Кривоозерський  районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області 

МАЛЕНЬКИЙ ЮВІЛЕЙ ВЕЛИКИХ ЗМІН

 05 лютого 2015 року прийнято Закон України «Про пробацію».  У світі пробація існує вже більше 200 років, але для України, служба нова. Зважаючи на результати впровадження служби в Україні, пророблена колосальна робота. Кримінально-виконавча інспекція перейменована у службу пробації.Що ж таке пробація?
Проба́ція — це система наглядових та соціально-виховних заходів, що застосовуються за рішенням суду та відповідно  закону до засуджених, виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого.
Клієнтами пробації є обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь; особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт; особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт; особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням; особи, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, стосовно яких вживаються заходи з підготовки їх до звільнення.
Кардинально змінився і підхід до роботи. Працівники пробації здійснюють не тільки контроль за поведінкою засуджених, але і займаються соціально-виховною роботою. Визначають криміногенні потреби, які призводять до скоєння злочинів та допомагають у їх вирішенні.   Але самостійно вирішити проблеми та змінити людей і їх мислення ми не в змозі. Дякуємо за співпрацю нашим партнерам. Це і Кривоозерський  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Кривоозерська  районна лікарня, зокрема кабінет «Довіри», служба у справах дітей Кривоозерської райдержадміністрації, співробітники сектору превенції Кривоозерського відділення поліції, Кривозерська районна філія Миколаївського  обласного центру зайнятості, Кривоозерське бюро безоплатної правової допомоги, органи місцевого самоврядування, волонтери та Кривоозерська районна громадська організація Товариства «Червоного Хреста»;  Це ті, кому небайдужі долі окремих людей, та які хвилюються за безпеку суспільства в Кривоозерському районі в цілому.
Впровадження пробації в Україні – це не лише крок назустріч європейським стандартам роботи з правопорушниками, але й можливість виправлення правопорушників без ув’язнення. За 5 років реалізації Закону України «Про пробацію»,  дана система довела свою ефективність та впевнено крокує до досягнення своєї мети.
Старший інспектор Кривоозерського РС філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області майор  внутрішньої служби Наталія Ачкевич

Кривоозерський  районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області 

Контактні дані: Адреса: вул. Центральна, 72, смт. Криве Озеро, 55104
Телефон: 0732232385 – Садовський Олег
E-mail: mk23@probation.gov.ua
Сторінка в Facebook:
https: //www.facebook.com/probation.Mykolayiv/
Графік роботи: понеділок – четвер з 8-00 до17-00
п’ятниця: з 8-00 до15-45
обідня перерва:  12-00 – 12-45
вихідний : субота, неділя

 ПРОБАЦІЯ – ЦЕ …

 • забезпечення безпеки суспільства шляхом запобігання вчиненню правопорушень;
 • надання до суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
 • організація виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі;
 • пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
 • допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі,в адаптації до життя в суспільстві.

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

 • Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).
 • Наглядова пробація – здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.
 • Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавленняволі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров”я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

 • особа, щодо якої складається досудова доповідь;
 • особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;
 • особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;
 • особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;
 • звільненавідвідбуванняпокараннявагітнажінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років
 • особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.
Опубліковано у Кривоозерський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській області, Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь