Історичні віхи Кривоозерщини сторінками газети. Хроніка і цифри

Кривоозерській район 7 березня 2018 року

святкував свій 95-річний ювілей.

Адміністративним, господарським і культурним центром району є смт Криве Озеро, яке розташоване від обласного центру Миколаєва на відстані 237 км, від Одеси – 178 км.

Згідно архівних документів, Криве Озеро у 1923 році стало центром однойменного району Первомайського округу Одеської губернії. Протягом наступних років наш район зазнав змін. Як свідчать документи Державного архіву Миколаївської області, на підставі Указу Президії Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 р. Кривоозерський район ліквідовано. А з 1 лютого 1965 р. Кривоозерський район поновив свою діяльність на підставі Указу Президії Верховної Ради УРСР від 4 січня 1965 р. «Про внесення змін до адміністративного районування Української РСР».

95 років – незначний відрізок для історії. Але який він був непростий для нашої Кривоозерщини. Наші земляки, діди і батьки пройшли важкий шлях колективізації, воєнне лихоліття, повоєнну розруху, часи так званої політичної відлиги. Потім роки перебудови, а далі – довгоочікувана незалежність. І за всіма цими подіями люди, які творили і творять історію нашого району.

Про роки колективізації і часи Другої світової війни та окупації наша газета писала у публікаціях, приурочених до 90-річчя району. Тож ми, користуючись наявним газетним архівом, спробували відтворити історію нашого району з періоду від 1945 року, звертаючи основну увагу на знакові події, які найбільш запам’ятовуються. Можливо, деякі факти нині сприйматимуться і неоднозначно, але це наша історія, яку пережили наші батьки, діди і прадіди.  Вони закладали тоді своєю працею підвалини нашого сьогодення.

Роки, яких немає у  поданій хронології, не висвітлені з причини відсутності в архіві редакції газет тих часів. Публікації взято з книг “Між Бугом і Кодимою”.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ У РОЗДІЛІ “ІСТОРІЯ КРИВООЗЕРЩИНИ” @http://www.krozero.org.ua/?page_id=11852

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь