ВІНЕЦЬ РІЗДВЯНИХ СВЯТ

19 січня, в день Хрещення Господнього, у Маломечетнянському храмі Святого Успіння Богородиці о. Миколай провів  богослужіння, у якому взяли участь чимало місцевих жителів.

По закінченню обряду освяти води на майданчику біля церкви учні місцевої школи зі своїми наставниками- вчителями зустрічали вірян та сільську громаду віншуваннями, колядками, засівальними піснями.

Директор Маломечетнянського народного сільського музею Людмила Березка розповіла про традиційні народні свята та гуляння, які святкувалися у селі з прадавніх часів у дні Водохреща та символізували вінець Різдвяних свят. І свято це називалося «Розстріл куті».

За переказами свято розпочиналося освяченням води у ставку, де в переддень свята з криги вирубувався  хрест. Після освячення води у небо пускали голуба, як символ Святого Духа. Діти розкидали кутю, аби у новому році бути з добрими врожаями, а мисливці пострілами сповіщали всю округу про закінчення різдвяних свят.

Народні традиції живі у маломечетнян. Одним із їх традиційних дійств було спалення Дідуха. 19 січня цю місію здійснив старожил Малої Мечетні В’ячеслав Урсол, як в давнину казали: «Спалив Дідух на добрий дух, щоб скинути кожух.»

Також цього дня односельці привітали ювілярів – Ольгу Сергієнко та Івана Стадника та всією громадою заспівали «Многая літа…».

Сонячний зимовий день, урочиста пісня, що, пронизуючи до глибини душі, неслась до небес, створювали піднесену атмосферу свята, у якому взяли участь більше ста жителів Малої Мечетні.

Свято організоване культпрацівниками – Василем та Наталією Стадниками.

Опубліковано у Народні традиції та обряди. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь