Соборність України. Під прапором волі

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря, як величне державне свято – День Соборності України.  Цього року ми відзначаємо знаменний ювілей – 100-річчя з дня проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що став символом віковічного прагнення нашого народу жити у єдиній соборній незалежній державі.

З нагоди свята в районному Будинку культури пройшли урочисті заходи до Дня Соборності України. Діяла виставка дитячих виробів та малюнків «Діти єднають Україну».

В урочистому зібрані взяли участь голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, голова районної ради Олександр Козерецький, начальники управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств та установ району.

Районний захід розпочався урочистим звучанням Гімну України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять борців за незалежність та соборність України в різні часи її історії.

Ведучі Ірина Краєвська та Сергій Борисюк  розповіли про основні віхи становлення нашої державності, починаючи із знакового 1919 року. У нинішньому році відзначається сторіччя з дня, коли  22 січня 1919 року Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в єдину державу. З того дня і навіки незалежність України означає її самостійність і соборність.  Проголошення Акту Злуки увійшло в історію українського народу як свято національної єдності.

– День 22 січня став символом об’єднання України. Сьогодні, коли наша держава переживає непрості часи, поняття «соборність» та «неподільність» набули нового значення, загострилось їх розуміння. І День Соборності – це нагадування для всіх українців про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель, а сила народу – в єдності людей. І особливо тепер нам потрібно про це пам’ятати. Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців. «Разом з власної волі з 1919 року», – саме під таким гаслом Україна сьогодні відзначає столітній ювілей Акта Злуки. Ми єдині і вільні, і саме від нас залежить наше майбутнє, – так звернувся до загалу голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко.

Вітаючи зібрання зі святом, голова районної ради Олександр Козерецький зазначив, що Акт Злуки – це найвища точка української революції і визвольних змагань початку двадцятого століття. Він став результатом величезних всенародних зусиль, праці і боротьби, що тривали століттями.  Через 100 років після проголошення Акту злуки ми продовжуємо радіти цьому далекоглядному для нашої країни кроку і згадуємо, як багато звершень, традицій та любові до рідної землі об’єднують наші серця.

В канву урочистостей гармонійно впліталися номери святкового концерту за участі вихованців дитячої музичної школи та колективів художньої самодіяльності закладів культури району.

На завершення заходів відбулося покладання квітів до погруддя Тараса Шевченка в центрі селища

та до пам’ятника захисникам територіальної цілісності та незалежності України і меморіальної плити загиблим у зоні проведення АТО військовослужбовців – наших земляків, що на території Кривоозерської сільської ради – на знак вшанування усіх загиблих борців за волю та незалежність України.

Ми єдині і вільні. Жодна імперія нас не зможе більше розділити. Ми йдемо своїм шляхом. І на цьому шляху армія боронить нашу землю, мова боронить наше серце, а віра боронить нашу душу. У нас є підстави впевнено дивитися у майбутнє.

Вл. інф.

 

Опубліковано у Без рубрики. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь