Звернення Міністра оборони Олексія Резнікова
Шановні українці!
Радий повідомити, що до виконання бойових завдань на фронті готові польські САУ «Краб».
Після гармат М777 та FH70, САУ «Ceasar» та М109А3 – це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити.
З моменту повномасштабного російського вторгнення змінилося дуже багато. Завдяки нашим захисникам і захисницям, які боронять державу у складі сил оборони та безпеки України, у нас є можливість озирнутися назад, дати оцінку тому, що відбулося за цей час, і спробувати подивитися в майбутнє.
Кілька слів про те, на чому концентрувалося Міністерство оборони.
Після 24 лютого беззаперечним пріоритетом стало забезпечення армії зброєю та боєприпасами, військовою та спеціальною технікою.
Довелося дуже швидко вчитися, адже Міноборони не було пристосоване до масштабного імпорту зброї, не було відповідних компетенцій. Більше того – у держави в цілому не було таких компетенцій достатньою мірою. Адже до цього наголос робився на експорт вітчизняної зброї.
Ми оперативно налагодили роботу за трьома напрямками:
- системна взаємодія з партнерами для отримання матеріально-технічної допомоги;
- закупівля озброєння та техніки в українських виробників;
- імпорт через прямі контракти Міноборони та механізми спецекспортерів.
Ключовим стратегічним рішенням минулого періоду стала зміна філософії – ми запустили переведення ЗСУ на важке озброєння, що використовується державами-членами НАТО. У першу чергу це стосується артилерії, яка відіграє визначальну роль.
Ми чітко усвідомлювали вже на початку березня, що під час інтенсивної війни з росією наші ресурси виснажуються, і в існуючих запасах є незіставними з противником. Спиратися виключно на радянську зброю – це був би заздалегідь програшний шлях.
Тому, звертаючись за допомогою до партнерів, ми ініціювали постачання артилерії 155-мм калібру та інших важких озброєнь.
Наведу лише кілька прикладів, які вже публічно оголошені партнерами.
Станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до Збройних Сил України понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід.
Одночасно до Збройних Сил України було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів. А також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення.
Десятки одиниць РСЗВ радянського зразка та десятки тисяч снарядів, сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них укріпили нашу оборону за цей період.
За постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка, що сумарно вже рахується на сотні, Міноборони України конкурує за лідерство з російською армією.
Слід окремо відзначити самовіддану і фахову роботу спеціалістів ДК «Укроборонпром», які відновили чи поставили на службу нашим воїнам сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної.
Від партнерів ми отримали близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і продовжуємо цю роботу.
Я вже можу не згадувати ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), ПТРК (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH / MATADOR та ін.) – їх тисячі, це загальновідомо.
Це далеко не повний перелік, про деякі інші системи сучасних озброєнь ще зарано говорити, ми розповімо пізніше. Але їхню дію відчує на собі ворог вже зараз.
Крім цього Міноборони через різні механізми передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних. Ми очікуємо у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА.
Берегову оборону посилено надзвичайно ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з нашими «Нептунами» вже змушують ворожий флот триматися на відстані, щоб не повторити долю флагмана чф рф – крейсера «Москва»…
На прикладі отримання зброї дуже наочно видно, що це – командна робота, яку очолює Президент України Володимир Зеленський. До неї активно залучені Кабінет Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і Офіс Президента під керівництвом Андрія Єрмака.
Оборона, в цілому, – це спільна справа. У кожного в ній своя роль. Хтось бореться за ухвалення політичних рішень, хтось забезпечує вирішення безлічі юридичних, фінансових, логістичних питань. Хтось зброю ремонтує. Головні дійові особи – наші воїни – її застосовують.
Відзначу, що запит на зброю формує Генеральний штаб ЗСУ. Після чого з ним працюють команди Міноборони, аташе з питань оборони та дипломати Дмитра Кулеби. Цей запит змінюється в залежності від потреб та перебігу бойових дій.
Отримане озброєння та техніка централізовано передаються Міністерством оборони на склади ЗСУ. Розподіл здійснюється командуванням ЗСУ, оскільки саме воно бачить загальну картину, формує задум операцій і визначає пріоритети. Нагадаю, що для отримання відповідних озброєнь командири мають звертатися до Командування Сил логістики.
Хочу підкреслити, що, наприклад, по артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів. Але змінюються обставини на полі бою – збільшується потреба. Генштаб реагує на зміну оперативної обстановки – Міноборони змінює завдання своїй команді відповідно до запитів ГШ. Вже маємо чіткий план поставок артилерії до кінця липня.
Днями оголошено важливу новину – американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ. Відзначу, що наші воїни вже деякий час навчаються ними управляти.
Я провів багато дискусій з іноземними колегами, щоб запустити завчасну підготовку команд для різних типів зброї, по яких ще немає політичних рішень. Навчання за деякими позиціями почалося ще у березні. Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі наших військових.
Свідомо не зупиняюся на кількості радарів, медичних автомобілів, авіабомб і т.п. Так само найближчим часом окремо і докладно розповім про речове, грошове забезпечення та засоби індивідуального бронезахисту, а також систему управління.
Важлива суть: ми вже отримали від партнерів, придбали на ринку, виготовили та передали Збройним Силам значну кількість зброї. Її вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі.
Але не від росії.
російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его.
Тому ми наголошуємо – Україні конче потрібне важке озброєння, і дуже швидко. Ми довели, що у нас немає страху перед кремлем, на відміну від багатьох інших. Але ми, як країна, не можемо собі дозволити стікати кров’ю, втрачаючи наших кращих синів і доньок.
Тому наші наступні цілі:
- отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;
- забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО і забезпечені боєприпасами;
- домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а у вигляді цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;
- залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю.
- отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба.
Підсумовуючи.
Я не можу сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. Категорично ні.
Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема, США, Великій Британії, Польщі, нашим Балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло.
Слід відзначити роль українського суспільства, волонтерів, які за рахунок швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб. Це стосується і БПЛА, і засобів зв’язку, і деяких інших компонентів, за якими держава працює ще не повною мірою.
Хочу сказати, що ми бачимо не тільки здобутки, але й помилки. Ми отримуємо усі сигнали, і критику теж. Ми знаємо свої недоліки і наполегливо працюємо, щоб їх виправити.
Головним здобутком я досі вважаю збереження синергії усього військово-політичного керівництва. Це наша перевага, як країни, і ми не дамо її розхитати тим, хто вже працює з прицілом на рейтинги і політичні перспективи. Як я вже відзначив, усі, хто працює на оборону заради перемоги України – єдина команда. І наша спільна мета – здолати росію, як би складно це не було.
Ситуація на фронті важка. Ми втрачаємо щодня до сотні наших бійців вбитими і до 500 пораненими. кремль продовжує тиснути масою, буксує, наражаться на потужний опір, несе величезні втрати. Але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту.
Важливо зберігати концентрацію. Тоді Україна переможе! Слава Україні!
Жодна дитина не буде відрахована із закладу освіти у разі невідвідування занять офлайн, – Сергій Шкарлет
9 червня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про організацію нового навчального року та безпеку учасників освітнього процесу.
Міністр наголосив, що останні три роки Міністерство освіти і науки разом із ДСНС формували політику безпечності освітнього процесу.
«На нараді під головуванням Прем’єр-міністра був присутній керівник ДСНС України, який отримав чітке завдання і сформулював головний меседж: ми маємо сьогодні у всіх закладах освіти провести аудит щодо готовності засобів укриття, приймання і гарантування безпечного освітнього процесу», – сказав Сергій Шкарлет.
Міністр повідомив, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій має чіткі критерії стосовно засобів укриття – не тільки бомбосховищ, а взагалі засобів укриття, які сприяють безпеці освітнього процесу.
Окрім того, він зазначив, що більша частина батьків хоче, щоб навчальний процес формувався в офлайн-форматі, оскільки за роки пандемії і наразі воєнного стану діти позбавлені соціалізації, звичного для них спілкування з однолітками, а також втратили зв’язки із вчителями. Це, безумовно, відзначається на якості освітнього процесу. Але головне завдання, яке ставитиме МОН – безпека.
«Очний навчальний процес розпочнемо лише там, де будуть підтверджені установи, які мають укриття, захисні споруди щодо повної безпеки дитини. Хочу закарбувати ще одну річ, що жодної дитини не буде відраховано із закладу освіти, якщо вона не долучиться до очного процесу через сумнів батьків щодо безпечності того чи іншого закладу освіти. Ми на сьогодні виключно в контексті безпеки дитини, безпеки вчителя формуємо початок нового навчального року», – наголосив Сергій Шкарлет.
Нагадаємо, до державного бюджету надійшла друга частина траншу в межах проекту «Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів».
Члени родини ветерана, які є ФОП та ВПО, можуть отримати мікрогрант у 20 тисяч гривень, – Юлія Лапутіна
Члени родини Захисника або Захисниці, які мають власний бізнес, зареєстровані як фізична особа-підприємець або самозайнята особа, можуть взяти участь у програмі з мікрофінансування ветеранського бізнесу, яка започаткована Українським ветеранським фондом, та отримати до 20 тисяч гривень грошового відшкодування.
Про це в ефірі марафону національних телеканалів повідомила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.
Вона нагадала, що Український ветеранський фонд – це державна установа, яка діє при Мінветеранів, завданням якої у першу чергу є збільшення спроможності держави з реалізації ветеранської політики.
«До повномасштабного наступу росії Український ветеранський фонд розробляв великі стратегічні програми. Однак зараз ми зрозуміли, що потрібні конкретні швидкі рішення, – підкреслила Юлія Лапутіна. – Багато родин наших ветеранів переселились в інше місце проживання, не маючи відповідних інструментів для того, щоб працевлаштуватись або відновити власну справу. Тому ми започаткували програму з мікрофінансування ветеранського бізнесу, завдяки якій ветерани та члени їхніх родин можуть отримати до 20 тисяч гривень на придбання будь-якого обладнання для ведення власної справи».
Зазначимо, що отримати мікрогрант можуть найближчі члени родини ветерана – батьки, дружина, діти – які зареєстровані як фізична особа-підприємець або самозайнята особа, та мають статус внутрішньо переміщеної особи у межах України. Також цією можливістю можуть скористатися самі ветерани, які наразі не служать. Для цього необхідно подати заявку з відповідним пакетом документів через аплікаційну форму на сайті https://veteranfund.com.ua/
в розділі «Мікрофінансування бізнесу». Документи розглядаються комісією у строк до 10 днів, після чого приймається рішення щодо надання коштів.
Відповідаючи на запитання про збільшення допомоги ветеранам та членам їхніх родин, Юлія Лапутіна зазначила, що Мінветеранів пропрацьовує різні варіанти.
«Ми пропрацьовуємо різні варіанти, зокрема, й отримання коштів Українським ветеранським фондом на подібні проекти підтримки ветеранського бізнесу від міжнародних організацій», – сказала Міністр у справах ветеранів України.
Щоб отримати фінансову підтримку, потрібно:
Зібрати пакет документів:
– скан паспорта заявника з пропискою,
– скан довідки ВПО (скріншот із Дії не підходить),
– скан виписки чи витягу з ЄДР про ФОП чи самозайняту особу,
– скан підтвердження статусу ветерана, а саме: посвідчення учасника бойових дій, посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни, посвідчення учасника війни або члена сім’ї ветерана війни,
– документи, що підтверджують покупку після 24 лютого 2022 року для роботи бізнесу відповідно до КВЕДів (чек або видаткова накладна).
Надіслати свою заявку з документами через аплікаційну форму на сайті https://veteranfund.com.ua/
в розділі «Мікрофінансування бізнесу».
Отримати відповідь від УВФ – після перевірки пакета документів.
Після схвалення отримати кошти.
У разі правильного заповнення заявки, завантаження повного пакета документів разом із чеками на покупки заявники зможуть отримати відшкодування на суму до 20 000 гривень протягом 10 днів.
Заявки приймаються до завершення воєнного стану.
У разі виникнення запитань, надсилайте їх на офіційну пошту Фонду: veteranfundua@gmail.com.
МОЗ запрошує молодь на навчання на медичні спеціальності
Професії лікаря й фармацевта — давні та шановані. А нині вони вважаються одними з найбільш престижних, перспективних та потрібних суспільству і державі. Звісно, в основі цієї професії лежить надзвичайний професіоналізм та безмежна відповідальність за життя і здоров’я людини.
Міністерство охорони здоров’я України запрошує випускників загальноосвітніх шкіл та коледжів вступати до українських державних медичних університетів. Наші медичні університети пишаються своїми випускниками, які в мирний час і в години воєнного стану довели високу якість підготовки, рятуючи українців.
Загалом до сфери управління МОЗ належать 15 університетів та 2 академії. Пропонуємо відвідати офіційні ресурси цих закладів освіти та детально ознайомитися з інформацією у рубриці «Вступна кампанія 2022».
Особливості вступу на медичні спеціальності у 2022 році: На сьогодні підготовка фахівців галузі знань «Охорона здоров’я» здійснюється за дев’ятьма спеціальностями: «Медицина», «Педіатрія», «Стоматологія», «Медсестринство», «Медична психологія», «Технології медичної діагностики та лікування», «Фізична терапія, ерготерапія», «Фармація, промислова фармація», «Громадське здоров’я».
Цьогоріч, у зв’язку з воєнним станом, порядок прийому абітурієнтів на навчання на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» значно спрощено, а прохідні бали — зменшено. Це все зроблено для того, аби майбутні абітурієнти мали реальну змогу вступати на медичні спеціальності та отримувати вищу освіту попри війну.
За пропозицією Міністерства охорони здоров’я цьогоріч скасовано підвищені вимоги до мінімального значення кількості балів зі вступних випробувань – 150 балів на спеціальності «Медицина», «Педіатрія» та 130 балів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».
Крім того, у правилах прийому кожен університет самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань, але це має бути не нижче 100 балів.
Також важливо, що випускники шкіл звільняються від проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) та мають пройти конкурсний відбір за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ), що включає 60 завдань з трьох предметів: по 20 завдань з української мови, математики та історії України.
Майбутні студенти зможуть подати до 5 заяв на місця державного і регіонального замовлення та до 20 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції.
Важливо, що реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається 1 липня. Основна сесія зі складання тесту проходитиме з 18 липня до 10 серпня.
Для тих, хто не встиг вчасно зареєструватися на НМТ, передбачено додаткову та спеціальну сесії, які пройдуть у серпні та вересні відповідно.
Міністерство охорони здоров’я України закликає майбутніх абітурієнтів вступати до медичних закладів та пов’язувати своє життя з професією лікаря. Оскільки це особлива та надважлива професія. А наші українські медики за свій високий професіоналізм, безвідмовність й універсальність знань та практичних навичок високо цінуються не тільки в Україні, але і за кордоном.
11 українських ЗВО увійшли до рейтингу QS World University Rankings 2023
Оприлюднено рейтинг найкращих університетів світу QS World University Rankings, визнаний найпопулярнішим у світі джерелом порівняльних даних про успішність університетів.
Найвищу позицію в рейтингу серед українських ЗВО посідає Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна (541-550 позиція).
До рейтингу також увійшли:
- Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (651-700);
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка (651-700);
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (701-750);
- Національний університет «Львівська політехніка» (801-1000);
- Сумський державний університет (801-1000);
- Львівський національний університет імені Івана Франка (1001-1200);
- Харківський національний університет радіоелектроніки (1001-1200);
- Національний університет «Києво-Могилянська академія» (1001-1200);
- Одеський національний університет імені І. І. Мечникова (1001-1200);
- Національний університет біоресурсів і природокористування України (1201-1400).
Довідково
QS World University Rankings – глобальне дослідження та створений на його основі рейтинг найкращих вищих навчальних закладів світового значення за показником досягнень у галузі освіти та науки, що був започаткований у 2004 році.
Нагадаємо, оприлюднено шістнадцятий академічний рейтинг ЗВО України.
МОЗ: Внутрішньо переміщені особи можуть отримувати медичну допомогу за місцем проживання та без декларацій
Військова агресія рф змушує багатьох українців залишати власні домівки. Понад 8 млн наших співвітчизників уже стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО).
Забезпечення усіх громадян, які покинули місця постійного проживання і тимчасово змушені проживати в інших регіонах країни, якісним і повноцінним медичним обслуговуванням — одне з щоденних завдань системи охорони здоров’я.
Так, наразі, спрощений доступ українців до первинної медичної допомоги: внутрішньо переміщені особи можуть бути прийняті у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування, наявність декларації для цього не обов’язкова.
У лікаря, який надає первинну медичну допомогу, можна отримати:
- динамічне спостереження за станом здоров’я,
- діагностику та лікування захворювань,
- базові тести та аналізи,
- направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження,
- паліативну допомогу,
- рецепти за програмою «Доступні ліки» та інсулін (якщо це повторний рецепт),
- щеплення відповідно до календаря профілактичних щеплень.
Знайти адресу найближчої лікарні допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Наголошуємо, що медзаклади, які працюють за програмою медичних гарантій (ПМГ), повинні надавати необхідну медичну допомогу, у тому числі ВПО, безоплатно. Адже Програма медичних гарантій–2022 продовжує діяти, 38 пакетів ПМГ, серед яких — лікування інсульту та інфаркту, дослідження для раннього виявлення онкології, медична допомога породіллям, медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін. — продовжують працювати і під час воєнного стану.
Програма «Доступні ліки» теж діє. Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби, що входять до програми, безоплатно або з невеликою доплатою.
Для забезпечення доступу пацієнтів до цих ліків на час війни були спрощені процедури їх отримання, зокрема пацієнти можуть отримувати такі ліки за електронним або за паперовим рецептом. Усі 47 препаратів інсуліну, які входять до програми реімбурсації, можна отримувати без доплат (детальніше про спрощення — за посиланням).
Якщо внутрішньо переміщена особа (дитина чи дорослий) пропустила планову вакцинацію за Національним календарем щеплень, її можна надолужити. Для цього достатньо звернутися до свого сімейного лікаря/педіатра або до сімейного лікаря/педіатра найближчого закладу охорони здоров’я.
Також на період дії воєнного стану суттєво спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності. Наразі для отримання соціальних виплат особам з інвалідністю проходити повторний огляд для підтвердження інвалідності не потрібно. Звертаємо увагу, що укладання декларації між пацієнтом – внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, теж не потрібно, законодавчі підстави вимагати її відсутні. Лікарі не мають права вимагати у пацієнтів прибути безпосередньо на повторний огляд. Усі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду.
Українці, які живуть із ВІЛ, теж можуть отримати антиретровірусну терапію за місцем фактичного перебування.
Крім того, якщо через певні причини людина не має можливості відвідати медичний заклад, у період воєнного стану національний контакт-центр Міністерства охорони здоров’я надає безоплатні медичні консультації. Щоб отримати онлайн-допомогу від фахівців різних спеціальностей, необхідно звернутися за номером 0-800-60-20-19.
Зауважимо, що у разі, коли українці потребують високоспеціалізованої медичної та реабілітаційної допомоги, доступ до якої обмежений через збройну агресію росії проти України, Міністерство охорони здоров’я розробило алгоритм медичної евакуації. Усі евакуаційні рейси, організовані МОЗ у співпраці з Єврокомісією, до більш безпечних регіонів України чи за кордон здійснюються безоплатно для пацієнтів.
Мінагрополітики: Змінено номер телефону для довідок з питань бронювання військовозобов’язаних
вертаємо вашу увагу, що змінено номер телефону для довідок з питань бронювання військовозобов’язаних.
Отримати інформацію ви зможете за телефоном гарячої лінії Мінагрополітики 0-800-215-010.
МОН: Безпекові умови та підготування закладів освіти до нового навчального року – обговорили на нараді у Прем‘єр-міністра
7 червня 2022 року Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет взяв участь у нараді, яка відбувалася під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Під час наради обговорили питання підготовки закладів освіти до початку 2022/23 навчального року, створення безпечних умов перебування дітей, учнів, студентів і працівників у них з урахуванням збройної агресії рф.
Сергій Шкарлет детально розповів про вжиті МОН заходи з підготування дитячих садочків, шкіл, закладів професійно-технічної освіти, фахової передвищої та вищої освіти до початку навчання з 1 вересня.
Наводимо стислу інформацію з кожного напряму.
Дошкільна освіта
МОН запропоновано:
- головам Київської міської та ОВА заходи щодо організації підготування закладів освіти до нового 2022/23 навчального року та опалювального сезону;
- керівникам департаментів (управлінь) освіти забезпечити зарахування дітей ВПО до садочків відповідно до рішень територіальних громад.
Загальна середня освіта
МОН визначено, що:
- заяви можуть подаватися батьками до 1 вересня;
- медичні довідки для дітей, які на цей час перебувають за кордоном або в інших місцевостях, можна подавати перед початком навчального року.
Орієнтовна кількість учнів перших класів – 350-400 тис.
Професійна (професійно-технічна) освіта
МОН надіслано запити щодо:
- надання оперативної інформації стосовно проживання у гуртожитках закладів П(ПТ)О;
- затверджених обсягів регіонального замовлення на 2022 рік.
З 1 липня 2022 року розпочинається вступна кампанія до закладів П(ПТ)О.
Розробляється електронний кабінет вступника закладу П(ПТ)О для подання заяв про вступ не лише у паперовій, а й у електронній формах.
Фахова передвища та вища освіта
В Україні функціонує 711 закладів фахової передвищої освіти різних форм власності та сфер управління, закладів вищої освіти – 386.
Матеріально-технічна база закладів (гуртожитки, навчальні корпуси, лабораторії тощо), які зазнали пошкоджень або зруйновані через військову агресію рф, потребує відновлення.
«Наше головне завдання – створити максимально безпечні умови для всіх учасників освітнього процесу. Тому центральні і місцеві органи виконавчої влади разом із закладами освіти організовують низку важливих заходів», – зазначив Сергій Шкарлет.
Серед них:
- обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих територій на наявність вибухових предметів фахівцями ДСНС;
- готовність локальних та об’єктових систем оповіщення (сирен);
- приведення евакуаційних шляхів у відповідність до норм законодавства;
- приведення у готовність наявного фонду захисних споруд цивільного захисту та створення нових;
- дообладнання споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів або облаштування швидкоспоруджуваних захисних споруд у кожному закладі освіти з урахуванням забезпечення укриття 100% учасників освітнього процесу;
- створення запасів матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів у закладах освіти;
- проведення тренувань про оголошення сигналу «Повітряна тривога».
«Попри продовження воєнного стану в Україні, кожен з нас докладає максимум зусиль, аби розпочати новий навчальний рік у звичному форматі, а найголовніше – безпечно. З кожним днем ми все ближче до перемоги», – наголосив Міністр.
Нагадаємо, у МОН обговорили створення укриттів у дитячих садках і школах.
Як продовжити термін дії пенсійного посвідчення
Особам, яким призначено пенсію, органи Пенсійного фонду України видають пенсійні посвідчення на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення.
Подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення можна:
до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем перебування особи на обліку як одержувача пенсії;
в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua), розділ “Щодо пенсійного забезпечення”. Для цього необхідно авторизуватись на вебпорталі за допомогою Дія.Підпис або кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, в т.ч. з використанням технології Bank ID;
за допомогою мобільного застосунку “Пенсійний фонд” у розділі “До ПФУ – Комунікації до ПФУ – Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.
Якщо ваше пенсійне посвідчення стало непридатним для користування або було втрачено, або вам призначено інший вид пенсії чи змінилися обставини здійснення опіки та піклування (змінився законний представник чи його звільнено від повноважень, поновлено цивільну дієздатність одержувача пенсії тощо), за вашою заявою видається нове посвідчення.
ДСНС: З початку літа на водоймах України загинуло 24 людини
За оперативними даними, на водних об’єктах України лише за минулу добу загинуло семеро людей, з них – одна дитина. З початку літа, фактично за тиждень, загинуло 24 людини, з них – чотири дитини.
Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в необладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.
Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об’єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України з надзвичайних ситуацій застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
- пам’ятайте – відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
- не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
- не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
- температура води повинна бути не нижче +17 °С;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;
- слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру.