Щоб стабілізувати економіку, потрібно багато працювати, – Юлія Свириденко

«Щоб стабілізувати економіку, потрібно багато працювати», – наголошує Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Тому Уряд докладає максимум зусиль для підтримки бізнесу, створення сприятливих умов для підприємництва під час воєнного стану.

Це зокрема:

– регулятивне та податкове навантаження;

– пільгове кредитування;

– релокація підприємств із зони ведення бойових дій у безпечні регіони.

Про це та про план відновлення української економіки у післявоєнний час Свириденко Юлія розповіла в інтерв’ю ТСН.

Урядовий портал

 

Мінсоцполітики опублікувало довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб

Інсоцполітики опублікувало довідник для перетинання державного кордону чоловіками призовного віку, які супроводжують дітей та інших осіб.

Цей довідник допоможе уникнути непорозумінь на кордоні.

Документ було розроблено за участі Міністерства оборони України, Міністерства соціальної політики України, Державної прикордонної служби України та експертами проекту міжнародної технічної допомоги SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance.

У довіднику вказані документи, які необхідно пред’явити під час перетину кордону. Він стане у нагоді:

 1. Чоловікам, які супроводжують дітей:
 • чоловік, на утриманні якого перебувають троє і більше дітей, віком до 18 років;
 • чоловік, який самостійно виховує дитину (дітей), віком до 18 років;
 • усиновитель, опікун, піклувальник, прийомний батько чи батько-вихователь, на утриманні якого перебуває дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування, віком до 18 років;
 • батько, опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років;
 • батько (усиновитель), опікун, піклувальник, прийомний батько, батько-вихователь, який виховує дитину, хвору на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, але якій не встановлено інвалідність;
 • чоловік, на утриманні якого перебуває повнолітня дитина з інвалідністю I чи II групи.
 1. Чоловікам, які доглядають за членами родини, іншими особами:
 • чоловік, зайнятий постійним доглядом за хворою дружиною, дитиною, своїми батьками або батьками дружини, які за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
 • чоловік, який має дружину з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи та/або одного із своїх батьків або батьків дружини з числа осіб з інвалідністю I чи II групи;
 • опікун особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною;
 • член сім’ї особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною (у разі коли опікуна такій особі не призначено);
 • чоловік, зайнятий постійним доглядом за особою з інвалідністю I чи II групи, або іншою особою, яка потребує постійного стороннього догляду;
 • працівники закладів, що здійснюють постійний догляд (будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, стаціонарних відділень територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг), центрів надання соціальних послуг).
 1. Чоловікам, які мають інвалідність

Звертаємо Вашу увагу на те, що виїзд за межі України осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю чи інших осіб, які потребують постійного догляду, разом із супроводжуючою особою може здійснюватися не більше ніж один раз із часу введення на території України надзвичайного або воєнного стану до його припинення чи скасування.

Для самостійного виїзду осіб з інвалідністю за межі України обмежень не встановлено.

Урядовий портал

 

Підстав для різкого зростання вартості продуктів немає, – Тарас Висоцький

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі телеканалу «Київ» розповів, що підстав для різкого зростання вартості продуктів немає.

Він підкреслив, що на базові продукти, які критичні для внутрішнього продовольчого споживання, немає вільного експорту – вони експортуються виключно через видачу ліцензій. Тобто щоразу розглядається звернення експортера – відтак Мінагрополітики оцінює, чи експорт цієї продукції не зашкодить внутрішньому споживачу.

Крім того, на харчові продукти, які мають істотну соціальну значущість, – цукор, крупи, борошно, соняшникова олія – здійснюється регулювання цін. Тож наразі, на переконання першого заступника Міністра, підстав для критичного зростання вартості продуктів у масштабах країни немає.

«Десь може виникнути тимчасовий дефіцит через бомбардування чи зрив логістичних ланцюгів, але в цілому передумов немає», – додав Тарас Висоцький.

Урядовий портал

 

МВС: російська федерація активізує діяльність ДРГ

російська федерація активізує діяльність ДРГ.  Про це розповів перший заступник Міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін в ефірі всеукраїнського телемарафону.

«Ми напередодні Великодніх свят і, безумовно, російська сторона, ми не виключаємо, може, вдатися до певних провокацій із тим, щоби потім перекласти відповідальність на нас. Відповідно Нацполіція буде вживати додаткових заходів безпеки», — сказав перший заступник очільника МВС.

Також Євгеній Єнін зазначив, що вже неодноразово спостерігалися спроби рф піддавати ракетно-бомбовим ударам території військових частин та місця зберігання паливно-мастильних матеріалів.

«Ті ж самі об’єкти можуть стати мішенню ворожих ДРГ. Хочу вчергове звернути увагу на пильність наших громадян, за допомогою, яких нам вдається часто виявляти ворожих інформаторів та коригувальників вогню», — сказав він.

Крім цього, Євгеній Єнін звернув увагу на те, що хибна думка виходити з того, що якщо в певній області не відбуваються бойові дії, то там неможливі терористичні акти.

«На превеликий жаль ДРГ не ходять із парашутами за спиною й не мають інших характерних відмінностей. Саме тому ми наголошуємо на пильності наших свідомих громадян», — резюмував перший заступник Міністра внутрішніх справ.

Урядовий портал

 

У МВС запрацював сервіс, за допомогою якого громадяни України можуть онлайн отримати витяг про відсутність судимості

18 квітня у МВС запрацював сервіс vytiah.mvs.gov.ua, за допомогою якого громадяни України можуть отримати електронну послугу замовлення витягу з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».

Електронний сервіс дозволяє замовити та отримати витяг про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Хто може отримати послугу?

Фізична особа, яка досягла 14-річного віку, має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе.

Для чого потрібен витяг?

Витяг про відсутність судимості може знадобитися для здійснення всиновлення, оформлення документів в органах соціального забезпечення, оформлення віз для виїзду за кордон та надання до установ іноземних держав, оформлення на роботу, для участі в процедурі закупівель тощо.

Як отримати послугу?

Подати запит через сервіс vytiah.mvs.gov.ua, увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису.

Результат послуги

В Особистому кабінеті швидке (до 1 хв) отримання витягу в електронному вигляді з QR-кодом, що дає змогу перевірити чинність даного документа.

Перевірка витягу

В Особистому кабінеті є змога перевірити витяг за номером або QR-кодом.

Нормативна підстава

Наказ МВС від 30.03.2022 № 207 «Деякі питання ведення обліку відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 квітня 2022 року за № 425/37761.

Відомості з персонально-довідкового обліку надаються особі у формі витягу з дотриманням вимог законодавства про звернення громадян та захист персональних даних на підставі запиту на отримання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

Урядовий портал

 

Рекомендації МОН щодо зарахування дітей до 1-го класу в умовах воєнного часу

16 квітня 2022 року команда Міністерства освіти і науки України оприлюднила рекомендації щодо зарахування дітей до 1-го класу закладів загальної середньої освіти в умовах воєнного часу.

Цьогоріч зарахування здійснюватиметься відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України №367.

До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються:

 • копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал);
 • медична довідка за формою первинної облікової документації №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія).

У зв’язку з воєнним станом під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО.

У разі відсутності свідоцтва про народження, керівник закладу невідкладно інформує орган опіки та піклування для сприяння в оформленні документа.

Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти.

Забезпечення державних гарантій, створення безпечного освітнього середовища, а також організацію здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану здійснюють:

 • органи виконавчої влади, органи військового командування, військові, військово-цивільні адміністрації та органи місцевого самоврядування, їхні представники, посадові особи (керівники, голови, начальники), органи управління (структурні підрозділи) у сфері освіти;
 • заклади освіти, установи освіти, наукові установи та їхні засновники;
 • громадські об’єднання, благодійні організації та фізичні особи, які здійснюють благодійну (волонтерську) діяльність.

Нагадаємо, ГО «GoGlobal» запустила Всеукраїнську онлайн-програму «Creative Camp: ми з України!» для школярів.

Урядовий портал

Денис Малюська: Робота реєстру речових прав на нерухоме майно обмежена, в тому числі, у зв’язку з можливими шахрайськими схемами

Робота реєстру речових прав на нерухоме майно обмежена, в тому числі, у зв’язку з можливими шахрайськими схемами. Зокрема, типова рейдерська схема: коли ставиться кілька «прокладок» (фірм-посередників), миттєво за один вечір майно продається декілька разів і потім його не повернеш. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Ми будемо пропонувати Кабміну встановити правило, що якщо майно придбав власник менш ніж місяць тому, – він його продати не може. Тобто нотаріус не зареєструє відчуження. Щоб не створювати ланцюжків добросовісних вигодонабувачів, в яких неможливо навіть через суд майно повернути.

Наша мета протягом кількох тижнів, можливо місяця, повернути можливість проведення операцій і реєстрацій купівлі-продажу нерухомості, як у довоєнний період – на територіях, де бойові дії не ведуться», – повідомив Міністр.

Більше про те, які операції з рухомим і нерухомим майном українцям зараз доступні – в інтерв’ю Міністра юстиції України «Радіо Свобода».

Урядовий портал

Колаборантам загрожує та сама відповідальність, що і окупантам, — Верещук

Колаборантам загрожує та сама відповідальність, як і окупантам згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)», який набув чинності 15 березня 2022 року.

Про це заявила віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Зокрема, за новим законом колаборантом є особа, яка свідомо співпрацює з окупаційною цивільною чи військовою владою на шкоду власній державі. Відповідальність несуть і політичні партії, громадські та релігійні організації, профспілки.

«Вас добре видно з Києва. Ми знаємо все, що ви робите, всі ваші домовленості та все, що ви намагаєтеся приховати. Цього вам не вдасться зробити! Я вам це особисто обіцяю. За все, що зараз відбувається на території – на жаль, поки що непідконтрольною українській владі, ви отримаєте покарання – цілком. І це не лише 15 років, які на вас чекають відповідно до 111-ї статті Кримінального кодексу України. Ви сядете на лаву підсудних у міжнародному суді – нарівні з окупантами, які нищать наших людей, які прицільно вбили ракетою на вокзалі у Краматорську десятки жінок та дітей», – наголосила Верещук. delo.ua

Можливість перетинання кордону громадянами України за внутрішніми паспортами продовжено

Таке рішення прийнято, зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли громадяни України не можуть швидко і вчасно оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями з суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, в тому числі і за внутрішнім паспортним документом.

Це стосується всіх громадян, не залежно від областей, з яких вони прямують.

Окремо нагадаємо, що Правила перетинання державного кордону громадянами України регламентуються Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. №57

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#Text

З-поміж іншого нею визначено, що виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

В окремих випадках під час перебування за кордоном може виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші краяни планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами.

Державна прикордонна служба України радить громадянам України враховувати різні ситуації та за можливості оформити закордонний паспорт ще до перетину кордону!

Інформація МВС.

ПАЕС працює в штатному режимі.

Інформаційне повідомлення станом на 19.04.2022 року

Станом на 8:00 19 квітня 2022 року енергоблоки Південноукраїнської АЕС  працюють у штатному режимі. Зауважень до роботи обладнання та персоналу, який його експлуатує, немає.

Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. Станом на 19 квітня він становить 0,12 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь