Роз’яснення МВС чим відрізняється національне посвідчення водія від міжнародного

Міністерство внутрішніх справ надає роз’яснення відмінності національного посвідчення водія від міжнародного.

Це два різні документи!

Національне посвідчення водія видається після складання іспитів.

Міжнародне — фактично є перекладом декількома мовами інформації національного посвідчення водія, видається додатково до нього та окремо від національного не діє.

Чи обов’язково обмінювати «старе» національне посвідчення водія на нове?

Обмінювати національне посвідчення водія необхідно лише, якщо ви маєте намір виїжджати за кордон, а ваше водійське не відповідає міжнародній конвенції. Наприклад, не містить дату закінчення, терміну дії.

При цьому нагадуємо, що всі зразки українських посвідчень водія дійсні на території України і змінювати їх не потрібно. Але можна за бажанням.

Що ж до міжнародного посвідчення водія — то його необхідно отримувати для виїзду до країн, які є підписантами Женевської конвенції, зокрема, Австралія, Японія, США, Індія. І видається воно на підставі національного, на 3 роки (має вигляд паперової книжки).

Як батькам убезпечити дітей від онлайн-небезпеки – рекомендації кіберполіції

Кіберпростір – ще один фронт ведення війни, де ворог підло та підступно атакує наших громадян. Найбільш уразливими є діти та підлітки, адже вони багато часу проводять в мережі, а тому й ризик зустріти небезпеку зростає.

Як убезпечити своїх дітей від злочинів у віртуальному просторі:

  • навчіть дитину ставитися скептично до нових знайомств у соцмережах. Особливо в умовах війни, коли ворог може використовувати чужі фото та представлятися будь-ким, переслідуючи власні інтереси;
  • пояснюйте про важливість збереження особистих даних у секреті. Насамперед це стосується адреси, місця перебування, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків. Якщо хтось запитує дітей таку інформацію – навчіть повідомляти про це вам;
  • вчіть дітей не переходити за сумнівними посиланнями, це стосується не лише посилань у соцмережах чи пошті, за рекламою у різних іграх та додатках також може ховатися «вірус» або фішинг;
  • навчіть дитину розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги та отримувати інформацію лише з офіційних джерел;
  • поширена небезпека – створення інтимних фотографій. Зловмисники часто маніпулюють та зловживають довірою дітей, вимагаючи відверті світлини. Найчастіше погрожують оприлюднити інтимні матеріали та в подальшому у такий спосіб шантажують неповнолітніх для реалізації інших злочинних намірів. Дорослі мають пояснювати дітям про можливі наслідки такого «спілкування»;
  • можливість легко підзаробити або виконати певне завдання у форматі гри, як от зробити фото різних об’єктів чи нанести «малюнок» на асфальті, – окупанти використовують різні засоби для ведення війни. Розкажіть дитині про небезпеку таких пропозицій.

МОЗ розпочинає інфраструктурний етап реформи охорони здоров’я

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроект №6306, який дозволяє Міністерству охорони здоров’я запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я.

За новим підходом мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери, з урахуванням:

  • меж адміністративно-територіальних одиниць;
  • географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;
  • поточних і прогнозованих демографічних показників чисельності населення, структури захворюваності і смертності;
  • оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;
  • навантаження на медичних працівників та фахівців із реабілітації.

Відповідно до видів медичної допомоги, яка надається в закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

«Ми розпочинаємо інфраструктурний етап реформи охорони здоров’я та остаточно прощаємося із “совком”, як у підходах до формування мережі лікарень, так й у візуальному сприйнятті самих лікарень та їхньому матеріально-технічному оснащенні. Формування мережі лікарень у госпітальному окрузі за кластерним принципом чітко визначить, в яких лікарнях яке обладнання і в якій кількості повинно бути. І саме на ці лікарні, і на це обладнання буде сфокусований пріоритет в плані відновлення України. Ми продовжуємо реалізувати наш базовий принцип: лікарні повинні бути однаково комфортні як для пацієнта, так і для медичного працівника», — розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За словами Міністра охорони здоров’я, найпростіші випадки лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. Такі лікарні розташовуватимуться з розрахунку один медичний заклад на 50-80 тисяч населення. У складніших випадках — пацієнта доставлятимуть у кластерні та надкластерні лікарні, які надаватимуть високоспеціалізовані послуги.

«Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Не має бути ситуацій, коли в загальну лікарню, встановлюють дорогий ангіограф, якому місце в кластерному закладі. Тому що в загальній лікарні його вмикають раз на тиждень, а то й на місяць, а він повинен працювати 24/7. Ми повинні постійно покращувати якість послуг, які надаються людям, й ефективно використовувати наявні ресурси», — додав Міністр охорони здоров’я.

Госпітальне планування дозволить спростити доступ пацієнта до медичних послуг, покращити їхню якість та ефективно використовувати ресурси.

Вступ-2022: розпочалася реєстрація електронних кабінетів для випускників 11-х класів

1 липня 2022 року, стартувала реєстрація особистих електронних кабінетів для випускників 11-х класів, а також вступників до ЗВО на основі диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста та молодшого бакалавра. Для обох категорій можливість подання електронних заяв буде відкрита 29 липня.

Нагадуємо основні правила, які варто пам’ятати під час створення кабінетів:

  • усі електронні кабінети, зареєстровані в минулих роках, анульовані. Кожен вступник має створити новий особистий кабінет;
  • реєструйте кабінет на пошту, до якої маєте доступ і яка не заборонена на території України. На вказану скриньку ви отримаєте посилання для активації, яким можна скористатися протягом 15 хвилин. Якщо за цей час ви не активували кабінет, то процедуру реєстрації треба повторити;
  • будь ласка, запам’ятайте пароль, який ви зазначаєте під час реєстрації: він буде потрібен для подальших входів у кабінет;
  • якщо ви маєте декілька сертифікатів ЗНО або НМТ, то під час реєстрації достатньо вказати дані одного з них для ідентифікації. Інформацію про інші сертифікати треба додати пізніше в електронному кабінеті;
  • якщо ви реєструєтеся без сертифіката НМТ (ЗНО), то для ідентифікації зазначте номер (без серії) документа, що посвідчує особу. Це має бути той документ, який було вказано під час замовлення документа про освіту (якщо документ про освіту оформлений на свідоцтво про народження, а після цього ви отримали паспорт, то для додаткової ідентифікації треба вказувати саме свідоцтво про народження);
  • якщо ви маєте декілька різних документів про освіту, то реєструвати кабінет потрібно тільки на один із них і тільки на одну електронну адресу. Якщо ви вже створили кабінет на основі документа про ПЗСО (11-ти класів), але також маєте диплом молодшого спеціаліста (молодшого бакалавра, фахового молодшого бакалвара) та хочете вступати на його основі, то реєструвати другий кабінет не потрібно. Ви зможете обрати бажану траєкторію вступу безпосередньо в електронному кабінеті.

Докладні інструкції розміщено на сайті реєстрації електронних кабінетів:

Рекомендація для вступників, які мають право на пільгу: до початку подання заяв необхідно звернутися до найближчого закладу освіти з підтверджуючими документами.

Нагадаємо, процес складання НМТ за кордоном матиме такий же формат, як в Україні.

Отримати документ про нормативну оцінку землі можна буде в автоматичному режимі в електронній формі, — Денис Шмигаль

Уряд ухвалив рішення, яке збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, послуга отримання документу про нормативну оцінку землі буде впроваджена повністю в автоматичному режимі та електронній формі. Документ надаватиметься з використанням QR-коду та без участі чиновників.

«Рівно рік тому в Україні був запроваджений ринок землі. Люди отримали можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. За цей час було укладено понад 100 тисяч угод», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр зауважив, що повномасштабна війна поставила ринок землі на паузу, але наприкінці травня вже було відновлено роботу кадастрів та реєстрів, і за цей місяць укладено майже три тисячі нових угод.

«Роль ринку землі й аграрного сектору у відновленні економіки після війни складно переоцінити. Це буде один зі стовпів нової економіки України, але його основою стане не експорт сировини, а глибинна переробка на території нашої держави», — резюмував Глава Уряду.

Денис Шмигаль: Із 1 липня можна подати заявки за програмою «єРобота»

Із 1 липня стартувала програма «єРобота». Відсьогодні заявку на безповоротний грант для власної справи можна подати через Дію. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду.

«Як і обіцяли, запускаємо програму «єРобота». Це гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, а також отримання нових навичок для нової кар’єри. Це шість проектів, які дозволять створити десятки тисяч бізнесів і сотні тисяч робочих місць», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як розповів Прем’єр-міністр, перша програма в межах «єРобота» — це гранти до 250 тисяч гривень на будь-який мікробізнес. Друга — гранти до 8 млн на розширення та створення підприємств у сфері переробки. Також в межах проекту можна отримати гранти на висадку нових садів (до 400 тис. грн за 1 га), побудову нових теплиць (до 7 млн грн), стартапи в ІТ, навчання новим навичкам у сфері інформаційних технологій.

«Перші п’ять програм передбачають гранти за умови створення нових робочих місць. Ми не роздаємо гроші просто так. Кошти можна витратити на купівлю нового обладнання, матеріалів та інструментів. Має бути чіткий та продуманий бізнес-план. Програми так само передбачають співфінансування з боку власника бізнесу та сплату податків. Кошти будуть виплачуватися через «Ощадбанк». Важливо, що цими грантами зможуть користуватися як нові підприємці, так і ті, хто вже має власну справу і хоче її розширити», — зауважив Прем’єр-міністр.

Глава Уряду наголосив, що в Україні талановиті люди та надзвичайний бізнес, а тому держава дає громадянам можливість розкрити свій потенціал та амбіції: «Впевнений, що наслідком цієї програми стануть нові товари та послуги, якими будуть користуватися мільйони наших громадян і якими будуть пишатися, оскільки це український бізнес та українська якість».

Денис Монастирський: Проводиться аудит укриттів у закладах освіти та розробляється логістика

Проводиться аудит укриттів у закладах освіти та розробляється логістика. Про це 1 липня розповів Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час прямого ефіру телемарафону «Єдині новини».

Він розповів про готовність українських закладів освіти до початку наступного навчального року, безпеку перебування під час повітряних загроз, протокол дій у разі сигналу.

«У більшості шкіл є укриття, якими можна скористатися. Наразі спеціальним місцевим комісіям надаються рекомендації, котрі розробляє ДСНС України. Вони проводять аудит цих приміщень», — сказав очільник МВС.

За його словами, вимога така: щоб за кілька метрів ходьби від школи були захисні споруди, де можна перебувати під час тривоги.

«Для більшості батьків аргументом є те, що якщо діти під час тривоги будуть у безпечному місці в школі, то це краще, ніж вони перебуватимуть удома чи в іншому місці. За них подбають і в дітей буде належна освіта», — підкреслив Денис Монастирський.

Міністр зазначив, що більшість навчальних закладів мають такі захисні споруди: «Сьогодні опрацьовується логістика, щоб визначити, який клас конкретно виходить, протягом якої кількості хвилин він має бути в укритті, хто конкретно персонально відповідальний за те, щоб людина пройшла в укриття».

Він наголосив, що головний принцип — це безпека. Зараз проводиться робота не лише над питанням укриттів, а й загалом над безпековим рівнем у закладах освіти.

Мінреінтеграції: Відтепер ВПО зможуть отримувати соціальні послуги та виплати навіть у разі втрати паспорта

1 липня Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, відповідно до якої стати на облік внутрішньо переміщених осіб та почати отримувати виплати можна без паспорта.

Для цього можливо буде використати документи з додатку «Дія», зокрема єДокумент, або довідку про те, що особа звернулася за оформленням паспорта до Державної міграційної служби.

Мета — допомогти людям, які перемістилися із зони бойових дій та втратили документи. Державі не слід примушувати людей місяць чи два чекати на документи, вони мають одержувати допомогу вже.

Проект постанови розроблений Мінреінтеграції спільно із Мінсоцполітики та ДМС за результатами наради, проведеної 17 червня 2022 року під головуванням Віце-прем’єр-міністра України — Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Уряд оперативно реагує на потреби людей, які постраждали від російської агресії.

Маркіян Дмитрасевич розповів про можливості та перспективи, які відкриває реалізація земельної реформи в Україні

Про можливості та перспективи, які відкриває реалізація земельної реформи в Україні, розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич на прес-конференції, присвяченій першому року функціонування ринку землі в Україні.

«Земельна реформа дозволила стимулювати кредитування під заставу. Мораторій, який тривав 30 років, не давав можливості власникам землі використовувати своє право власності на земельні ділянки як фінансовий інструмент. Тобто право власності на земельні ділянки було неліквідним, що породжувало корупцію», – зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, за його словами, ринок землі відкрив перспективи інвестицій у землю, насамперед ідеться про багаторічні насадження. Адже без права власності на землю, лише на оренді, жоден власник не був зацікавлений вкладати в землю тисячі доларів, аби вирощувати багаторічні насадження, прибуток із яких отримується через три-п’ять років роботи. Сьогодні це стало можливим. А Уряд підтримує такі тенденції відповідними програмами підтримки садівництва.

Також Мінагрополітики на сьогодні активно працює над запуском проектів із меліорації.

Заступник Міністра додав, що відомство фіксує втрати від військової агресії рф. . Так, прямі збитки у сільському господарстві України, за оцінкою фахівців Київської школи економіки, уже сягнули $ 4,3 млрд.

Олександр Ткаченко: Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО. Ніхто не має права привласнювати наше

1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО елемент «Культура приготування українського борщу» внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони.

“Українська кухня тісно пов’язана з нашою культурою та історією. Борщ — це взагалі елемент об’єднання та національної ідентифікації всіх українців. Кожна родина у всіх регіонах нашої країни має свій рецепт приготування цієї страви. Відрізняються й локальні продукти. Та, однозначно, борщ має асоціюватись виключно з Україною. Бо саме тут його почали готувати сотні років тому і до сьогодні готують найкраще. Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО. Ніхто не має права привласнювати наше”, — зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Так, члени Комітету в рішенні відзначили, що елемент виконує функцію соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об’єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження. В цьому сенсі елемент демонструє важливу роль нематеріальної культурної спадщини під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, зважаючи на загрози українській культурній спадщині через російську агресію, МКІП звернулося до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до Списку термінової охорони ЮНЕСКО.

Все це стало можливим завдяки зусиллям експертів Євгена Клопотенка та Марини Соботюк за підтримки Постійного представництва України при ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України і Міністерства закордонних справ України.

Для близьких родичів та членів сім’ї, які розшукують рідних, розроблено алгоритм дій про визнання особи зниклої безвісти

Для близьких родичів та членів сім’ї, які розшукують рідних, розроблено алгоритм дій про визнання особи зниклої безвісти.

Якщо громадяни не мають інформації про місце перебування родича, то вони можуть звернутися до Національного інформаційного бюро за коротким номером 1648, міським номером (044) 287-81-65 чи заповнити відповідну форму для запитів на сайті nib.gov.ua (http://nib.gov.ua/).

Також можна звернутися із заявою про розшук особи, зниклої безвісти до найближчого територіального органу Національної поліції України, надіслати запит поштою, зателефонувати на телефон 102 (цілодобово) або на телефон гарячої лінії (0894) 200-18-67.

Отримана заява реєструється в журналі Єдиного обліку та вносяться відомості до ЄРДР для здійснення органами Національної поліції досудового розслідування за ст. 115 Кримінального кодексу України з приміткою «зниклий безвісти», про що протягом 3 днів інформується Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Розшук особи, зниклої безвісти, припиняється не пізніше ніж через три дні з дня встановлення місця перебування особи, зниклої безвісти за особливих обставин, місця поховання чи місцезнаходження останків такої особи з повідомленням про це її близьких родичів та членів сім’ї, а також заявника, якщо заявник не є близьким родичем та членом сім’ї.

В’ячеслав Негода: Парламент підтримав законопроект, який дозволить ОМС використовувати кошти спецфонду на нагальні потреби громад

Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект (реєстр. № 7426 від 01.06.2022), розроблений Мінрегіоном, який надасть можливість органам місцевого самоврядування під час воєнного стану використовувати кошти спеціального фонду. Ці кошти підуть на першочергові потреби територіальної оборони, підтримку місцевої інфраструктури тощо. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

«Наразі на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів є чималі обсяги надходжень різних податків та зборів. Проте, органи місцевого самоврядування не можуть ці кошти використовувати, адже вони мають цільове спрямування. Саме цей законопроект дозволить громадам у разі потреби прийняти відповідне рішення і передати кошти зі спецфонду до загального фонду та спрямувати їх на першочергові потреби громад», — зазначив заступник Міністра.

Зазначимо, законопроектом пропонується:

  • скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу;
  • надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що завдяки Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» місцеве самоврядування отримало нові можливості.

Заклади професійної освіти розпочали приймання документів від вступників

1 липня, заклади професійної освіти розпочинають приймання документів для вступу. Подати документи до профтеху можна до 1 жовтня.

Для навчання на бюджеті області виділили понад 87 тис. місць. Як і в попередні роки, вступники можуть розраховувати на безоплатне навчання та стипендію (нині вона становить 1250 грн).

Станом на кінець червня регіональне замовлення на кваліфікованих робітників затверджено у 23 регіонах обсягом 87 111 місць. Поки не маємо рішень щодо закладів у Луганській та Херсонській областях.

МОН надало пропозиції щодо кількості місць для навчання коштом держбюджету за такими професіями загальнодержавного значення:

  • верстатник деревообробних верстатів;
  • верстатник широкого профілю;
  • зварник;
  • монтажник систем вентиляції, кондиціювання повітря, пневмотранспорту й аспірації;
  • монтажник систем утеплення будівель;
  • монтер колії;
  • налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням;
  • помічник машиніста тепловоза;
  • помічник машиніста електровоза;
  • слюсар із механоскладальних робіт;
  • слюсар-ремонтник;
  • токар;
  • фрезерувальник.

Наразі проект рішення є на розгляді Кабінету Міністрів України.

Для вступу до закладів профосвіти не потрібно складати ЗНО (НМТ). Зарахування здійснюється за результатами конкурсного відбору, співбесіди, середнього балу шкільного свідоцтва або вступних випробувань.

Для вступу до профтеху вступник має подати такі документи:

  • заяву;
  • свідоцтво про базову або загальну середню освіту;
  • медичну довідку;
  • 6 фотокарток 3*4 (кількість може змінюватися закладом);
  • копії документів, що дають право на пільги (за наявності);
  • пред’явити документ, що підтверджує громадянство;
  • пред’явити документ, що посвідчує особу чи її спеціальний статус.

Нагадаємо, що уся інформація щодо вступу впродовж липня-жовтня буде розміщена в розділі “Вступ 2022: Профосвіта”. Наразі там розміщено графік днів відкритих дверей та контакти закладів для консультацій щодо вступу.

Україна забезпечить протезуванням кожного, хто його потребуватиме

МОЗ, спільно з Мінсоцполітики, Мінветеранів та Командуванням Медичних сил ЗСУ провели чергову координаційну зустріч з обговорення шляхів забезпечення протезуванням, аби пацієнти, які втратили кінцівки, мали доступ до сучасних протезів в Україні, а не за кордоном.

Зокрема, працюємо над створенням системи реабілітаційної допомоги, за якої людина буде отримувати безперервну реабілітацію, що розпочинатиметься одразу після ампутації, продовжиться протезуванням та подальшою довготривалою реабілітацією. Тобто пацієнт, який зазнав ампутації кінцівок, одразу в лікарні отримає реабілітаційну допомогу включно із забезпеченням тренувальним протезом та, згодом, первинне протезування.

Наразі триває робота з міжнародними партнерами для постачання достатньої кількості тренувальних протезів до лікарень, які надають первинну стаціонарну реабілітацію. Це дозволить пацієнтові з ампутацію ноги за допомогою мультидисциплінарної реабілітаційної команди якнайшвидше встати та навчитися ходити. Одночасно відбувається процес формування кукси та пацієнт разом з реабілітаційною командою визначає вид свого первинного протеза.

Міністерство соціальної політики України завершує роботу над буклетом, де буде повна інформація щодо виробників та видів протезів, вартість яких повністю покривається коштами державного бюджету. Ці буклети надаватимуться пацієнтам у лікарнях.

«За чотири місяці війни ми вже фіксуємо, що кількість пацієнтів, які в майбутньому потребуватимуть протезування, вимірюється сотнями. Тому основні зусилля зосереджені на тому, аби українець, який втратив кінцівку, якнайшвидше отримав необхідну реабілітацію та якісний протез, що дозволить в максимально короткі терміни повернутися до активного життя, — заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час координаційної зустрічі з представниками міністерств.

Також розпочато перемовини з провідними європейськими компаніями-виробниками протезів, щодо розміщення їхніх промислових потужностей в Україні. Оскільки для сотень пацієнтів, які втратили кінцівки, важливо не лише отримати сучасний протез, а й згодом мати змогу обслуговувати його в Україні.

 

 

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь