Оперативна інформація станом на 06:00 02.05.2022 щодо російського вторгнення

Розпочалась шістдесят восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Російська федерація продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України та наступальні дії у Східній операційній зоні.

На Волинському та Поліському напрямках визначені підрозділи збройних сил республіки білорусь і далі виконують завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях.

Зберігається загроза завдання противником ракетних ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури з території республіки білорусь.

На Сіверському напрямку ворог з мінометів обстрілював позиції наших військ в районі Сеньківки Чернігівської області.

У прикордонних з Україною районах Брянської області встановлено посилені адміністративно-поліцейський і контррозвідувальний режими. На основних дорогах та поблизу населених пунктів розташовані контрольно-перепускні пости.

На Слобожанському напрямку угруповання противника продовжує обстріли міста Харкова та населених пунктів Уди і Прудянка.

На Ізюмському напрямку тривають наступальні дії ворога у напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. Противник продовжував обстріли наших військ.

На Донецькому напрямку угруповання окупаційних військ веде наступальні дії практично вздовж всієї лінії зіткнення.

На Лиманському напрямку противник здійснював вогневий вплив на підрозділи наших військ на рубежі Лиман – Сіверськ з метою витіснення їх із займаних позицій та створення умов для наступу на Слов’янськ.

На Сєверодонецькому напрямку основні зусилля ворог зосереджував на взятті під повний контроль Рубіжного та підготовці до наступу на Сєверодонецьк.

На Попаснянському напрямку противник намагався покращити тактичне положення в районі Попасної. Посилив війська за рахунок переміщення з Маріупольського напрямку однієї батальйонної тактичної групи.

З метою нарощення системи протиповітряної оборони противник розгорнув додаткові зенітно-ракетні комплекси на тимчасово зайнятих та тимчасово окупованих територіях Луганської та Запорізької областей.

На Таврійському та Південнобузькому напрямках ворог продовжує спроби покращення свого тактичного положення та обстріли.

На Таврійському напрямку тривають заходи з перегрупування ворожих підрозділів, нарощування складових системи вогневого ураження, інженерного обладнання позицій поповнення запасів боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів.

На Південнобузькому напрямку окупанти намагаються вийти на адміністративний кордон Херсонської області, шукають слабкі місця у нашій обороні. У районі Миколаєва агресор провів повітряну розвідку із застосуванням трьох БпЛА. Вів артилерійський вогонь по позиціях наших підрозділів.

За попередню добу підрозділи протиповітряної оборони вразили десять БпЛА “Орлан-10”.

Зазнає ворог значних втрат, особливо у артилерії, і на суходолі. Тільки на території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито десять атак російських окупантів, знищено два танки, сімнадцять артилерійських систем, тридцять вісім одиниць бойової броньованої техніки та 10 одиниць автомобільної техніки противника.

Віримо у Збройні Сили України! Разом переможемо! Слава Україні!

Міндовкілля: Через військові дії окупанта 900 заповідних територій України сьогодні перебувають у небезпеці

Через військові дії окупанта 900 заповідних територій України сьогодні перебувають у небезпеці.  Це 1,2 млн га, або близько 30% площі всіх природоохоронних територій України. Тут ростуть тисячі видів рослин, які занесені до Червоної книги України і охороняються законом. Бойові дії порушують спокій диких тварин. Вони або гинуть, або намагаються втекти з гарячих точок.

Під загрозою знищення наразі знаходяться:

 • 14 Рамсарських об’єктів площею 397,7 тис. га
 • близько 200 територій Смарагдової мережі площею 2,9 млн га
 • біосферні заповідники.

Близько 5 тисяч працівники природньо-заповідного фонду щодня роблять все можливе, щоб захистити та зберегти українську природу. А ще там, де це можливо, допомагають людям, які були вимушені тікати від «російського миру». Так, на природоохоронних територіях вже знайшли прихисток майже 15 тисяч тимчасових переселенців.

Бо лише разом ми сильні та незламні.

Знаємо, що мрія кожного українця обов’язково здійсниться! ЗСУ здолають ворога та небо над Україною знову буде мирним і спокійним.

Мінцифри: Понад 277 тисяч українців допомагають ЗСУ знищувати окупантів із єВорог

онад 277 тисяч українців допомагають ЗСУ знищувати окупантів із єВорог.

Минає 66-та доба нашого героїчного протистояння російському ворогу. За цей час спільними зусиллями українці знищили понад 23 200 ворогів. Частину з них ЗСУ ліквідували завдяки чатботу єВорог, яким вже скористалося понад 277 тисяч українців.

Вдячні кожному, хто надсилає повідомлення про геолокацію та пересування окупантів і ворожої техніки в чатбот. Продовжуйте це робити й далі: https://t.me/evorog_bot.

Нагадуємо, що в чатбот треба надсилати фото та відео:

▪️кількість ворожої техніки,

▪️дії окупантів,

▪️переміщення.

Наша команда 24/7 приймає ваші повідомлення та швидко передає військовим.

Пам’ятайте, перш ніж знімати окупантів, переконайтеся, що вам нічого не загрожує. А після того, як надішлете кадри в єВорог, — не забудьте видалити повідомлення та фото/відео з телефона. Безпека понад усе.

Будь-яка інформація у єВорог — крок до перемоги!

Міністерством інфраструктури України прийнято наказ щодо закриття окремих морських портів

Узв’язку із повномасштабною війною, яку російська федерація розв’язала 24 лютого 2022 року і веде проти України та Українського народу з порушенням норм міжнародного права, завдаючи ракетні удари по всій території України та вчиняючи злочини проти нашого суспільства, Міністерством інфраструктури України прийнято наказ від 28 квітня 2022 року № 256, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2022 року за № 470/37806 «Про закриття морських портів». Відповідно до наказу з дня його офіційного опублікування морські порти Бердянськ, Маріуполь, Скадовськ, Херсон є закритими до відновлення контролю над зазначеними морськими портами.

Вжиття зазначеного заходу спричинено неможливістю здійснювати обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та інших пов’язаних з цим видів господарської діяльності, забезпечення належного рівня безпеки судноплавства, дотримання вимог міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також забезпечення охорони навколишнього природного середовища в той час коли росія продовжує вести воєнні дії в даних регіонах чим несе загрозу для людського життя і здоров’я.

Ми неодмінно поновимо роботу зазначених морських портів після перемоги України над російським окупантом.

Слава Україні!

Що треба знати про медпослуги для ВПО під час воєнного стану, – Мінреінтеграції

Інформація для тих, хто переїхав чи вимушено змінив місце проживання.

Надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам в умовах воєнного стану Міністерство охорони здоров’я України врегулювало окремим наказом. . Він стосується тих осіб, які переїхали чи вимушено змінили місце проживання.

Куди звертатись?

Внутрішньо переміщена особа може бути прийнята в будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором. Головне – щоб заклад мав можливість забезпечити відповідне лікування. В документі чітко зазначено: «Всі надавачі медичних послуг зобов’язані надавати медичні послуги всім особам, які до них звертаються за місцем знаходження».

Які медичні послуги доступні?

Амбулаторія чи інший лікувальний заклад, до якого ви звернулися, повинні:

– вести облік переміщених осіб, які звертаються;

– надавати первинну, а також медичну допомогу пацієнтам у невідкладному стані;

– проводити вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.

Чи потрібно мати сімейного лікаря на новому місці?

При невідкладному стані або плановій вакцинації надавачі медичних послуг, до яких звернулися переміщені особи, не мають права наполягати на необхідності подання їм декларації про вибір лікаря.

Чи можна розраховувати на безкоштовні та доступні ліки?

Для ВПО в аптеках продовжує працювати програма «Доступні ліки». Всі препарати за рецептом для людей, які потребують постійного лікування, можна отримати в будь-якій аптеці безкоштовно. Якщо вони перевищують визначену державою ціну, – за невелику доплату. Їхній перерозподіл по регіонах регулює Міністерство охорони здоров’я.

Що робити, якщо ви стали жертвою насильства окупантів, – пояснює Мінреінтеграції

Якщо окупанти застосували до вас чи ваших близьких насильство – запам’ятайте базовий алгоритм дій.

Ці дії можуть допомогти вам якнайшвидше отримати необхідну підтримку та врешті притягнути до відповідальності злочинців. А також, можливо, врятують інших людей.

Бережіть себе та своїх рідних!

Картинки у фото до набраних (3 шт)

Денис Малюська: Для перших вироків щодо воєнних злочинів росії знадобиться щонайменше 1-2 роки

Для перших вироків щодо воєнних злочинів росії знадобиться щонайменше 1-2 роки. Міжнародні юрисдикції завжди були повільними, і це ще дуже швидкі терміни для міжнародних судів, як правило – це шість-вісім років і далі. Про це вчора розповів Міністр юстиції України в ефірі національного телемарафону.

За його словами, при цьому Україна має достатньо доказів воєнних злочинів російських військ, злочину агресії, а за певних обставин також можна констатувати наявність злочину геноциду.

Якщо український суд виноситиме вирок, інструментом пошуку таких людей буде в тому числі Інтерпол. Якщо це вироки, які виноситимуться МКС, то його юрисдикція розповсюджується на більшість країн світу. І ці країни не зважатимуть навіть на дипломатичний захист, наприклад, президента рф чи його оточення, якщо вони потраплять на територію країни, яка визнає юрисдикцію МКС.

Мінцифри: Спливає термін дії СOVID-сертифікатів у Дії. Що змінилося

Раніше СOVID-сертифікати, у яких закінчився термін дії, зникали із застосунку. Тепер вони залишатимуться в Дії, але будуть недійсними.

Таке оновлення ми створили для того, щоб вся історія вакцинації від СOVID-19 залишилася в смартфоні. Тепер люди, які евакуювалися в безпечніші регіони країни чи за кордон, можуть довести, що пройшли вакцинацію, або зробити бустерну дозу, якщо ще не робили.

Нагадаємо, що COVID-сертифікати в Дії взаємовизнані з Європейським Союзом. Це означає, що таким сертифікатом можна вільно користуватися за кордоном.

Дбайте про своє здоров’я та бережіть одне одного.

Прем’єр-міністр: Запуск програми кредитування під 0% допоміг багатьом бізнесам перезапустити свою роботу

Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9%». Тепер нею можуть скористатись і підприємства у сфері пасажирських та вантажних перевезень. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів України 29 квітня.

«Запуск програм кредитування під 0% допоміг багатьом бізнесам перезапустити свою роботу. Крім того, державна програма фінансового лізингу тепер буде мати такі самі умови, як і «5-7-9». Тобто максимально доступний лізинг. Все це потрібно, аби люди та бізнес продовжували працювати», — зазначив Денис Шмигаль.

Раніше Уряд розширив програму «5-7-9» на підприємства аграрного сектору. За словами Прем’єр-міністра, аграрії отримали кредитів уже на суму близько 15 млрд грн.

Протягом тижня питання дефіциту пального на АЗС має вирішитися, — Денис Шмигаль

Міністерство економіки та Міністерство енергетики проводять постійні консультації з паливними компаніями, аби розв’язати проблему з пальним. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 29 квітня.

За його словами, основна причина дефіциту пального — знищення ворогом частини інфраструктури, в тому числі зупинка Кременчуцького нафтопереробного заводу.

«Сьогодні приймаємо зміни до державного регулювання цін на нафтопродукти, які дозволять протягом 7 днів вирішити питання дефіциту пального на АЗС», — сказав Денис Шмигаль.

Глава Уряду дав завдання міністрам детально прокомунікувати це рішення із суспільством

 

Міністр юстиції розповів, чи можна конфіскувати на користь України заморожені кошти центробанку рф

На американських рахунках нині заморожено мільярди доларів Центробанку рф. Чи можна їх конфіскувати на користь України розповів Міністр юстиції Денис Малюська:

«Варто говорити про 2 аспекти:

 1. Щодо грошей юридичних та фізичних осіб наразі є лише механізм блокування рахунків. Ключова перепона до їх конфіскації – право власності і можливість судового оскарження відібрання таких коштів. Для цього потрібен окремий судовий механізм, над яким вже працюють наші іноземні партнери.
 2. Активи самої рф. Мова йде про більш ніж півтрильйона доларів, розміщених на рахунках в міжнародних банках. Там один власник, що технічно робить наше завдання – відібрання цих коштів – технічно трохи простішим. Але тут захистом виступає суверенний імунітет коштів рф. Незважаючи на це, ми маємо бачення, як їх забрати. Найімовірніше, це може бути зроблено шляхом укладення міжнародного договору. Розробка концепції та презентація нашим західним партнерам відбудеться вже найближчими днями. Меседж зрозумілий: країни заходу мають допомагати Україні не за рахунок коштів своїх платників податків, а за рахунок коштів росії».

МОЗ зібрало інформацію про те, як вимушеним переселенцям за кордоном отримати безоплатну медичну допомогу

Міністерство охорони здоров’я зібрало інформацію про те, як вимушеним переселенцям за кордоном отримати безоплатну медичну допомогу.

Верифікована інформація з українських та міжнародних джерел щодо медичного обслуговування в європейських країнах, які прихистили найбільше українців, доступна на сайті МОЗ за посиланням bit.ly/36ZnrpR

.

Наразі на сайті інформація про те, як вимушеним переселенцям отримати меддопомогу в Польщі, Словаччині, Німеччині, Франції, Чехії, Румунії, Словенії та Молдові.

Перелік країн постійно доповнюється.

Зокрема, за посиланням можна дізнатися:

 • верифіковані контакти медичних закладів;
 • перелік послуг, що доступні вимушеним переселенцям безоплатно;
 • інформацію про те, де отримати консультації лікаря українською мовою;
 • як оформити рецепт на ліки та багато іншого.

Проект реалізовано за підтримки USAID Ukraine – USAID Україна.

Турбуємося про кожного свого громадянина, незалежно від того, де він перебуває.

Складно знайти воєнний злочин, який окупанти не вчинили б в Україні, — Катерина Павліченко

Складно знайти воєнний злочин, який окупанти не вчинили б в Україні, наголосила заступник Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко на зустрічі з представниками неурядової організації Human Rights Watch.

«Позаду вже другий місяць повномасштабної війни в Україні, яку розпочала російська федерація. Масові ракетні удари, незлічена кількість авіабомб, сотні вбитих мирних людей, закатованих та розстріляних, зґвалтованих та вбитих жінок, дітей, чоловіків, літніх людей. РФ порушує всі закони та звичаї війни, і ми це спостерігаємо в деокупованих населених пунктах нашої країни», — зазначила заступник Міністра.

Катерина Павліченко подякувала делегації та всій організації Human Rights Watch за активність у процесі документування воєнних злочинів, вчинених рф на території України з 24 лютого 2022 року, а також привернення уваги світової спільноти до питань порушень прав людини під час війни.

«Ми демонструємо всьому світу, що можемо дати неймовірний опір агресору й будемо битися до переможного кінця. Також докладаємо максимум зусиль для того, щоби кожен кат поніс відповідну кару за ганебні та нелюдяні дії та кожен постраждалий міг отримати належну допомогу», — резюмувала Катерина Павліченко.

У свою чергу директорка відділу криз та конфліктів Human Right Watch Іда Сойер високо відзначила роботу органів влади та судових інстанцій в Україні щодо розслідування воєнних злочинів з дотриманням усіх норм міжнародного права. Вона зазначила, що Human Right Watch вітають дотримання Україною законів та звичаїв війни, а також підтримку у встановленні міжнародного правосуддя.

«У Сирії російські військові не понесли відповідальності за скоєне, навпаки, за воєнні злочини їх підвищили у званні. Така безкарність стала фундаментом тисяч жахливих воєнних злочинів, які російські окупанти чинять в Україні. Важливо досягнути міжнародного правосуддя шляхом всебічної співпраці між українськими органами та іноземними партнерами», – зазначила Іда Сойер

Аграрії практично завершують посівну ярих культур ранньої групи

Незважаючи на військові дії та загрози в нашій державі в Україні триває посівна. Так за останніми даними, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.

Вінницька, Волинська, Кіровоградська, Рівненська, Хмельницька та Черкаська області повністю завершили сівбу ярих культур ранньої групи.

Станом на 28.04.2022 року всіма категоріями господарств вже посіяно:

 • ярої пшениці 175,8 тис. га;
 • ярого ячменю 838,5 тис. га;
 • ярого ріпаку 21 тис. га;
 • вівса 144,4 тис. га;
 • гороху 116,3 тис. га;
 • гречки 2,6 тис. га;
 • проса 10,8 тис. га;
 • кукурудзи 774,8 тис. га;
 • цукрових буряків 167,4 тис. га;
 • соняшнику 1 367,8 тис. га;
 • сої 127,2 тис. га;
 • картоплі 648 тис. га.

Нагадаємо, за інформацією Держстату посів озимих культур на зерно під урожай 2022 року проведено на площі 7,6 млн га, що на 0,3 млн га менше від показника 2021 року в т.ч.:

 • озимої пшениці та тритикале посіяно 6,5 млн га,
 • жита посіяно 109 тис. га,
 • ячменю посіяно 969 млн га.

Крім того, посів озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 414 тис. га.

Вступ-2022: понад 400 тис. осіб сформували реєстраційні картки для участі в національному мультипредметному тесті

29 квітня 2022 року Український центр оцінювання якості освіти завершив опрацювання реєстраційних форм на участь в національному мультипредметному тесті.

За період з 1 лютого до 19 квітня для участі в НМТ сформували реєстраційні картки 402 527 осіб. Понад 346 тис. комплектів реєстраційних документів надійшли з регіональних центрів якості освіти та були опрацьовані.

Особи, які створили реєстраційні картки, ще не є учасниками НМТ, адже для участі в тестуванні важливо підтвердити своє бажання брати участь у НМТ на інформаційній сторінці

. Також у цьому сервісі потрібно буде повідомити організаторам про те, у якому регіоні учасник перебуватиме в липні.

Інформаційна сторінка – спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який здійснюється за номером і PIN-кодом. Учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО

, мають доступ до своєї сторінки уже зараз. Інші ж зареєстровані особи невдовзі отримають SMS із даними для входу на інформаційну сторінку. Якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19 травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.

Особи, які не зареєструвалися упродовж 1 лютого – 19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії НМТ.

Стежте за оновленнями на нашому сайті

– і не пропустите важливих новин.

Нагадаємо, створено

онлайн-версію демонстраційного національного мультипредметного тесту.

 

Уряд спрощує реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, які втратили роботу під час дії воєнного стану

Уряд спрощує реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, які втратили роботу під час дії воєнного стану. Відповідна постанова прийнята сьогодні на засіданні Уряду за поданням Міністерства економіки.

Особи, які не мають повного пакета документів для подачі заявки, зможуть стати на облік по безробіттю за спрощеною процедурою – через додаток або портал Дія. Йдеться про подачу заяви у електронній формі без урахування документів про освіту, трудової книжки, військово-облікового документу тощо.

Отримати офіційний статус безробітного можуть люди, які після введення воєнного стану працювали на умовах трудового договору, гіг-контракту чи іншого цивільно-правового договору, але втратили роботу. Уряд гарантує виплату допомоги всім, хто став на облік у визначеному законодавством порядку.

“Держава надає та підтверджує соціальні гарантії для населення. Зокрема, для погашення заборгованості по виплаті допомоги з безробіття Уряд виділив 1,2 мільярда гривень із резервного фонду. Водночас пріоритетною задачею є мінімізація безробіття. Тому активно продовжуємо релокацію підприємств, стимулюємо компенсаціями працевлаштування ВПО, реалізуємо політику дерегуляції, аби бізнес працював та створював нові робочі місця”, – заявив заступник Міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Нагадаємо, раніше Уряд ухвалив постанову, якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. Громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги або припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку Дія та електронних сервісів Державної служби зайнятості.

Справедливість в індексації пенсій відновлено на законодавчому рівні – Марина Лазебна

Міністерство соціальної політики вітає підписання Президентом України Володимиром Зеленським Закону щодо удосконалення пенсійного законодавства, розробленого Мінсоцполітики.

«Сьогодні Президент підписав Закон, який забезпечує щорічну індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів з урахуванням показників інфляції та росту середньої заробітної плати. Також повертається дата щорічної індексації – 1 березня. Вона тепер зафіксована в законі, і не буде коригуватись щороку вручну політиками.

Цей закон про справедливість, бо він поширює єдині правила індексації на всі пенсії.

З урахуванням проблем, з якими люди передпенсійного віку зіштовхуються при працевлаштуванні, закон дозволяє достроково призначати пенсії, за півтора роки до досягнення пенсійного віку, тим людям, у яких є повний страховий стаж, і трудовий договір з якими розірвано у зв’язку зі скороченням штату, ліквідацією підприємства.

А ще відтепер достроково призначатимуться пенсії матерям і батькам дітей, хворих на тяжкі, рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність», – прокоментувала Марина Лазебна.

Наталія Алюшина: Важливо не просто скоротити видатки на держапарат, а насамперед – посилити його дієвість, забезпечити людей якісними послугами і виконати усі соціальні зобов’язання

Голова Національного агентства з питань державної служби Наталія Алюшина під час інтерв‘ю в ефірі Національного телемарафону єдиних новин #UAразом  розповіла про скорочення видатків на утримання державного апарату та як саме має відбуватися його оптимізація, окрім скорочення фінансування.

Зокрема, Голова НАДС наголосила: «Скорочення видатків на державний апарат – не є нашою надметою. Так, держава мусить заощаджувати і ми робимо це. Але важливіше – посилити дієвість держапарату, забезпечити людей якісними послугами і виконати усі соціальні зобов’язання».

За її словами, наразі держава виконує функції скрізь, де це можливо. Зусиллями Президента, Уряду, місцевого самоврядування державний апарат є дієвим. Як свідчення – виплачуються у повному обсязі зарплати, субсидії та пенсії усім громадянам, зокрема, і тим, хто полишив домівки і мешкає на тимчасово окупованих територіях.

Водночас, як зазначила Наталія Алюшина, всі мають розуміти, що утримання армії, медицини, соціальної сфери, інших захищених статей бюджету вимагає значного фінансового ресурсу.

Для цього у березні було здійснено перший секвестр бюджету. 107 млрд грн через Резервний фонд було спрямовано на фінансування пріоритетних потреб під час війни, зокрема, підтримку армії. Такі повноваження уряд має в рамках введеного в країні воєнного стану.

Додатково на початку квітня було скорочення ще на 73 млрд гривень. Основні скорочення йдуть за загальнодержавними витратами, зокрема, на утримання державного апарату. Це ті кошти, які були передбачені головним розпорядникам коштів по всій країні – Кабінету Міністрів, Офісу Президента, Верховній Раді, всім міністерствам, а також державним органам на регіональному рівні.

В тому числі, на 10% скорочено витрати на сплату заробітних плат у державному секторі.

«Мусимо визнати, що оптимізація державних витрат в умовах війни це – виправданий крок, але це і болюче рішення. І далі теж буде непросто. Доведеться затягати паски. Війна вимагає від влади непопулярних, але відповідальних рішень. Саме тому у багатьох відомствах скорочують вакансії. Чимало службовців перебувають у режимі простою, суттєво скорочується так звана варіативна частина. Ідеться про премії, надбавки і стимулюючі виплати. Сьогодні наша мета – перемога. Далі – повернемося до реформи із запровадження європейської системи оплати праці державних службовців», – зазначила Голова НАДС.

 

В ООН підрахували кількість зерна, заблокованого у по В ООН підрахували кількість зерна, заблокованого у портах України

Упортах України заблоковані майже 4,5 млн тонн зерна – наразі їх неможливо експортувати, бо через війну закриті морські шляхи.

Представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік, якого цитує dpa, закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, пише «Радіо Свобода».

Зазначимо, Україна є четвертим за величиною виробником та експортером сільськогосподарської продукції у світі. Скорочення постачання зерна з України створить інфляційний тиск, піднявши світові ціни на зерно.

Високі ціни на зерно можуть мати серйозні наслідки для світових продовольчих ринків та загрожувати глобальній продовольчій безпеці, особливо у деяких найменш економічно розвинених країнах.

ПАЕС працює в штатному режимі.

Інформаційне повідомлення станом на 2.05.2022 року

Станом на 08:00 2 травня 2022 року енергоблоки Південноукраїнської АЕС  працюють у штатному режимі. Зауважень до роботи обладнання та персоналу, який його експлуатує, немає.

Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. Станом на 2 травня він становить 0,11 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Управління інформації та громадських зв’язків

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь