дій школи важливо залучати батьків. Зокрема, до проведення евакуації, комунікації з учасниками освітнього процесу, контролю вмісту дитячого наплічника тощо.

Особливо актуальним для закладів освіти, що приймають дітей із числа внутрішньо переміщених осіб, є перегляд антибулінгових політик, розроблення адаптаційних заходів для таких учнів і підтримка їхнього психологічного здоров’я.

Керівникам шкіл потрібно бути готовими за необхідності змінювати форми організації освітнього процесу та здобуття освіти, а також продовжувати працювати в електронних журналах і з платформами, на яких розміщено навчальні матеріали.

Крім того, слід звернути увагу на добір навчальних матеріалів і стратегії роботи з учнями під час уроків.

Зазначимо, що з детальним описом щодо організації укриття в об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей (учнів, студентів) можна ознайомитися в рекомендаціях ДСНС.

Нагадаємо, команда МОН надала роз’яснення щодо підготовки закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах воєнного стану.

Видачу витягу про НГО земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів автоматизовано

Держгеокадастр із 25 липня запровадив функціонал, який дозволяє автоматично формувати у Державному земельному кадастрі витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів.

Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення в електронному вигляді одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру. Усе, що для цього знадобиться – подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру.

Змінено і форму витягу з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що передбачає підтвердження дійсності такого витягу шляхом нанесення відповідного QR-коду.

«Нововведення фактично усуває участь державного кадастрового реєстратора у формуванні витягу з НГО там, де уся необхідна для цього інформація вже наявна. У такий спосіб, людський фактор, який до сьогодні був вирішальним – прибирається. До того ж відбувається значна економія часу, що цілком логічно», – зауважує заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Відповідно до статистики, яку надав Держгеокадастр, за період роботи зазначеного функціоналу програмним забезпеченням автоматично сформовано та видано понад 1200 витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Як отримати послугу?

Подати відповідну заяву можна тут.

Після авторизації в електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» й обрати пункт «Замовити».

Далі слід обрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви.

Потім перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК», в якому буде зазначено заяву та статус її опрацювання.

Витяг можна завантажити в електронній формі після того, як у статусі розгляді заяви буде вказано «Готово». Дійсність витягу буде підтверджена спеціальним QR-кодом.

Заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, працівники територіальних органів Держгеокадастру розглянуть у звичайному порядку.

Нагадаємо, що 06 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) оформлюється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Євгеній Єнін: росіяни зруйнували понад 18 тисяч цивільних об’єктів

На сьогодні найбільша кількість обстрілів зареєстрована в Луганській, Донецькій та Миколаївській областях. Про це заявив перший заступник Міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

«Органи правопорядку щодня фіксують до півсотні обстрілів українських міст та селищ. Наприклад, лише за добу до поліції надійшла інформація про 36 обстрілів населених пунктів, внаслідок яких загинули 17 людей, 37 – отримали поранення і в тому числі дві дитини. Лише за ніч 23 ракети було запущено на мирні міста та поселення», – заявив Євгеній Єнін.

Він також підкреслив, що росія, по суті, воює з цивільним населенням.

«російськими снарядами вражено понад 18 тисяч цивільних об’єктів і лише трохи більше – 300 військових. Наприклад, обстріл смт. Затока 26 липня, там не було жодних військових об’єктів, ці варвари зруйнували декілька приватних будинків в приватному секторі», – зазначив перший заступник очільника МВС.

За його словами, станом на сьогодні, найбільша кількість обстрілів зареєстрована в Луганській області, там понад 4 тис. обстрілів. Донецька область, там вибухало майже 3 тисячі разів, далі йде Миколаївська область, яку обстрілювали майже 700 разів.

«І через такі хаотичні обстріли гинуть діти. Від початку широкомасштабного вторгнення росії на територію України – 358 загинуло, майже 700 травмовано», – сказав Євгеній Єнін.

Також він додав, що Нацполіція з початку широкомасштабного вторгнення розпочала понад 24,5 тисячі кримінальних проваджень за фактами вчинення злочинів військовослужбовцями росії та їхніми поплічниками.

НАДС презентувало проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина презентувала проект Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (реєст.№6504) під час круглого столу «Реформування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (ОМС)». Розробником документу є Національне агентство України з питань державної служби.

«Не можна далі чекати з прийняттям проекту Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Війна підтверджує необхідність врегулювання питання служби в органах місцевого самоврядування. Розрив між державною службою та службою в органах місцевого самоврядування щороку зростає. Кількість колізій, різночитань та неврегульованих питань є неймовірно великою», – наголосила Наталія Алюшина.

Окремо, очільниця НАДС підкреслила, що законопроект є самодостатнім, оскільки там відсутні відсилочні норми до Закону «Про державну службу». Це дозволить уникати практики різного трактування законодавства про службу в ОМС а, отже, запобігати порушенню прав громадян, які бажають працювати у цій сфері або вже займають там посади.

Проект Закону передбачає низку новацій, зокрема наступні:

 • розмежування посад та правових статусів посадових осіб місцевого самоврядування на службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб;
 • закріплення принципу політичної неупередженості службовців місцевого самоврядування, із збереженням за ними конституційного права обиратися та гарантій передбачених виборчим законодавством;
 • створення інституту керівника служби в органі місцевого самоврядування;
 • формування окремого структурного підрозділу або однієї уповноваженої посадової особи з питань персоналу;
 • передбачено можливості для службовця місцевого самоврядування переведення на державну службу без обов’язкового оголошення конкурсу;
 • забезпечення прозорого відбору і призначення на посади з огляду на персональні досягнення і здобутки;
 • професійне навчання службовців місцевого самоврядування протягом проходження служби шляхом підвищення кваліфікації, стажування, самоосвіти;
 • оцінювання результатів службової діяльності відповідно до поставлених завдань та індикаторів до нього – КРІ;
 • нова система оплати праці в органах місцевого самоврядування.

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь