ПАЕС працює в штатному режимі. Інформаційне повідомлення станом на 29.04.2022 року

Станом на 08:00 29 квітня 2022 року енергоблоки Південноукраїнської АЕС  працюють у штатному режимі. Зауважень до роботи обладнання та персоналу, який його експлуатує, немає.

Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. Станом на 29 квітня він становить 0,12 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Управління інформації та громадських зв’язків

Мінреінтеграції: Що робити, якщо близька людина у полоні

Передусім – зберігати спокій та самовладання. Адже від того, наскільки розсудливо та тверезо будете діяти ви, значною мірою залежить успіх звільнення.

З’ясуйте, чи відомо державним органам про факт полону вашого близького. Зконтактуйте з людьми, з ким він був останнім часом, уточніть усі деталі.

– Куди та у який спосіб слід звертатися?

– Яку інформацію уточнити, а яку – підготувати для звернення до державних структур?

– Що робити, якщо у заручники вороги захопили не військового, а цивільну людину?

І пам’ятайте: за кожного захопленого полоненого чи заручника держава дбає та щодня бореться. Лише державні органи мають право вести перемовини про звільнення. Не піддавайтесь на провокації від «доброзичливців», які пропонують «звільнити» вашого родича за гроші – цим ви можете смертельно нашкодити.

ПФУ розширює перелік послуг, що надаються

в електронному вигляді

Пенсійний фонд України вдосконалює та розширює перелік послуг, що надаються в електронному вигляді.

Отримувати послуги з пенсійних питань, питань соціального страхування дистанційно за допомогою онлайн-сервісів Фонду просто.

Заходьте та реєструйтесь на вебпорталі електронних послугПенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) за допомогою Дія.Підпис або кваліфікованого електронного підпису (КЕП), або засобами Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, в т. ч. з використанням технології Bank ID.

Тут ви маєте можливість:

 • перевірити відомості про трудову діяльність (“Електронна трудова книжка”);
 • перевірити надану роботодавцем інформацію про заробітну плату та набутий страховий стаж;
 • переглянути сформовані електронні листки непрацездатності;
 • заповнити “Анкету надання інформації для автоматичного призначення пенсії за віком”;
 • отримати довідки з перевірочним QR-кодом;
 • подати Анкету застрахованої особи для внесення/зміни/уточнення даних в Реєстр(і) застрахованих осіб;
 • провести прогнозний розрахунок майбутньої пенсії за віком за допомогою сервісу “Пенсійний калькулятор”;
 • подати звернення (пропозицію тощо).

Рекомендації НБУ якщо банкноти гривні пошкодив вогонь

Пожежі під час війни в Україні, на жаль, не рідкість.

Що робити, якщо банкноти гривні пошкодив вогонь?

Значно пошкоджені банкноти гривні через пожежу абощо можна віддати на дослідження для відшкодування збитків.

Куди звертатися?

До регіональних підрозділів грошового обігу Національного банку України, які сьогодні працюють у Дніпропетровській, Одеській, Хмельницькій та Львівській областях.

Контакти підрозділів грошового обігу НБУ за посиланням:

https://bank.gov.ua/ua/uah/cash-withdrawal

Спершу варто зателефонувати у відповідний регіональний підрозділ грошового обігу НБУ та дізнатися, чи працює підрозділ у вашому місті найближчими днями.

В умовах воєнного стану з метою спрощення порядку обміну пошкоджених вогнем банкнот регіональним підрозділам грошового обігу НБУ надані відповідні роз’яснення щодо приймання та обміну таких банкнот.

Разом із пошкодженими банкнотами необхідно надати довідку про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації (за наявності) або зазначити в заяві ситуацію, унаслідок якої здійснено пошкодження банкнот.

Не рекомендується.

Самостійно порушувати цілісність банкнот, якщо пошкодження двох або більшої кількості банкнот призвело до їхнього склеювання (спікання).

Якщо у вашому регіоні немає підрозділу грошового обігу Національного банку України

У такому разі необхідно звертатися до уповноважених банків (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен банк, ПУМБ).

Уповноважені банки не обстежують значно пошкоджені банкноти, а пакують їх із максимальним збереженням цілісності та передають як сумнівні для проведення досліджень до Національного банку України разом із заявою пред’явника, довідкою про вилучення (прийняття) банкнот для дослідження та довідкою про пожежу, катастрофу, виникнення іншої ситуації (за наявності).

Яку суму відшкодують?

Клієнтам відшкодовується сума грошових знаків національної валюти, які виявлені фахівцями НБУ з цілісної групи пошкоджених банкнот, з втраченими внаслідок пожежі платіжними ознаками, але без ознак підроблення.

Мін’юст: З 4 травня відновлюється прийом громадян

Зметою задоволення потреб громадян в отриманні послуги з підготовки нотаріально оформлених документів для їх подальшої консульської легалізації Департаментом нотаріату Міністерства юстиції України з 4 травня 2022 року відновлюється прийом громадян.

Нагадуємо, що для підготовки документів для їх консульської легалізації фізичні особи та представники юридичних осіб пред’являють документ, що посвідчує особу, та подають до Міністерства юстиції України: заяву та нотаріально оформлені документи, що підлягають процедурі консульської легалізації.

У разі звернення представника фізичної/юридичної особи подається також довіреність або інший документ, що підтверджує повноваження діяти від імені цієї фізичної/юридичної особи.

У зв’язку з введеним в Україні воєнним станом прийом буде здійснюватися щосереди з 9:00 до 11:00 за адресою: вул. Євгена Сверстюка, 15, 2-й під’їзд, 4-й кабінет.

При виникненні питань щодо консульської легалізації документів можна звертатись за телефонами:

(096) 545 28 87, (067) 683 57 41.

Міндовкілля: Росія забула урок минулого про Чорнобиль і продовжує створювати нові ядерні загрози для України та світу

36 років тому радіація перетворила мальовничий край півночі України у зону відчуження. Сталася жахлива трагедія, яка залишила глибокий слід не лише в пам’яті, а й в долях людей.

Держава-агресор не засвоїла урок минулого та у 21 сторіччі влаштовує «ядерний терор» на об’єктах атомної енергетики України. Понад місяць Зона відчуження була в окупації. Це могло призвести до ядерної катастрофи.

26 квітня заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірина Ставчук у складі української делегації відвідала звільнену від рашистів Зону відчуження та зустрілася з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі. Разом із паном Гроссі до Зони відчуження завітали представники МАГАТЕ з Італії, Франції, Австрії, Швеції та низки інших країн.

Обговорили наслідки від окупації російськими військами для Зони відчуження, загрози ядерного шантажу від росії та шляхи можливого впливу, щоб захистити Україну та Європу від ядерної загрози.

«Цього року Чорнобильська АЕС вдруге стала місцем подвигу. російське вторгнення в Україну принесло небезпечні ризики для функціонування Чорнобильської АЕС та об’єктів зони відчуження. Попри загрозу своєму життю, під неймовірним психологічним тиском та без відпочинку працівники Чорнобильської АЕС протягом 600 годин робили усе можливе і неможливе, щоб підтримувати усі системи і не допустити жодної аварії. Зараз ми маємо честь та можливість безпечно перебувати тут завдяки героїзму наших людей», – акцентувала Ірина Ставчук.

За результатами зустрічі пан Гроссі пообіцяв:

 • на рівні МАГАТЕ створити робочу групу для оцінки наслідків і збитків окупації для усіх об’єктів Зони відчуження;
 • надавати подальшу підтримку об’єктам Зони відчуження та залучати додаткових донорів;
 • започаткувати постійну місію для роботи в Україні з питань ядерної безпеки.

Україна звернулась до МАГАТЕ з пропозиціями: 

 • засудити військову агресію росії в Україні;
 • сприяти звільненню Запорізької АЕС від російських військ;
 • сприяти посиленню санкцій проти росії в сфері ядерної енергії та ядерного палива;
 • забезпечити присутність міжнародних експертів та спостерігачів на стратегічних об’єктах атомної енергетики в Україні для забезпечення ядерної безпеки;
 • напрацювати рішення для міжнародної правової архітектури в сфері ядерної безпеки та санкцій, адже поточна система не захищає світ від ядерного тероризму росії.

 

МОЗ інформує, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану

авіть під час війни важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря. Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім.

Медичні заклади продовжують надавати допомогу усім, хто цього потребує.

Сьогодні МОЗ інформує, як зробити флюорографію безоплатно в умовах воєнного стану.

Необхідність проведення флюорографії визначає сімейний або ваш лікуючий лікар. За потреби він створить електронне або, у разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, паперове направлення на обстеження.

Якщо ви змінили місце проживання, можете звернутися до лікаря первинної медичної допомоги у лікарні за вашим теперішнім місцем проживання і отримати допомогу та, за потреби, — направлення на флюорографію.

Якщо пацієнта направляють на флюорографію, таке обстеження можна зробити в поліклініках, які надають амбулаторну допомогу та мають необхідне обладнання.

З направленням потрібно прийти в медичний заклад, який надає допомогу в амбулаторних умовах за договором з НСЗУ Національна служба здоров’я України. Адресу закладу підкаже оператор контакт-центру НСЗУ 16-77.

Про можливість зробити флюорографію потрібно запитати в самому закладі, уточнивши, чи є там необхідне обладнання і фахівці. Контакти всіх медичних закладів є у відкритому доступі на їхніх веб-сайтах чи сторінках місцевої влади.

Якщо вам знадобилася флюорографія під час лікування в стаціонарі, її проведуть без додаткових направлень та оплат.

МОН розробило алгоритм отримання дубліката документа про загальну середню освіту

Вумовах повномасштабної війни втрату документів про освіту не можна назвати рідкістю, адже багатьом українцям довелося евакуюватися з рідних міст у більш безпечні регіони. Головне правило – не панікувати. Алгоритм подальших дій залежить від обставин, які детально розібрала команда Міністерства освіти і науки України.

При втраті документа про загальну середню освіту необхідно звертатися до закладу, що його видав. Крім цього, від імені заявника може звертатися законний представник.

Особи, які здобули загальну середню освіту в закладах освіти на тимчасово окупованих територіях України, закладах окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей, а також на захоплених територіях, можуть звернутися із заявою до будь-якого ЗЗСО відповідного ступеня за місцем тимчасового проживання чи перебування випускника (чи законного представника).

У разі відсутності довідки щодо результатів річного оцінювання навчальних досягнень, заклад здійснює оцінювання знань випускника відповідно до Порядку обліку та видачі документів про загальну середню освіту державного зразка особам, які здобули загальну середню освіту в навчальних закладах на тимчасово окупованій території України у 2014 році, затвердженого наказом МОН від 12 травня 2014 року №570.

Для отримання дубліката необхідно звернутися до будь-якого ЗЗСО (на території, де не ведуться бойові дії) із заявою щодо надання інформації про отриманий в Україні документ.

Якщо особа володіє інформацією про серію та номер власного документа про загальну середню освіту, вона має можливість за посиланням оформити електронний запит і отримати на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (у формі виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО).

Мінагрополітики підготувало рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам

Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.

Мінагрополітики підготувало детальні рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам.

 1. Реєстрація, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами.

Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився. Із порядком реєстрації можна детально ознайомитися на порталі Дія

Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки – для цього треба надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У цей паспорт на постійній основі слід вносити дані про клінічний огляд бджіл та контроль хвороб.

Держпродспоживслужбу – інформувати про всі зміни в роботі паски.

 1. Перевезення (кочівля) пасіки.

Під час обробітку с/г культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.

Попередньо необхідно визначити кількість бджолиних сімей, які підлягають перевезенню. У державній лікарні ветеринарної медицини району – підтвердити благополуччя району щодо карантинних хвороб бджіл, з’ясувати ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання та можливість перевезення на медозбір і запилення. Також отримати власне дозвіл на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення – ветеринарне свідоцтво за формою №1.

Крім того, господар пасіки повинен отримати письмове запрошення від господарства на запилення культур, а також довідку від сільського голови про дозвіл на розміщення пасіки. Тільки тоді можна починати перевозити пасіку.

Після прибуття в район медозбору для запилення бджоляр зобов’язаний пред’явити в орган державної ветеринарної медицини району (міста) ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасік.

Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними головними управліннями Держпродспоживслужби областей.

Якщо процес перевезення (кочівлі) припадає на комендантську годину, про це обов’язково слід повідомити відповідну військову адміністрацію та поліцію. Адже в комендантський час не можна перебувати на вулиці без відповідного дозволу на переміщення транспортних засобів.

Перевезення (кочівлю) пасіки треба погоджувати з обласними військовими адміністраціями. Так, вони мають володіти даними про місце запланованого розташування пасіки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки); час та дату запланованого прибуття та виїзду; кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки; а також мати контактну інформацію власника пасіки або уповноваженої ним особи.

Мінагрополітики закликає пасічників максимально точно слідувати інструкціям, аби убезпечити бджіл від отруєння та загибелі, а також налагодити комунікацію з територіальними громадами, обласними військовими адміністраціями, поліцейськими, фермерами, приватними господарями, щоб узгодити між собою всі дії, необхідні для оперативної ізоляції бджіл та вирішення інших нагальних питань у сфері бджільництва.

Довідково.  Уряд наразі реалізує програму з релокації українських підприємств, які перебувають у зоні активних бойових дій. Бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території, пошуку виробничих приміщень та розселенні працівників.

Наразі із зони бойових дій уже переміщено 98 підприємств. 48 компаній відновили свою роботу на новому місці, ще 50 – на етапі транспортування. Триває прийом заявок від бізнесу, який має намір перевезти потужності. Скористатися програмою може будь-яке підприємство, розташоване в зоні ризику та активних бойових дій.

Уряд підтримав законопроект про дерегуляцію

ведення бізнесу в Україні

Законопроектом пропонується на законодавчому рівні закріпити право на ведення господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану без оформлення дозволу, а шляхом подання декларації до відповідних органів влади. Зробити це буде можливо, незалежно від місцезнаходження та місця провадження діяльності суб’єкта господарювання.

При цьому, декларації, відповідно до закону, матимуть рівноцінний правовий статус з ліцензіями та дозволами, одержаним за звичайною процедурою у мирний час.

Декларацію можна подати через ЦНАП або онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, додаток або портал Дія.

Важливо зазначити, що дозволи чи ліцензії, дія яких завершується, автоматично продовжуватимуться на час воєнного стану та ще 3 місяці після його завершення.

Також на післявоєнний час відтерміновується необхідність подання звітів та повідомлень, пов’язаних з дозвільними процедурами.

Наразі в Україні уже переведено на декларативний принцип 48 дозволів, 19 ліцензій, близько 500 інших публічних послуг для бізнесу.

Таким чином створюються максимально зручні умови для ведення бізнесу. Це допоможе підприємцям відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне.

Працюючий бізнес – запорука дієвої економіки, яка витримає усі навантаження воєнного часу та відповість на численні виклики, що постають перед державою.

Мінцифри запустило гарячу лінію для консультацій щодо виплат для ВПО та допомоги безробітним

Відтепер дізнатися потрібну інформацію про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку українці можуть зателефонувавши нам на гарячу лінію за телефоном 0 800 33 18 34. Графік роботи гарячої лінії: щодня з 8:00 до 22:00.

Дзвінки з номерів українських мобільних операторів безоплатні.

Нагадаємо, що минулого тижня в Дії зʼявилася комплексна послуга для ВПО, якою скористалися вже понад 100 тисяч українців.

Діліться телефоном із тими, кому необхідна допомога з послугами для ВПО. Продовжуємо підтримувати українців і цифровізувати країну разом.

Держспецзв’язку: Що робити, коли не працює мережа вашого оператора, не працює національний роумінг, немає жодної мережі операторів

Держспецзв’язку надає настанови, які можуть стати у пригоді нашим землякам як під час війни, яку розв’язала кривава російська влада проти України, так і у мирний час.

Цього разу фахівці Держспецзв’язку та НКЕК підготували інструкцію про те, що робити, коли не працює мережа вашого оператора, не працює національний роумінг, немає жодної мережі операторів.

Зберігайте поради собі на пристрої. Так вони будуть доступні вам у будь-який момент, незалежно від наявності покриття. Поширюйте їх у своїх соцмережах та діліться з друзями: завдяки цьому більше людей зможе прочитати їх та знатиме, що робити.

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь