Як внутрішньо переміщені особи можуть одержати довідку через Дію? – покрокова інструкція від Мінреінтеграції
Наявність смартфону й доступу до мережі інтернет суттєво полегшить життя співгромадянам, які через війну вимушені переїхати в межах країни. У застосунку Дія внутрішньо переміщені особи можуть скористатися низкою корисних електронних послуг. Яких саме? – про це йтиметься у серії матеріалів, опублікованих найближчим часом.
Зазначимо, що в підготовці та реалізації низки проектів застосунку Дія разом із фахівцями Мінцифри брав участь Директорат цифровізації Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Зокрема, спеціалісти опрацювали зміни до нормативно-правових актів, розробляли й погоджували технічні завдання тощо.
До вашої уваги – перший з матеріалів. Це поради щодо проходження авторизації у Дії. Розповімо і про порядок одержання та користування довідкою ВПО.
ДОВІДКА ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНОЇ ОСОБИ (ВПО): 6 ГАРЯЧИХ ЗАПИТАНЬ
Нагадаємо, цей документ дозволяє отримувати передбачені державною соціальні виплати. Спочатку необхідно встановити застосунок Дія на смартфон та пройти авторизацію. Через банк-ID Дія автоматично відобразяться всі дані про особу та документи, які є в доступі.
В Дії довідка ВПО відображається, як і будь-який інший документ, – паспорт, водійські права тощо – в електронному вигляді.
Як додати довідку ВПО у застосунок Дія?
Після авторизації в застосунку довідка переселенця підтягується в Дію за наявності всіх відомостей у відповідних реєстрах. Якщо довідка не відображається, слід звернутися до органів соцзахисту за місцем проживання.
Як одержати довідку ВПО через Дію: інструкція
Послуга доступна для громадян, які перемістилися з території громад, розташованих у районах проведення бойових дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, облозі.
Щоб одержати довідку ВПО у Дії, потрібно перейти в розділ Послуги – Отримати статус ВПО – і подати заявку.
Далі вказати такі дані:
- поточне місце перебування (підтвердити за допомогою геолокації);
- дані дітей, що перебувають з вами;
- дані картки єПідтримки;
- потреби на місці перебування (в медичному обслуговуванні, освіті або гуманітарній допомозі тощо).
Протягом кількох днів довідка ВПО має з’явитися в Дії, а після опрацювання інформації на картку єПідтримки перерахують кошти.
Чому іноді під час оформлення статусу ВПО через Дію програма видає помилку?
Це може бути пов’язано з перевантаженням системи, коли велика кількість користувачів намагаються зайти водночас. У такому разі повторіть спробу через деякий час.
Також зареєструватися як ВПО можна і в управлінні соцзахисту та праці за місцем перебування.
Де ще можна одержати довідку ВПО?
- У виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;
- у центрах надання адміністративних послуг;
- у структурних підрозділах з питань соцзахисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад.
Як замовити послугу?
Подати заяву на одержання послуги можна особисто чи за допомогою законного представника.
Послугу надають безоплатно.
Для чого потрібна довідка ВПО?
- Відкриття рахунків у банках;
- відновлення або вклеювання фотокартки у паспорт громадянина України;
- отримання соціальних виплат і компенсацій;
- сплати податків за місцем проживання;
- у сервісних центрах МВС;
- при зарахуванні до школи або дитсадка.
Юридична сила довідки ВПО в Дії визначена постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.
Ближчим часом ви дізнаєтеся особливості опції віддаленої ідентифікації для отримання пенсійних виплат через Дія.підпис, а також про можливість припинення грошової допомоги ВПО.
Випадків холери в Україні не зафіксовано, епідемічний нагляд продовжується – Ігор Кузін
Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що за результатами епідемічного нагляду та моніторингу навколишнього середовища випадків холери на територіях України виявлено не було.
«У період з 1 червня було обстежено понад 440 хворих із гострими-кишковими інфекціями, серед них 165 на предмет інфікування холерою. Також з профілактичною метою було обстежено 6 здорових людей. У жодному випадку холерних вібріонів виявлено не було», – підкреслив Ігор Кузін.
Він додав, що окрім обстеження людей, досліджувались проби об’єктів довкілля, зокрема майже 100 проб прісної води, 9 проб морської та 80 проб стічної води. Небезпечних для життя підвидів холерних вібріонів виявлено не було.
Головний державний санітарний лікар зазначив, що наразі доволі складно отримати інформацію із тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя. Водночас ризики поширення інфекційних захворювань там зростають. Це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури, через що відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, забруднення колодязів.
Окрім того, заступник Міністра охорони здоров’я додав, що літо – це загалом сприятлива пора для поширення багатьох інфекцій, у першу чергу гострих кишкових. Тобто йдеться про дизентерію, сальмонельоз, ротавірусну інфекцію, гострі кишкові інфекції, встановленої та невстановленої етіології. Ці хвороби характеризуються широкою розповсюдженістю, високою частотою розвитку тяжких форм і ускладнень, виникненням у низці випадків станів, що несуть безпосередню загрозу для життя.
Саме тому важливо дотримуватись базових правил особистої гігієни, використання безпечної води, ретельної термічної обробки їжі тощо.
ЛКК може встановлювати інвалідність дитині під час війни дистанційно
Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності як для дорослих, так і для дітей.
Медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів та за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.
Також визначено показання, які дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей з інвалідністю віком до 18 років строком на 2 роки, на 5 років і до 18 років.
Після досягнення 18 років дитина з інвалідністю направляється лікарсько-консультативною комісією для проходження медико-соціальної експертизи на медико-соціальну експертну комісію відповідного профілю.
Важливо, що на період дії воєнного стану, наказом МОЗ № 496 про «Деякі питання надання первинної медичної допомоги в умовах воєнного стану» надавачам первинної медичної допомоги доручено забезпечити надання первинної медичної допомоги та медичної допомоги пацієнтам у невідкладному стані з числа переміщених осіб. Надавачі первинної медичної допомоги, до яких звернулася внутрішньо переміщена особа, у тому числі батьки дитини, не мають права наполягати на необхідності укладання з ними декларацій.
Відповідно, підстави вимагати укладання декларації між пацієнтом з числа внутрішньо перемішених осіб та лікарем, який направляє дитину на ЛКК, відсутні.
Для того, аби спростити проведення медико-соціальної експертизи урядом України прийнято постанову КМУ № 225, яка передбачає встановлення інвалідності особам, які звертаються для встановлення інвалідності у період дії воєнного стану заочно та незалежно від місця реєстрації, проживання чи перебування особи.
Таким чином, у разі коли дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до медико-соціальної експертної комісії, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.
Проведення медико-соціальної експертизи за направленням лікарсько-консультативної комісії здійснюється незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування особи, що звертається для встановлення інвалідності.
Крім того, на період дії воєнного стану, для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно, оскільки, згідно з постановою КМУ № 390, термін дії інвалідності та індивідуальна програма реабілітації (ІПР) подовжено на період дії воєнного стану.
Строк проходження повторного огляду, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.
Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) чи медико-соціальної експертної комісії МСЕК:
- соціальні виплати;
- реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні);
- засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;
- освітні послуги;
- відповідні пільги.
Діти з інвалідністю мають можливість пройти медичне обстеження для проведення повторної медико-соціальної експертизи протягом шести місяців після припинення/скасування воєнного стану. Це дає можливість забезпечити соціальний захист та реалізацію реабілітаційних заходів дітям з інвалідністю на період дії воєнного стану на території України.
Роз’яснення щодо пенсії у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин
Пенсійний фонд України надає роз’яснення щодо пенсії у зв’язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, які перебували на утриманні годувальника.
До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
- діти, які не досягли 18 років (діти, які навчаються, та діти-сироти – 23 років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
- чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.
Пенсія призначається незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти за особливих обставин.
Звернення за призначенням пенсії у зв’язку з втратою годувальника здійснюється шляхом особистого подання заяви (після виникнення права на отримання такої пенсії) з необхідними документами до обраного територіального органу Пенсійного фонду України або через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID. У такому випадку до заяви додаються скановані копії оригіналів документів.
До заяви окрім стандартного переліку документів, визначеного Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” додається витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань або з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника обчислюється на підставі наданих до заяви документів та не може бути нижче 100 % прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність на одного непрацездатного члена сім’ї, 120 % – на двох, 150 % – на трьох і більше.
Право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника виникає у непрацездатних членів сім’ї через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Довідково Відповідно до Закону України “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин” особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру досудових розслідувань або Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому законодавством, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.
Прем’єр-міністр: Уряд схвалив законопроект про розмитнення авто в Дії — новий сервіс фактично не має аналогів у світі
Уряд схвалив законопроект, який передбачає розмитнення авто в Дії. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Найближчим часом Кабмін передасть документ на розгляд Верховної Ради.
«Розмитнення буде максимально простим і зручним. Достатньо ввести VIN-код авто, а розрахунок платежів відбувається автоматично. Сплатити можна прямо в застосунку. Весь процес розмитнення — не більше 5 хвилин», — зауважив Денис Шмигаль.
Як наголосив Прем’єр-міністр, законопроект раз і назавжди усуне будь-які схеми, корупцію та маніпуляції з цінами на авто при їх розмитненні. За його словами, митники не будуть впливати на формулу розмитнення — її визначатимуть виключно характеристики авто: об’єм, тип та потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність.
«Також наш законопроект містить норми, що передбачають повне звільнення від оподаткування автомобілів з електричними двигунами та меншу ставку для авто з гібридними двигунами. У межах Українського зеленого курсу — це і турбота про нашу екологію, і чистіше повітря», — відзначив очільник Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що урядовий законопроект — це приклад того, як реформа цифровізації стає одночасно антикорупційною реформою: «Новий сервіс фактично не має аналогів у світі та демонструє бажання держави робити все максимально зручно та прозоро для людей».
Денис Шмигаль: Держава надасть безповоротні гранти для створення тисяч нових мікробізнесів
Уряд на доручення Президента України запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни, допоможе українській економіці вистояти та стане фундаментом для післявоєнного відновлення. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 10 червня.
За його словами, стратегія передбачає низку програм, спрямованих на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних.
«Держава надасть безповоротні кошти для створення тисяч нових мікробізнесів. Заявки будуть подаватися через Дію у формі бізнес-плану, який розглядають незалежні оцінювачі-підприємці. Крім того, під цей бізнес можна буде взяти пільговий кредит в межах «5-7-9». Очікуємо, що програма грантів дозволить створити десятки тисяч робочих місць», — зазначив Денис Шмигаль.
Серед ініціатив, за словами Прем’єр-міністра, — безповоротні гранти на розвиток переробних підприємств. Мова, зокрема, про деревообробку, меблеве виробництво, виробництво одягу чи фурнітури, будівельних матеріалів, аграрну переробку тощо. Держава видасть грант, який можна буде витратити на придбання обладнання.
Як відзначив Денис Шмигаль, гранти надаватимуться й в агросекторі, зокрема на висадку нових фруктових і ягідних садів та на часткову компенсацію будівництва модульної теплиці розміром 2 гектари: «Наразі передбачаємо будівництво до 3-х тисяч таких теплиць. Це означає нове виробництво, нові експортні можливості, збільшення пропозиції овочів, ягід і фруктів на внутрішньому ринку, більше конкуренції та кращі ціни».
Сергій Шкарлет: Майже 230 тис. потенційних учасників НМТ підтвердили намір скласти тестування
10 червня Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що за даними УЦОЯО майже 230 тис. потенційних учасників НМТ підтвердили намір скласти тестування, серед них в Україні – понад 201 тис. осіб, за кордоном – приблизно 28 тис. осіб. Ті, хто до 7 червня не зміг підтвердити участі в НМТ, зможуть узяти участь у додатковій сесії тестування.
Рейтинг найпопулярніших міст для складання НМТ в Україні:
- Київ – 18141;
- Львів – 8577;
- Дніпро – 8247;
- Одеса – 6271;
- Запоріжжя – 6004;
- Вінниця – 5929.
За кордоном:
- Берлін (Німеччина) – 3986;
- Мюнхен (Німеччина) – 3318;
- Варшава (Польща) – 2670;
- Прага (Чехія) – 2360;
- Краків (Польща) – 1989.
Остаточно визначитися з вибором міста, країни, а також за потреби змінити населений пункт учасники зможуть на другому етапі, що розпочнеться 21 червня та триватиме до 7 липня.
Можливість завантажити запрошення-перепустку з’явиться після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ (після 12 липня). У перепустці буде зазначено дату, час і місце основної сесії.
Нагадаємо, 10 червня – розпочався додатковий період реєстрації на участь у НМТ.
Національна поліція інформує про сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху
Зпоновленням роботи камер автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху знову актуальною стала інформація про алгоритм надходження повідомлень про такі порушення водієві і відповідні відомості про постанову про адміністративне правопорушення та накладення штрафу.
Як можна дізнатися про порушення ПДР?
Дізнатися про факт фіксації порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксований в автоматичному режимі можливо через:
Розміщений на сайті МВС Сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі.
офіційний мобільний застосунок МВС України – «Штрафи ПДР»
Мобільний застосунок дозволяє не тільки сплатити штрафи, які вже винесені, а й оперативно отримувати повідомлення про нові постанови або зміни їх статусу. Також в застосунку є інформація про розміщення камер автоматичної фіксації порушень ПДР.
телеграм-бот «Штрафи ПДР» @ShtrafyPDRbot
За допомогою бота так само можливо оформити підписку на транспортний засіб та, у разі потреби, сплатити штраф в 1 клік з використанням банківської картки.
Які переваги застосунку «Штрафи ПДР»?
За допомогою застосунку можна легко виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб, а також оформити підписку на отримання повідомлень про винесення нових постанов. Не треба чекати поки постанова надійде до вашої поштової скриньки, а відразу сплатити її онлайн.
Нагадуємо, якщо оплата здійснена у період з дня винесення постанови до спливу 10 днів з моменту її вручення, надається знижка 50% при сплаті штрафу.
Мобільний застосунок «Штрафи ПДР» особливо стане в нагоді тим водіям, які не є власниками транспортного засобу, оскільки після фіксування порушення повідомлення поштою прийде безпосередньо власнику авто або відповідальному користувачеві. Застосунок же дозволяє будь-якому користувачеві, який оформив підписку, отримати відомості про штрафи для цього транспортного засобу.
Як скористатись мобільним застосунком?
Вже зараз кожен користувач може скачати мобільний застосунок «Штрафи ПДР» за наступними посиланнями для Android , для IOS.
Після цього необхідно додати транспортний засіб. Внесіть у відповідні поля державний номер транспортного засобу та відповідний документ: серію та номер постанови або інформацію про власника авто (ІПН, паспорт або посвідчення водія). Функціонал застосунку дозволяє оформити підписку на декілька авто.
Далі ви маєте можливість робити пошук штрафів, отримувати миттєві повідомлення при виникненні нових порушень або зміни статусу раніше винесених постанов.
Та найголовніше, якщо вам винесено постанову, наразі не треба йти до банку, стояти у черзі – застосунок дозволяє зробити миттєву оплату онлайн. Це не лише зручно, а й надійно – всі реквізити для оплати вже внесені у платіжну форму, відтак ваш платіж 100% надійде до отримувача.
10 червня – розпочався додатковий період реєстрації на участь у НМТ
10 червня 2022 року, розпочався додатковий період реєстрації для участі у НМТ.
Якщо вступник не встиг заповнити реєстраційну картку до 19 квітня, проте має бажання проходити тестування, він зможе зареєструватися і взяти участь у додатковій сесії НМТ.
Для цього потрібно дотримуватись наступного алгоритму.
- 10-20 червня – створити реєстраційну картку через сервіс «Зареєструватися» на сайті УЦОЯО, якнайуважніше заповнивши всі поля. За можливості – надіслати комплект реєстраційних документів до того регіонального центру оцінювання якості освіти, який зазначено в контрольно-інформаційному листі, сформованому разом із реєстраційною карткою.
- З 25 червня – дізнатися свій логін і пароль, правильно увівши дані до спеціального сервісу. Важливо уважно вводити персональні дані.
- 8-18 липня – зайти на інформаційну сторінку, заповнити спеціальну форму у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»: підтвердити участь у додатковій сесії тестування і вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період додаткової сесії тестування.
- 1-10 серпня – надати остаточну інформацію про бажання пройти НМТ.
- До 12 серпня – отримати запрошення-перепустку з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, датою та часом початку тестування.
- 16-20 серпня – взяти участь у додатковій сесії НМТ.
Якщо вступник протягом основного періоду реєстрації сформував реєстраційну картку учасника ЗНО на сайті УЦОЯО, однак до 7 червня не зміг підтвердити участі в НМТ, він зможе взяти участь у додатковій сесії тестування.
Для цього потрібно дотримуватись такого алгоритму.
- 8-18 липня – зайти на інформаційну сторінку, заповнити спеціальну форму у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»: підтвердити участь у додатковій сесії тестування і вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник планує перебувати в період додаткової сесії тестування.
- 1-10 серпня – надати остаточну інформацію про бажання пройти НМТ у певному місці.
- До 12 серпня – отримати запрошення-перепустку з місцем розташування тимчасового екзаменаційного центру для проходження НМТ, датою та часом початку тестування.
- 16-20 серпня – взяти участь у додатковій сесії НМТ.
Зареєстрований учасник, який не має даних для доступу до Інформаційної сторінки, може скористатися сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022», правильно заповнити потрібні комірки й отримати логін і пароль.
Нагадаємо, 7 червня завершився перший етап підтвердження участі в основній сесії НМТ. Другий етап розпочнеться 21 червня і триватиме до 7 липня. На цьому етапі потрібно остаточно вибрати місто, країну, а також у разі необхідності можна змінити населений пункт.