Ірина Верещук: росіяни вивозять десятки тисяч наших жінок і дітей до депресивних регіонів рф

рф намагається врятувати свою кричущу демографічну ситуацію та полегшити патологічні соціальні проблеми за рахунок українських дітей і жінок, розповіла у інтерв’ю польському виданню Wiadomosci.wp.pl Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій  Ірина Верещук.

За її даними, цивільних українців, депортованих з тимчасово окупованих територій, вже може бути декілька десятків тисяч.

«росіяни силоміць вивозять наших жінок і дітей до депресивних регіонів, щоб рятувати свою демографію. У них забирають паспорти, щоб викрадені особи не могли повернутися в Україну. Це ті самі методи, які Сталін використовував проти кримських татар чи українців, які були депортовані до Казахстану. Історія повторюється в найгіршому із можливих способів. Це справжня катастрофа, це злочини проти людства!» – наголосила посадовець.

Нагадаємо, що за даними Маріупольської міської ради, за період воєнних дій з Маріуполя до Російської Федерації було примусово депортовано декілька десятків тисяч громадян. Разом з тим, рф нерідко розповсюджує інформацію про суттєво більшу чисельність депортованих українців – таким чином ворог намагається знищити докази масових вбивств цивільного населення (зокрема –маріупольців) та приховати інформацію про осіб, які піддаються фільтраційним заходам на тимчасово окупованій території Донецької області.

Кількість кібератак під час війни зросла втричі, – Держспецзв’язку

Під час війни кількість ворожих кібератак зросла втричі порівняно з минулим роком.
Найбільше атакують органи державної влади, медіаресурси, енергетичну сферу, сферу логістики. У кіберпросторі росіяни переслідують ті ж цілі, що і їхні військові – завдати якомога більше шкоди інфраструктурі, причому не стільки військовій, скільки цивільній. Про це сьогодні на брифінгу розповів Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь.
Органи кібербезпеки також фіксують численні спроби ворожих кібератак щодо українців: спам-розсилання, намагання зібрати інформацію про громадян. Тому варто завжди бути насторожі й пам’ятати, що кожен громадянин є точкою входу в інформаційні системи нашої держави.
Саме тому Держспецзв’язку ще більше наголошує на необхідності дотримуватися простих правил кібергігієни. Використовуйте подвійну автентифікацію всюди, де можливо, встановлюйте складні паролі, регулярно їх змінюйте, не відкривайте підозрілих повідомлень і посилань, яких зараз – надзвичайна кількість.
Загалом сьогодні Україна успішно відбиває кібератаки, які здійснюють рф і групи, пов’язані з військовими та правоохоронними органами росії. Це – результат і нормативних змін, і об’єднання органів, які займаються кібербезпекою. І найголовніше – міцного державно-приватного партнерства.
Окрім цього, ворог зараз значну частину своїх ресурсів витрачає на власний захист. Як виявилося, їхні системи також мають вразливості. Завдяки світовій кіберспільноті ми побачили, що росіянам далеко до досконалості у сфері кібербезпеки.
Юрій Щиголь нагадав, що в Україні вже на законодавчому рівні унормована процедура Bug Bounty (дослідження незалежними фахівцями безпеки державних інформаційних ресурсів). На черзі – інші важливі зміни до кіберзаконодавства, які будуть ухвалені вже найближчим часом і посилять кіберстійкість країни.

МКІП: У Софійському соборі освятили репліку меча покровителя українського війська – гетьмана Сагайдачного

У середу, 20 квітня, гетьмана Петра Сагайдачного проголосили покровителем українського війська та освятили репліку його меча. Вона знаходилась на затопленому кораблі «Гетьман Сагайдачний».

Проголошення і освячення провів Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Подія відбулась за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства оборони України, а також Національного заповідника “Софія Київська”.

“Цей меч є уособленням оборони рідної землі від загарбників. Вкрай символічно, що у ці дати його репліка була освячена. До того ж саме 20 квітня виповнюється 400 років з дня упокоєння гетьмана Петра Сагайдачного. Нагадаю, у планах МКІП до цієї дати було привезти оригінал меча з Кракова для експонування в Україну, але через війну це стало неможливим. Проте, попри сумні події, стало можливим інше…”, – прокоментував Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Меч Сагайдачного – це подарунок польського королевича Владислава IV Вази гетьману за перемогу над турками під Хотином у 1621 році. Його вважають символом головної місії справжнього воїна – оборони рідної Землі від загарбників. Оригінал зброї зберігається у Музейному комплексі “Королівський замок на Вавелі” в польському Кракові.

