За підтримки Мінагрополітики та міжнародних партнерів стартувала всеукраїнська Ініціатива «Сади Перемоги»

В Україні презентовано всеукраїнську Ініціативу «Сади Перемоги», спрямована на ефективне використання доступних земельних ділянок і залучення ресурсів для вирощування продуктів харчування задля недопущення продовольчої кризи в Україні. Ініціатива стартувала за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України та Міністерства аграрної політики та продовольства України спільно з проектом міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в України» (SURGe).

“Сади перемоги”- проект наших міжнародних партнерів , за який ми їм дякуємо, і підтримуємо ініціативу надати необхідні матеріали для всіх українців, які готові на кожному клаптику нашої землі вирощувати відповідну продукцію. Проект має кілька цілей, насамперед забезпечення продовольчої безпеки українців, також певний вклад в економічну безпеку, і це важливо з точки зору зайнятості населення. Враховуючи те, що зараз багато хто втратив можливість працювати. Це дійсно правильна ініціатива і вона матиме масштабний характер та буде підтримана усіма українцями”, -зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі 5 каналу.

Серед першочергових кроків: З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні характеристики та готовність долучитись до Ініціативи “Сади Перемоги”.

Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті Ініціативи).

Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції.

Збір потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.

Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.

Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення війська та для допомоги іншим громадам.

Реалізація цього плану не тільки стане нашою відповіддю окупантам на загрозу голоду, а й забезпечить самозайнятість сотень тисяч людей і буде сприяти розвитку підприємництва в аграрній сфері.

Приєднуйтесь до Ініціативи «Сади Перемоги» – допоможіть плідно використати кожен клаптик нашої землі для спільної перемоги!

ЮУАЕС працює в штатному режимі. Інформаційне повідомлення станом на 15.04.2022 року

Станом на 9:00 15 квітня 2022 року енергоблоки Южно-Української АЕС  працюють у штатному режимі. Зауважень до роботи обладнання та персоналу, який його експлуатує, немає.

Радіаційній фон на промисловому майданчику перебуває на рівні природних фонових значень, які було заміряно до пуску АЕС. Станом на 15 квітня він становить 0,12 мкЗв/год. Викиди та скиди радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

Мінцифри: Понад 260 мільйонів грн на армію зібрано через Дію

Через Дію на армію вже зібрано понад 260 мільйонів грн, – повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

До збору коштів долучилися більше як 250 тисяч людей.

Завдяки донатам фонд «Повернись живим» забезпечує усі військові підрозділи тепловізорами та приладами нічного бачення, мобільними комплексами спостереження, безпілотниками, комплектами для розмінування та іншою високоточною технікою.

Лише за останній тиждень фонд передав нашим захисникам 3592 технічні засоби та обладнання.

Серед них:

88 одиниць тепловізійної, нічної та іншої оптики;

558 засобів зв’язку;

424 ноутбуки, планшети, монітори;

96 квадрокоптерів;

906 бронежилетів;

201 шолом.

Допомогти армії фінансово можна за кілька кліків у Дії. Потрібно лише зайти в застосунок, на головному екрані натиснути Допомогти армії, ввести суму внеску та реквізити картки.

 

МОЗ: Російські снаряди влучили у понад 300 українських лікарень

З моменту повномасштабного російського вторгнення в Україні пошкоджено 324 лікарні, з яких 24 — знищено вщент. Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив заступник Міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

За його словами, перелік зруйнованих медзакладів чи не щодня поповнюється новими й новими лікарнями. Адже російські терористи руйнують все на своєму шляху.

Натомість на територіях, які вже звільнені від окупантів, розпочинаються роботи щодо відновлення закладів охорони здоров’я.

«Одразу, як територія звільняється від окупантів, ми направляємо туди необхідні ресурси. Зокрема, Міністерство вже розпочало планувати відновлення і відбудову лікарень. Наразі МОЗ працює над комплексним планом, де саме будуватимуться лікарні, в якому вигляді вони будуть відновлені та які послуги надаватимуть. Поки триватиме відбудова медзакладів, у деяких населених пунктах тимчасово можуть бути розміщені мобільні шпиталі. Також у лікарнях, які мають незначні пошкодження, будуть проведені косметичні ремонти, як проміжний етап», — повідомив Олексій Яременко.

МОЗ системно працює з міжнародними партнерами для того, щоб в найкоротші терміни відбудувати кожну лікарню, необхідну для забезпечення населення медичними послугами.

Також у заклади охорони здоров’я на звільнених територіях нині активно постачається гуманітарна допомога. Зокрема, ліки, витратні матеріали та обладнання.

Нагадаємо, що з початку повномасштабної війни до України надійшло понад 3 234 тонни медичної гуманітарної допомоги на загальну суму більш ніж 3 214 000 000 гривень.

 

«Доступні ліки» за рецептом в умовах воєнного стану: що потрібно знати

Програма «Доступні ліки» продовжує працювати. Також нагадуємо, що в Україні вже три роки працює електронний рецепт (Е-рецепт).

Е-рецепт. Усі лікарі, які мають технічні можливості, продовжують їх виписувати, а пацієнти, навіть перебуваючи в іншому регіоні, отримують за ними ліки.

У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я лікар випише паперовий рецепт. На період дії воєнного стану дозволено використовувати як електронні, так і паперові рецепти на «доступні ліки» та інсулін.

Аптеки, які відпускають «доступні ліки» за договором з НСЗУ приймають і паперові, й електронні рецепти. Шукати аптеки, що відпускають «доступні ліки», варто за допомогою електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів: https://cutt.ly/ASw5Kwv

 

Важливо пам’ятати: у період воєнного часу змінені правила отримання первинної допомоги. Якщо ви змушені були переїхати в інше місце, то можете звернутися до будь-якого лікаря первинки й отримати медичну допомогу та, за потреби, — рецепт на необхідні ліки.

В інфографіці МОЗ подано інформацію про те, як:

отримати «доступні ліки» в умовах воєнного стану,

знайти аптеку з «доступними ліками»,

отримати ліки проти розладів психіки і поведінки та епілепсії.

 

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь