Від мрії – до реальності, від старту – до успіху

Під таким мотивуючим гаслом 30 серпня відбулася серпнева конференція працівників освіти Кривоозерського району, на якій йшлося про Нову українську школу (НУШ), про перші кроки її реалізації в системі освіти Кривоозерського району та пріоритетні завдання.

Перед початком заходу вчителі оглянули виставку, де концепція Нової української школи показана через призму кожного навчального закладу району. А ще освітяни виставили свої творчі доробки – картини, вишивки, м’які іграшки та інше.

Ведучі заходу Ірина Краєвська та Максим Погонець представили запрошених – голову Кривоозерської РДА Олексія Мірошниченка, голову районної ради Олександра Козерецького, заступника голови райдержадміністрації Дмитра Попова та завідуючу районним відділом освіти Валентину Голинську.

Право покласти квіти до погруддя Тараса Шевченка надали представникам педагогічних колективів шкіл району Ользі Лісньовській, учителю математики та інформатики Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, та Віктору Могилястому, директору Кривоозерської дитячо-юнацької спортивної школи.

Далі педагогічний загал привітав молоде поповнення – Тетяну Побережець (Секретарська ЗОШ І – ІІІ ступенів), Ольгу Лісньовську (Кривоозерська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1), Олену Добріцьку (Багачівська ЗОШ І – ІІІ ступенів), Людмилу Маркову та Аллу Краковську (Кривоозерський заклад дошкільної освіти №4 «Казка»), Тетяну Бакуту (Красненьківська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

Цього дня педагоги Кривоозерщини приймали вітання від керівників району.

Олексій Мірошниченко подякував педагогам за їх працю і за гарні результати. Адже той факт, що 2 школи району – Кривоозерська І – ІІІ ступенів №1 (4 місце) та Тридубська ЗОШ І – ІІІ ступенів (9 місце) ввійшли в десятку шкіл області в рейтингу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання – велике досягнення.

Олександр Козерецький, вітаючи вчителів, висловив сподівання, що цьогорічні результати будуть ще кращими, адже у нас є на кого рівнятися.

Колег та педагогів-новобранців привітала голова районної профспілки працівників освіти Інна Муравська.

Під час конференції керівники району та відділу освіти вручили Грамоти і Подяки кращим керівникам ЗОШ, педагогам Кривоозерщини та тим, хто підтримує освіту у районі. Так, Грамотами районної державної адміністрації нагороджені директори ЗОШ І – ІІІ ступенів: Кривоозерської №1 – Олена Лаврик, Тридубської – Ольга Майданик; вчитель художніх мистецтв Кривоозерської №1 ЗОШ І – ІІІ ступенів Юлія Біднюк та методист БДТ Олександр Полапа. Грамоти районної ради вручено вчителям початкової ланки нової української школи Наталії Вербовенко (Бурилівська ЗОШ І – ІІІ ступенів) та Асі Стравінській (Секретарська ЗОШ І – ІІІ ступенів).

З доповіддю перед колегами-освітянами виступила начальник відділу освіти РДА Валентина Голинська. Валентина Миколаївна, передавши вітання від народного депутата України Вадима Підберезняка,  зробила аналіз розвитку освітньої галузі району за минулий навчальний рік та визначила орієнтири на новий 2018/2019 навчальний рік.

– Відділ освіти за допомогою Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти працює над проектом стратегії розвитку освітньої галузі району на найближчу перспективу, що дозволить забезпечити оптимальне функціонування закладів освіти та визначити раціональні підходи до формування освітнього простору в нашому районі. До цього процесу вже підключено чотири ЗОШ І – ІІІ ступенів: Тридубська, Великомечетнянська та Кривоозерські №1 та №2.

У цьому році  розпочнеться практична реалізація Концепції Нової української школи. Інший зміст освіти, нова методика навчання та освітнє середовище –  такі основні складові НУШ. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатися і яка даватиме учням і знання, й уміння застосовувати їх у житті.

Начальник відділу освіти проаналізувала кроки реформування освітньої галузі,  зроблені у нашому районі.

Відділом освіти за підтримки органів місцевого самоврядування проведено роботу, спрямовану на виконання районних та обласних Програм та якісне оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Про результативність цієї роботи свідчить той факт, що в загальному рейтингу освіта Кривоозерщини за 2017 рік зайняла восьме  місце, а за перше півріччя 2018 року серед районів – п’яте.

Вагомий внесок у піднесення рейтингу Кривоозерщини серед інших районів області вклали також наші освітяни, яких в цьому році занесено на районну Дошку пошани. Це колектив Кривоозерського ДНЗ №6 «Барвінок» (завідуюча Галина Ратушняк). Такої ж честі удостоєна Ірина Ваганова, учитель біології Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2, яка виборола перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017». А директор Кривоозерського ДНЗ №4 «Казка» Валентина Чередніченко стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Освітній Оскар-2017» і відзначена Грамотою. Очолюваний нею дошкільний заклад «Казка» нагороджено медаллю за зайняте І місце у «Педагогічному профтесті» серед освітніх закладів України.

– Ми пишаємося нашими досягненнями і щоб підтримати освітню галузь плануємо в найближчий час провести капітальні ремонти теплотрас, закупити котли та вжити  заходів до покращення умов у школах та дитячих садках. Залучити кошти субвенції  обласної ради в сумі 770 тис. грн та звернулися за допомогою до депутата Верховної Ради з проханням надати кошти для вирішення невідкладних питань матеріально-технічного забезпечення закладів освіти. З цією метою було виготовлено 10 мікропроектів на розгляд комісії обласної ради, – сказала доповідачка.

На даний час уже виконано заміну пластикових заповнень на енергозберігаючі склопакети у закладах освіти району (42 шт.), відремонтовано теплотраси Кривоозерської ЗОШ І – ІІ ступенів №2, Голосківської ЗОШ І – ІІІ ступенів. Крім того, з метою вирішення проблем протипожежної безпеки в закладах освіти району проведено роботи щодо усунення певних технічних неполадок та належне оснащення необхідними протипожежними засобами на суму 35056 грн. Використано 3 090 991 грн на проведення ремонтів закладів освіти.

Багато проблем матеріально-технічного характеру вирішено також завдяки відповідальності директорів шкіл, які не чекають на все готове, а знаходять додаткові джерела фінансування. Це більшість керівників, серед яких найбільше зусиль доклали директор Бурилівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ігор Степанюк, директор Секретарської ЗОШ І – ІІІ ступенів Лілія Бунь, директор Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 Ірина Караповська, директор Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 Олена Лаврик, директор Тридубської ЗОШ І – ІІІ ступенів Ольга Майданик, директор Багачівської ЗОШ І – ІІІ ступенів Тетяна Дробот.

На даний час найкраще підготовлено класні кімнати для першокласників у Кривоозерському НВК, Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, Курячелозівській ЗОШ І – ІІІ ступенів, Бурилівській ЗОШ І – ІІІ ступенів та Гойдаївському НВК.

Але не досить затишно виглядають окремі класи в Голосківській ЗОШ І – ІІІ ступенів, коридори в Курячелозівській ЗОШ І – ІІІ ступенів та харчоблок в Секретарській ЗОШ І – ІІІ ступенів. Крім того всім керівникам шкіл району слід звернути особливу увагу на створення сучасного освітнього простору для першокласників. Ця робота ще не завершена.

Задля створення сучасного навчально-методичного простору для роботи в умовах Нової української школи відділом освіти закуплено для кожної школи технічне устаткування «Три в одному», до складу якого входять принтер, сканер і ксерокс, на суму 103960 грн. та ламінатори на 56255 грн. Це кошти освітньої субвенції та місцевого бюджету.

Ми не можемо також замовчувати проблему оснащення перших класів меблями, комп’ютерним обладнанням та дидактичними матеріалами. Ще в липні, коли надійшли кошти, в нас були оголошені тендери, однак провести всі заявлені закупівлі ми не можемо до 1 вересня. Така процедура. Впливають проблеми нашого тендерного законодавства. Така ситуація суттєво затягує процес і змушує проводити торги кілька разів. Тому дидактичний матеріал, ноутбуки, проектори та меблі будуть в закладах освіти у вересні – жовтні місяці.

Доступність до якісної освіти починається з дошкільної ланки, бо саме вона є базисом системного розвитку дитини, фундаментом творення якісно нового освітнього простору. Для задоволення потреб в отриманні дошкільної освіти у нас є 20 закладів, де здобувають освіту 790 дітей віком від 1 до 6 років. Це становить 66,2%, в тому числі 94,1% дітей віком від 3 до 6 років, що на 1,3% більше в порівнянні з минулим роком.

На збільшення показника охоплення дітей вихованням в дитячих садках якісно впливає підвезення їх шкільними автобусами до Мазурівського НВК, Багачівського, Великомечетнянського та Тридубського дитячих садків.

Відділ освіти виважено та продумано підходить до питань формування мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти. У минулому навчальному році створено три НВК (Луканівський, Березківський та Кривоозерський), що позитивно вплинуло на вирішення питань наступності між дошкільною та початковою освітою, створення комфортних умов для виховання дітей.

В умовах кардинальних змін, що відбуваються в освіті,  ми не можемо бути осторонь. Тому на часі питання створення опорних навчальних закладів. У зв’язку з цим на сесію районної ради відділ освіти виходить з пропозицією про створення двох опорних шкіл: Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 та Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2. Чому саме цих двох шкіл? Щоб між ними відбувалася конкуренція у кращому її розумінні. А також – це заклади, що мають реальні результати знань учнів.

Валентина Миколаївна проаналізувала результати ЗНО з різних предметів. Українська мова – 14% мають початковий рівень, 33% – середній і по 27% – достатнього і високого рівня. Математика – початковий рівень – 12,5%, середній і достатній по 31%, високий – 25,5%. Історія України – початковий рівень – 1%, середній – 44%, достатній – 32%, високий – 23%. Біологія – початковий рівень – 2%, середній – 57%, достатній – 19%, високий – 4%.

Іноземна мова (англійська) – початковий – 0, середній – 17%, достатній – 59%, високий – 24%.

Географія – початковий – 0, середній – 55%, достатній – 30%, високий – 15%.

Щоб дати можливість учням старшої школи поглибити знання з обраних ними предметів, відділом освіти надано додаткові години для профільного навчання.

Чи підтвердили наші педагоги доцільність надання їм додаткових профільних годин, проаналізовано за результатами ЗНО. Так, учні, які навчалися в профільних класах Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, підтвердили їх балами достатнього та високого рівня на 80%, Криво-озерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 – на  100%, Тридубської ЗОШ І – ІІІ ступенів – на 100%.

Також Валентина Миколаївна торкнулася новацій освітньої програми, результатів олімпіад. Гордістю нашого району є також три призери МАН з «Англійської мови» (керівник Наталія Чухрій), «Історії України»,  «Історичне краєзнавство» (керівник Антоніна Коваль). Гуртківці району стали переможцями 66 обласних конкурсів, 11 Всеукраїнських та 10 Міжнародних.

Проте жодних призових місць наші учасники не посіли в олімпіадах та конкурсах з таких предметів, як фізика, хімія, зарубіжна література, біологія, німецька мова, економіка. Низький рівень результативності з даних предметів можна пояснити відсутністю цілісної системи роботи з обдарованими учнями, невідповідністю змісту підготовки вимогам обласного рівня, відсутністю якісного випереджаючого  навчання учнів.

На даний час проблемою залишається і застарілість деяких комп’ютерів. Сьогодні без цих технічних засобів не можлива якісна освіта.

– У кожного з нас своя місія, але мета одна для всіх: створити Нову українську школу, адже майбутнє нації залежить від освіти, – завершила свій виступ Валентина Голинська.

В обговоренні доповіді взяли участь заступник директора з навчально-виховної роботи Тридубської ЗОШ І – ІІІ ступенів Олена Сороченко, методист районного навчально-методичного центру відділу освіти Наталія Бойко-Галунова.

У ході конференції її учасників привітали учні 1 класу Нової української школи, які поділилися мріями про школу та склали її з пазлів на сцені, музичними композиціями – учасники хореографічного колективу під керівництвом Лідії Бєлих, а також вокалісти Сергій Борисюк та Максим Погонець.

Аби обмінятися думками та спланувати роботу на наступний навчальний рік, далі освітяни зібралися на  засіданнях районних методичних об’єднань учителів-предметників та вчителів-початківців у Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1.

  Вл. інф.

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь