Аби не потрапити в тенета торгівців людьми

 

До Дня протидії торгівлі людьми, який відзначається 30 липня, відбулося засідання «круглого столу» за участі начальника Кривоозерського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Олега Садовського та старшого інспектора, майора внутрішньої служби Наталії  Ачкевич.

Також взяли участь заступник начальника управління соціального захисту населення Кривоозерської райдержадміністрації Ольга Маріковська, головний спеціаліст відділу з питань праці, зайнятості населення,  методичної та інформаційно-роз’яснювальної  роботи Інна Трянова, заступник головного лікаря Кривоозерської центральної районної лікарні Любов Скрипніченко,  провідний юристконсульт Кривоозерської філії Миколаївського обласного центру зайнятостіМарина Гільова, практичний психолог Кривоозерського РЦСССДМ Тетяна Мовчан та фахівець з соціальної роботи Анна Трянова.

 

Метою зустрічі було ознайомитися з протиправними аспектами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем, його історичними джерелами і сучасними проявами.

В ході обговорення вели мову про основні завдання профілактичної роботи, попередження та запобігання негативних наслідків торгівлі людьми. Особливу увагу приділили питанням профілактики та наданню допомоги постраждалим, які стали її жертвами.

Учасники «круглого столу» були єдині щодо необхідності розповсюдження інформації серед населення району щодо формування навиків безпечної поведінки, обачності та спостережливості, аби не потрапити до рук торговців людьми.

А 01 серпня на базі Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області з метою підвищення рівня поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми начальник Олег Садовский та старший інспектор, майор внутрішньої служби Наталія Ачкевич провели для суб’єктів  пробації  відеолекторій  «Не стань заручником торгівлі людьми». Під час заходу засудженим до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, розповіли, що таке торгівля людьми,  які її форми, хто може постраждати від торгівлі людьми та до кого звертатися за порадою та допомогою. На відео учасники мали змогу побачити небезпечні наслідки торгівлі людьми, типові шляхи, якими люди потрапляють до тенет «рабства».

Організатори заходу ставили за мету, аби суб’єкти пробації розуміли – не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають лише люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика – потрапити в рабство може будь-хто. Зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною і вищою освітою.

По завершенню заходу суб’єкти пробації отримали буклети з необхідною інформацією та алгоритмом дій на випадок непередбачуваних ситуацій як в нашій країні, так і за кордоном.

Наталія АЧКЕВИЧ, старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області, майор внутрішньої служби.

 

Опубліковано у Соціальний аспект | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь