Міндовкілля: Відтепер самосійні ліси та луки захищені від знищення

Верховна Рада України прийняла у другому читанні проект Закону №5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів».

Його ухвалення допоможе збільшити площі та зберегти ліси України. Також у ньому закладене правове підґрунтя для збереження біорізноманіття та нелісових природних екосистем, які виникли внаслідок виведення з обігу й резервування орних земель.

Наразі Україна втрачає українські ліси та інші цінні території через військові дії. Щоб їх відновити потрібні десятиліття. З 24 лютого майже 3 млн га лісу в Україні пройдені війною. Наразі під окупацією та бойовими діями знаходиться понад 500 тис. га лісів, які ми можемо втратити.

Відновити ліси та збільшити їх площу нам допоможуть самосійні ліси та відновлення орних земель.

«Схвалення законопроєкту дозволить узаконити самосійні ліси на землях сільськогосподарського призначення. Цим ми можемо збільшити лісистість України на 500 тис. га та, при цьому, заощадити сотні мільйонів гривень державних коштів, адже створення та догляд гектара лісу коштує декілька десятків тисяч гривень», – прокоментував Міністр Руслан Стрілець.

Законопроект допоможе у втіленні усіх амбітних планів із виконання програми Президента України «Зелена країна» та висадження 1 млрд дерев до 2025 року.

Документ дозволить зберегти степові та лучні ділянки, пасовища і сіножаті. Він визначає заходи для їх збереження та накладає мораторій до 2025 року на розорювання пасовищ, сіножатей та перелогів.

Важливо, що близько 300 тис. га деградованих, малопродуктивних земель, що не мають степового, лучного, лісового рослинного покриву, будуть відновлені.

Законопроект вводить:

  • Інструмент економічного стимулювання лісорозведення. Зокрема, він передбачає відшкодування витрат власникам лісів і лісокористувачам при створенні лісів.
  • Механізм резервування та викупу державою цінних територій для їх збереження для таких суспільних потреб як створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.
  • Спрощення процедури реєстрації самозаліснених ділянок.
  • Звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва при створенні територій та об’єктів природно-заповідного фонду та лісорозведенні.
  • При створенні територій та об’єктів природно-заповідного фонду та лісорозведенні звільнення від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.
  • Зняття обмеження щодо надання у власність ділянок для лісорозведення.
  • Ведення лісового господарства дозволяється на землях усіх категорій з дотриманням вимог щодо використання земельної ділянки за цільовим призначенням.

В Україні стартує реформа управління відходами

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №2207-1-д «Про управління відходами». “За” проголосувало 282 народних депутати.

«Україна нарешті робить перший крок на шляху до цивілізованого управління відходами. Ми вже відстали від європейських сусідів на 20-30 років. Фактично, сьогодні Україна є єдиною країною в Європі, де держава не має контролю над відходами, а понад 90% їх захоронюється в землю. Наша мета – бути повноправним членом Європейського Союзу, тож ми повинні показати здатність проводити реальні європейські реформи», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець

Прийняття рамкового Закону «Про управління відходами» дає можливість розпочати зміни, які необхідні Україні для того, щоб стати членом Європейського Союзу.

Законопроект дозволить:

  • впровадити європейську ієрархію поводження із відходами,
  • організувати планування системи управління відходами на національному, регіональному та місцевому рівнях,
  • закрити старі сміттєзвалища, а ті, що залишаться, привести до європейських норм.
  • створити умови для побудови в Україні сучасної сміттєпереробної інфраструктури за європейськими правилами і відкрити кордони для інвесторів.
  • встановити принцип «забруднювач платить»
  • впровадити розширену відповідальність виробника, коли виробник продукції буде зобов’язаний забезпечити повну утилізацію упаковки, яку випустив на ринок разом із товарами.

Законопроек № 2207-1д лише встановлює рамку нових сучасних правил функціонування системи управління відходами в Україні. На його основі будуть розробляти низку інших необхідних секторальних законів. Кінцева мета – зробити поводження із відходами ефективнішим і безпечнішим для людей і довкілля.

Тож дякуємо народним депутатам за роботу та важливе рішення, що дозволить Україні побороти навалу відходів та стати ще на крок ближчими до повноправного членста у Європейському Союзі.

МОН: Українці зможуть безоплатно здобувати профтехосвіту повторно

19 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла законопроект, що передбачає внесення змін до діючого ЗУ «Про професійну (професійно-технічну) освіту».

Ухвалені зміни дозволять наблизити профтехосвіту до реалій війни та сучасного ринку праці. Новації сприятимуть зниженню рівня безробіття та забезпечать швидку перекваліфікацію тих, хто втратив роботу.

Наразі передбачено можливість:

  • здобувати профтехосвіту без повної загальної середньої освіти, яку можна буде отримати в будь-який інший час за кошти бюджету;
  • безоплатно отримати другу робітничу професію через 3 роки після отримання попередньої професії (за наявності страхового стажу та вільних місць у закладі);
  • здобути за бюджетні кошти освіту за іншою професією до завершення 3 років або за відсутності підтвердженого страхового стажу, якщо за станом здоров’я особа втратила можливість виконувати роботу за отриманою раніше професією, а також для невідкладного забезпечення потреб держави (регіону) у кваліфікованих робітниках;
  • зарахування на навчання до закладів професійної освіти (незалежно від місця реєстрації);
  • здобуття часткових професійних кваліфікацій із метою підготовки та перепідготовки за короткостроковими програмами під конкретні потреби відбудови країни;
  • розподілу державного замовлення не лише на підготовку кваліфікованих робітників, а й на їхню перепідготовку та підвищення кваліфікації (відповідно до сучасних потреб держави).

Крім того, місцеві органи влади наділені повноваженням щодо утримання державних закладів професійної освіти до повної передачі в комунальну власність, а також встановлено механізм убезпечення від необґрунтованої реорганізації чи ліквідації закладів професійної освіти протягом 10 років.

Роз’яснення Держспецзв’язку: Чи безпечно надавати доступ до даних мобільним додаткам?

Держспецзв’язку дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші.

При встановленні на телефон багато додатків просять доступ до даних у телефоні – наприклад, до камери або контактів. Чи безпечно надавати такі дозволи? Як перевірити, до яких даних у смартфоні мають доступи вже встановлені програми, і заборонити їх?

Більшість користувачів не звертають уваги на те, які дозволи на доступ до їхніх даних вимагають застосунки у смартфоні. Це може призвести до витоку персональних даних користувача.

На що звертати увагу при встановленні застосунків:

Запит на дозвіл має відповідати функціоналу програми. Наприклад, застосунок із географічними картами може попросити дозволу до даних геолокації. А от якщо програма просить ще й доступи до галереї, контактів, право вносити зміни на смартфоні тощо, це вже має викликати підозру.

Акцентуйте увагу на тому, чи дійсно додатку для роботи потрібен той чи інший доступ. Якщо маєте сумніви – краще відмовитись від його встановлення і пошукати аналог.

Кількість запитуваних дозволів. Шкідливі програми часто надсилають запит на отримання великої кількості дозволів. Це дає їм можливість збирати багато особистої інформації про користувача. Не встановлюйте таких застосунків і не надавайте дозволів.

Як перевірити дозволи застосунків

На Android:

Зайдіть у Налаштування смартфона.

Оберіть та відкрийте необхідну програму.

Натисніть – Дозволи додатків: тут є перелік, які доступи дозволено, а які заборонено.

За потреби внесіть зміни.

У цьому ж розділі можна налаштувати функцію автоматичного відкликання дозволів, якщо додаток не використовується протягом тривалого часу.

На iOS:

Перевірте дозволи застосунків у розділах меню “Параметри” – “Приватність”.

Зверніть увагу, що у користувачів смартфонів є також право вибору різних налаштувань дозволів. Зокрема:

  • Завжди дозволяти: додаток матиме доступ до ваших даних, навіть якщо ви його не використовуєте.
  • Дозволяти, лише коли додаток використовується.
  • Запитувати щоразу: додаток питатиме про доступ до налаштувань щоразу, коли ви його відкриваєте. Дозвіл буде скасовано, коли ви закриєте додаток.
  • Не дозволяти.

У разі відмови у наданні певного дозволу додатка може бути обмежений його функціонал. Проте це не означає, що його робота буде повністю припинена.

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь