Віктор Ляшко: Обстріли закладів охорони здоров’я — цілеспрямоване руйнування лікарень

Обстріли закладів охорони здоров’я — цілеспрямоване руйнування лікарень. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час робочої поїздки на Миколаївщину.

«Усі обстріли лікарень — це не випадкові пошкодження, а цілеспрямоване руйнування закладів, які надають медичну допомогу. У цьому вся сутність «другої за величиною», а насправді, першої за своєю терористичною сутністю російської армії», — зазначив Міністр.

 

Відбудова та відновлення України коштуватиме щонайменше 600 млрд доларів, — Денис Шмигаль

21 квітня, під час візиту у Вашингтон, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у Spring Meetings 2022, які спільно проводять Світовий банк та Міжнародний валютний фонд. У режимі онлайн перед учасниками круглого столу також виступив Президент України Володимир Зеленський.

Президент України підкреслив, що ніхто у світі більше не може вважати росію нормальним чи надійним партнером, і проти країни-агресора потрібно запровадити спеціальний податок за війну, кошти від якого будуть надаватися Україні.

Денис Шмигаль розповів міжнародним партнерам про плани росії знищити Україну та українську економіку, а також закликав надати нашій державі термінове короткострокове фінансування.

«Заблоковані порти, удари по заводах, спроби зірвати посівну, зруйновані міста. Все це частина плану зі знищення української економіки. Збитки вже становлять більше 500 млрд доларів. ВВП цього року може впасти від 30 до 50%. Україні потрібна фінансова підтримка партнерів, аби вистояти. Розмір такої короткострокової допомоги ми оцінюємо в 4-5 млрд доларів щомісяця протягом наступних пів року», — підкреслив очільник українського Уряду.

 

Україна отримає грант 88,5 млн євро з Цільового фонду Світового банку на політику розвитку у сфері економічного відновлення

1 квітня Міністр фінансів Сергій Марченко та Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Аруп Банерджі підписали Угоду про надання Україні гранту у розмірі 88,5 млн євро.

Грантові кошти будуть спрямовані Україні з цільового фонду донорів, в рамках Програми Другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення для України.

«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам, які долучилися до фінансування Цільового фонду. Фінансова підтримка, зокрема через інструменти Світового банку, є надзвичайно важливою в умовах повномасштабного вторгнення РФ. Кошти дозволять Україні посилити фінансування соціально-гуманітарних напрямків  і забезпечити макрофінансову стабільність нашої держави. Грантова допомога є пріоритетною для нас, оскільки ми маємо вже сьогодні думати про майбутнє та відбудову країну від катастрофічних руйнувань», – зазначив Сергій Марченко.

 

Відбувся черговий обмін полоненими – додому їдуть 19 українців, – Ірина Верещук

“Сьогодні ми повертаємо додому 19 людей, з яких 10 військових (включаючи 2 офіцерів) та 9 цивільних”, – повідомила Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона зазначила, що цього разу серед звільнених є поранені – це дуже важливо. Адже тепер вони зможуть отримати повноцінне лікування та пройти курс реабілітації.

“Принагідно дякую Президенту Зеленському за постійну особисту залученість до процесу обміну полоненими!” – наголосила Ірина Верещук.

 

Ірина Верещук: Вимагаємо від росіян терміновий гуманітарний коридор з маріупольського комбінату “Азовсталь”

“Там зараз знаходяться близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Їх усіх треба витягнути з “Азовсталі” сьогодні!”, – наголосила у терміновому зверненні до світової спільноти  Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірина Верещук.

Вона закликала світових лідерів і міжнародну спільноту сфокусувати зараз свої зусилля саме на “Азовсталі”.

“Зараз це ключова точка та ключовий момент для гуманітарних зусиль!”,- підкреслила Ірина Верещук у своєму зверненні та додала, що зараз це ключова точка та ключовий момент для гуманітарних зусиль.

 

 

Мінсоцполітики: Виплата квітневих пенсій профінансована на 94,2%

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що виплата квітневих пенсій профінансована вже на 94,2%.

Міністр повідомила, що станом на 21 квітня 2022 року на пенсійні виплати за квітень спрямовано 45,5 мільярда гривень:

  • 11,4 мільярда гривень – на виплату пенсій через Укрпошту,
  • 34,1 мільярда гривень – на виплату пенсій через уповноважені банки.

 

Мінагрополітики: Банки видали аграріям кредитів на 8 млрд 840 млн грн

Станом на 21 квітня банки видали кредити 3070 с/г товаровиробникам на 8 млрд 840 млн грн. Основна частина цієї суми була залучена за програмою портфельних гарантій 80 % – 7 млрд 155 млн грн.

Трійка областей-лідерів із залучення кредитів за останній місяць залишається незмінною: Кіровоградська (1 млрд 473 млн грн), Вінницька (1 млрд 308 млн грн), Дніпропетровська (1 млрд 200 млн грн).

Далі слідують Одещина (887 млн 348 тис. грн), Волинь (536 млн 989 тис. грн), Львівщина (516 млн 178 тис. грн), Полтавщина (477 млн 527 тис. грн) і Тернопільщина (465 млн 126 тис. грн).

 

 

Тарас Висоцький: Необхідно змінювати підходи до гарантів продовольчої безпеки в світі

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону UAразом розповів, скільки гектарів с/г господарських земель уже посіяно, яка ситуація з експортом вітчизняної аграрної продукції, чи є дисбаланс у валютних надходженнях в країну та чи вистачить українцям збіжжя.

Про посівну

Станом на зараз посіяно понад 2,5 млн га, що становить близько 20% від прогнозу на цю посівну.

 

Ірина Верещук: Продовжуємо евакуацію з Маріуполя та працюємо над коридором з Херсонщини

З Маріуполя вчора по гуманітарному коридору вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам, повідомила Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України  Ірина Верещук.

Герман Галущенко назвав три кроки для того, щоб Європа позбулася смертоносної енергетичної залежності від рф

Міністр енергетики України Герман Галущенко переконаний, що Європа може позбутися енергетичної залежності від росії, запровадивши комплекс заходів. Про це він написав у своєму блозі для НВ «Перекрити вентиль війни».

Разом з початком повномасштабної війни в Україні почалося прозріння багатьох європейських політиків і усвідомлення того, що для України було очевидним давно. Російський газ – це геополітична зброя, за допомогою якої росія планує міцніше взяти ЄС у лещата, наголосив очільник Міненерго.

 

Роз’яснення НБУ як працюватимуть СЕП та банки 25 квітня

У період дії воєнного стану в Україні вихідний день не переноситься на наступний після святкового, якщо той припадає на суботу чи неділю.

Відповідні норми містить Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”.

Отже, святковий день Пасха (Великдень), що припадає на неділю 24 квітня 2022 року, не переноситься, відповідно понеділок 25 квітня 2022 року є робочим днем, зокрема для банківської системи.

Міжбанківські перекази через СЕП здійснюватимуться із 23 до 25 квітня 2022 року включно датою банківського дня 25 квітня 2022 року.

 

Програма «Прихисток»: Уряд виділив кошти на часткову компенсацію комунальних витрат за березень власникам житла, які прихистили внутрішньо переміщених осіб

Уряд виділив із резервного фонду державного бюджету обласним військовим адміністраціям понад 2,7 млн грн на підтримку власників житла, що безоплатно надали прихисток вимушеним переселенцям. Йдеться про часткову компенсацію на комунальні послуги за березень. Таке відшкодування передбачено соціальною програмою «Прихисток». Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Ті люди, які на період воєнного стану прихистили у своїх домівках переселенців, отримають компенсацію, яка передбачена соціальною програмою «Прихисток». Таке рішення – це дієва підтримка тих, хто безоплатно надав допомогу українцям, які через війну були змушені покинути свої домівки», – зауважив Міністр.

Нотаріуси можуть подавати від українців повідомлення про пошкоджене майно через портал Дія

Відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про нерухоме майно, пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій , терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380, згідно якого нотаріус або адміністратор центру надання адміністративних послуг у день звернення особи з метою подання інформаційного повідомлення:

встановлює особу та повноваження її представника (у разі подання інформаційного повідомлення представником);

2) заповнює інформаційне повідомлення, яке формується з використанням Порталу Дія;
3) роздруковує зареєстроване інформаційне повідомлення (за бажанням особи).

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь