Слава визволителям

29 березня у селищному парку Перемоги відбувся мітинг-реквієм з нагоди 75-ї річниці визволення Кривоозерщини від нацистів: німецько-румунських загарбників.

По буремні часи Другої світової війни, події, які відбувалися у ті роки на території району, про визвольний березень 1944-го розповідали ведучі Олександр Ткач та Алла Шигида.

Із вітальними словами до кривоозерців звернулися голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, голова районної ради Олександр Козерецький, голова районної ради ветеранів війни та праці Юлія Білковська.

Вони говорили про те, що  Україна заплатила  мільйонами життів своїх синів і дочок за Перемогу над окупантами. Кривоозерщина пам’ятає своїх героїв. Вони не вмирають, а назавжди залишаються в серцях людей.

Привітав кривоозерців і народний депутат України Вадим Підберезняк. Вадим Іванович зазначив, що своїм життям ми завдячуємо нашим батькам, дідам, які визволили нашу землю від фашизму. І сьогодні герої нашого часу – учасники АТО – є нащадками тих, хто боронив країну в Другій світовій війні.

Під час урочистостей делегація Врадіївського району, очолювана головою Врадіївської райдержадміністрації Василем Жосаном, передала Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України» представникам Кривоозерщини. Передаючи естафету пам’яті, Василь Жосан привітав кривоозерців із 75 річницею звільнення від нацистських загарбників та подякував ветеранам за їх подвиг.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів присутні вшанували пам’ять визволителів України під час Другої світової війни та загиблих під час військових подій на сході України.

У ході мітингу звучали  вірш у виконанні Даші Пожарницької та музичні композиції, які виконували  Сергій Борисюк, тріо вокальної студії «Сузір’я» –  Аліна Солтасюк, Евеліна Мудракова, Валерія Дмитрів (художній керівник Анна Бабінська).

По завершенню мітингу  всі бажаючі відвідали “народний” районний історико-краєзнавчий музей, де пройшла екскурсія, приурочена історії Кривоозерщини та Миколаївщини в роки Другої світової війни. Листи з фронту, похоронки, бойові нагороди, фото визволителів нашого краю, підпільників, представлені в експозиціях, – немеркнуча частинка героїчного минулого Кривоозерщини.

Далі делегація району, очолювана першим заступником голови Кривоозерської райдержадміністрації Олександром  Оніщенком та головою районної ради Олександром Козерецьким у складі завідуючої сектором культури РДА Людмили Зелененької та голови  районної ветеранської організації Юлії Білковської прибули до смт Веселинове, де взяли участь в мітингу, присвяченому визволенню цього селища від нацистів. У ході урочистостей Кривоозерщина передала Естафету Пам’яті – Книгу Пам’яті, в якій є сторінки героїчної історії Кривоозерщини, та інші атрибути Естафети, присвячену 75 річниці визволення Миколаївщини, громаді Веселиновського району.Разом з жителями Веселинівської громади кривоозерці поклали квіти до підніжжя пам’ятника загиблим у роки війни.

 

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь