Україна повністю забезпечена продовольством для внутрішніх потреб, – Мінагрополітики
За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні в березні 2022 року прискорилося до 4,5 % з 1,6 % у лютому, 1,3 % – у січні та 0,6 % – у грудні.
Перший заступник Міністра агрополітики та продовольства України Тарас Висоцький назвав основні чинники, які впливають на здорожчання вартості продуктів харчування, та розповів про обсяги внутрішніх резервів продовольства для забезпечення потреб українців.
«Найбільше зростання цін на продукти харчування відбулося ще торік – тоді це було пов’язано перш за все зі суттєвим стрибком цін на енергоносії. Певне підвищення цін у березні цього року зумовлене насамперед подорожчанням логістики, адже через воєнні дії було розірвано багато ланцюгів поставок. Наразі ціни на енергоресурси більш-менш стабільні. Логістичні ланцюги відновлені. Дефіциту сировини немає. Тому за відсутності інших форс-мажорних факторів і без впливу активної фази війни ми не вбачаємо підстав для зростання цін. Навпаки, на певні сезонні продукти вони знизяться», – запевнив Тарас Висоцький.
За даними Мінагрополітики, Україна наразі повністю забезпечена продовольством для внутрішніх потреб.
Минулий рік ми завершили рекордним показником урожаю зернових, зернобобових та олійних культур обсягом у 106 млн тонн.
Аграрії зібрали 86 млн тонн зернових та зернобобових культур та 22,6 млн тонн – олійних. У 2020 році в Україні було зібрано 83,8 млн тонн основних сільськогосподарських культур з площі 24,1 млн га. Зокрема, зернових та зернобобових культур намолочено 65,4 млн тонн з площі 15,3 млн га.
За даними Державної служби статистики України за 2021 рік індекс сільськогосподарської продукції, порівняно до відповідного періоду попереднього року склав 114,4%.
На кінець маркетингового року 2021/2022 Україна потенційно може вийти на залишки запасів: пшениці –5,6 млн тонн, кукурудзи – 6,7 млн тонн, гречки – 11 тис. тонн, проса – 48 тис. тонн, вівса – 176 тис. тонн, цукру – 520 тис. тонн.
Ми повністю забезпечені для своїх внутрішніх потреб молоком та молокопродуктами, зерновими, зернобобовими та олійними, яйцями, м’ясом та м’ясопродуктами.
Нагадаємо, у середньому в 2021 році країна за рахунок власного виробництва Україна задовольняла потребу внутрішнього ринку:
- в молоці та молокопродуктах на 99,1 %,
- м’ясі та м’ясопродуктах — на 110,1 %,
- зерні – на 323,3 %,
- яйцях — на 125 %,
- плодах, ягодах і винограді — на 75,9 %,
- овочах — 104,6 %,
- олії – споживаємо 7% від загального виробництва.
Нагадаємо, в Україні триває посівна. Вінницька, Волинська, Закарпатська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська та Хмельницька області повністю завершили сівбу ярих культур ранньої групи. У загальному результаті майже 70% прогнозованих під ярі культури ранньої групи площ вже засіяно.
Станом на 21.04.2022 року прогнозовані площі посіву основних ярих сільськогосподарських культур під урожай 2022 року на контрольованій Україною території складають 14 403,4 тис. га, що на 2 512,9 тис. га менше від показника минулого року (16 916,3 тис. га).
Мін’юст: Понад 30 тис. нових сімей зареєстровано в Україні з початку широкомасштабного російського вторгнення
Понад 30 тис. нових сімей було зареєстровано в Україні з початку широкомасштабного російського вторгнення.
Тільки на Дніпропетровщині обмінялись обітницями понад 5 тисяч пар. Також серед лідерів по кількості зареєстрованих шлюбів під час війни – Одеська (2427), Вінницька (1927), Полтавська (1904) та Львівська (1896) області.
Нагадаємо, що для військовослужбовців, поліцейських і працівників закладів охорони здоров’я, процедура укладення шлюбу спростилася. Факт реєстрації шлюбу може засвідчуватися актом про укладання шлюбу, який складений безпосередньо командиром/керівником на місці служби/роботи, керівником закладу охорони здоров’я.
Так, на підставі актів про укладення шлюбу було зареєстровано 309 пар, по заявах, засвідчених командирами – 235 пар.
Кохання — це те, що робить нас сильнішими!
Держспецзв’зку: Встановлені на телефон додатки допоможуть спілкуватися із сусідами навіть за відсутності покриття
Уперіод війни надзвичайно важливо знати про те, що з вашими близькими. Послуги наших операторів дають можливість дізнатися, коли той, кому ви дзвонили, з’явиться на зв’язку. А додатки, встановлені на телефоні, дозволяють спілкуватися із сусідами навіть за відсутності покриття.
Програми, які ви можете встановити:
Bridgefy Android https://bit.ly/3OuPIFs
Walkie Talkie
Android https://bit.ly/3rLWtJh
Two Way: Walkie Talkie
Android https://bit.ly/3xMZQU4
Мінцифри відповіло на часті запитання про послугу для внутрішньо переміщених осіб у Дії
Міністерство цифрової трансформації зібрало 5 найпоширеніших питань про послугу для внутрішньо переміщених осіб у Дії, які ставляться в соцмережах відомства. І надало на них відповіді.
Я перебуваю за кордоном. Чи можу отримати довідку?
Внутрішньо переміщена особа — та, що змінила тимчасове місце проживання всередині країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих країн, до яких ви переїхали.
Подав заяву в Дії. Коли я отримаю довідку ВПО та виплати
Заява обробляється декілька днів. Після цього довідка з’явиться у вас у Дії поруч з іншими цифровими документами. Виплати нарахуються, щойно Ощадбанк за поданням Мінсоцполітики перераховує кошти у ваш банк.
У мене немає ID-картки чи закордонного паспорта в застосунку, я можу скористатися послугою в Дії?
Щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Особисті дані для формування довідки отримуються саме з біометричних паспортів.
Якщо в мене вже є довідка ВПО, я можу оформити виплату в Дії?
У застосунку можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги радимо звернутися в ЦНАП.
Якщо не вдалося з першого разу подати заявку?
Якщо вам не вдалося з першого разу подати заявку в Дії і «сталася помилка» — це пов’язано з великим навантаженням на державні реєстри. Скористайтеся послугою трохи пізніше.
Якими будуть ціни на овочі у травні?
Ситуація на плодоовочевому ринку України цієї весни дійсно нестандартна, адже на пропозицію товарів впливає не лише сезонний фактор, а й війна, яка спричинила зупинку частини підприємств та розрив логістичних ланцюжків. Уже помітно подорожчала частина овочів борщового набору – морква і буряк. А от капуста і картопля подешевшали.
У травні до дефіцитних овочів, крім буряка, може додатися цибуля, повідомляє SEEDS.
“Винятковим фактом на плодоовочевому ринку України в умовах війни вже другий тиждень поспіль є здешевлення картоплі. У поточному сезоні був зібраний достатньо великий врожай “другого хліба” українськими виробниками. Місцевої картоплі в українських сховищах достатньо, щоб без ускладнень завершити поточний сезон.
Після налагодження постачання картоплі із сховищ Сумської, Чернігівської та Миколаївської областей, а також з паралельним надходженням на внутрішній ринок нових обсягів якісної картоплі із Польщі, пропозиція у даному сегменті ринку поступово почала перевищувати попит, що й призвело до встановлення негативних цінових тенденцій”, – зазначають аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».
Що ж до прогнозів на майбутнє, то в травні, найбільш імовірно не зростатимуть ціни на капусту і картоплю. Можливі проблеми з постачанням коренеплодів та цибулі. Також через окупацію частини південних регіонів країни зменшиться пропозиція ягід, зокрема, суниці садової.
agronomy.com.ua