Копія меча гетьмана, виготовлена у 2018 році, зберігалася на флагмані Військово-Морських сил Збройних сил України – фрегаті “Гетьман Сагайдачний”. Щоб корабель не дістався ворогу, у перші дні російсько-української війни його вивели з ладу в Миколаєві.  Меч допомогли віднайти віце-адмірал ВМС ЗСУ Сергій Гайдук та капітан І рангу, заступник командувача ВМС ЗСУ Андрій Урсол. Завдяки перемозі українського народу над окупаційною армією рф у Битві за Київ (24.02.2022 – 2.04.2022) врятована копія меча прибула до Софійського собору в Києві.

Гетьман Війська Запорозького Петро Конашевич Сагайдачний – знакова постать історії України. Завдяки йому на початку XVII ст. відбулося відродження української православної Церкви та утвердження беззаперечного авторитету українського професійного війська. А згодом народилася нова держава – Гетьманщина.

Сьогодні, як і у часи героїчної доби Сагайдачного, українці стали свідками та учасниками боротьби українського народу за свободу, а наші Збройні Сили здобувають у переможних битвах світове визнання.

Усі військові, поліцейські та рятувальники упродовж воєнного стану зможуть безоплатно лікуватись у медзакладах системи МВС та Міноборони

Усі військові, поліцейські та рятувальники упродовж воєнного стану зможуть безоплатно лікуватись у медзакладах системи МВС та Міноборони. Відповідне рішення було прийняте вчора, 19 квітня, під час засідання Уряду.

Зміни постанови Кабінет Міністрів України передбачають, що в період дії воєнного стану в Україні та протягом року з дня його припинення або скасування військові, поліцейські та рятувальники можуть безоплатно обслуговуватись у медзакладах Міноборони та МВС.

До цієї категорії належать військовослужбовців ЗСУ, НГУ, ДПСУ, інших військових формувань, поліцейські та особи рядового і начальницького ДСНС. Вони зможуть обслуговуватись у військово-медичних закладах, закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності й підпорядкування за територіальним принципом, що залучаються до надання медичної допомоги в умовах воєнного стану.

Ініціатором прийнятих змін виступило Міністерство внутрішніх справ України.

Держлісагентство: За місяць лісокультурної кампанії висаджено 84,6 млн деревних рослин

За місяць лісокультурної кампанії підприємства Держлісагентства висадили 84,6 мільйонів деревних рослин на площі 12869,2 га, з яких 819,6 га – це лісорозведення (створення нових лісів).

«Лісівники вже почали висаджувати деревні рослини на звільнених від окупантів територіях. Віримо, що зовсім скоро молодий ліс буде зростати по всій Україні», – підкреслив Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Детально по областях:

Вінницька – 3605,6 тисяч штук;

Волинська – 7444,3 тисяч штук;

Дніпропетровська – 822,4 тисяч штук;

Житомирська – 17732,5 тисяч штук;

Закарпатська – 373,3 тисяч штук;

Івано-Франківська – 395,7 тисяч штук;

Київська – 3627,0 тисяч штук;

Кіровоградська – 804,4 тисяч штук;

Львівська – 2861,3 тисяч штук;

Миколаївська – 276,0 тисяч штук;

Одеська – 117,8 тисяч штук;

Полтавська – 4308,4 тисяч штук;

Рівненська – 23657,0 тисяч штук;

Сумська – 4222,0 тисяч штук;

Тернопільська – 1098,6 тисяч штук;

Харківська – 862,4 тисяч штук;

Херсонська – 352,3 тисяч штук;

Хмельницька – 1746,9 тисяч штук;

Черкаська – 4711,1 тисяч штук;

Чернівецька – 916,6 тисяч штук;

Чернігівське – 4598,6 тисяч штук;

УкрНДІЛГА – 150,0 тисяч штук.

Із початку реалізації програми Президента «Зелена країна» висаджено вже 137 мільйонів сіянців. Дізнатися подробиці можна на сайті «Зелена країна».

Нагадаємо, найоптимальнішими термінами висадки лісу є весна та осінь, коли рослини перебувають у природньому обезлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів.

ПАЕС працює в штатному режимі.

Інформаційне повідомлення станом на 21.04.2022 року

Станом на 8:00 21 квітня 2022 року енергоблоки Південноукраїнської АЕС  працюють у штатному режимі. Зауважень до роботи обладнання та персоналу, який його експлуатує, немає.

Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. Станом на 21 квітня він становить 0,12 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь