Спортивна Кривоозерщина

Кривоозерщина має міцні спортивні традиції. Чимало наших земляків домоглися високих результатів і на світових аренах. Вагомі спортивні досягнення – яскраве підтвердження статусу фізичної культури і спорту на Кривоозерщині, а головне – це добрий приклад для спортсменів-початківців, які приймають естафету з рук майстрів.

Для підтримки фізкультурно-спортивного руху на районному рівні  прийнята  Програма розвитку фізичної культури і спорту в Криво-озерському районі на 2014-2018 роки, яка забезпечує реалізацію першочергових та перспективних заходів, спрямованих на формування в Кривоозерському районі національної моделі розвитку сфери фізичної культури і спорту на демократичних та гуманітарних засадах. Протягом року всі спортивні заходи проходили під девізом «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація». У 2018 році на реалізацію заходів даної програми  виділено з районного бюджету 24, 920 тис грн.

Традиційно на початку року відбуваються  турніри  з волейболу. У  січні проведено ветеранський турнір, в якому взяли участь три команди: «Кривоозерська сільська рада», «ОКФ» та  команда із села Гойдаї. За результатами змагань перше місце здобула команда «Кривоозерська сільська рада», друге місце виборола команда «ОКФ»,  третє місце посіла команда із села Гойдаї.

У турнірі на Кубок «Пам’яті Івана Васильовича Продана» взяло участь дев’ять спортивних колективів: команди сіл Луканівка, Гойдаї, Курячі Лози, Мала Мечетня, Голоскове, «Джокер», «ОКФ»,  команда із села Берізки «Інтернат», «Зеларт». Вже вкотре Перехідний Кубок здобула команда «Джокер», друге місце виборола команда с. Голоскове, третє місце посіла команда «Інтернат».

У три етапи пройшли ігри з волейболу на Першість району. Цього року в Чемпіонаті взяли участь 11 команд: «ОКФ», «Інтернат», «Джокер», «Зеларт», «Європа» та команди із сіл Секретарка, Мала Мечетня, Курячі Лози, Луканівка, Багачівка, Гойдаї. За результатами ігор до фіналу увійшли команди: із сіл Мала Мечетня, Курячі Лози, «Джокер», «Інтернат». У зв’язку з технічних причин не взяла участь у фінальних іграх команда із села Курячі Лози.

Приємним є той факт, що на спортивній арені району продовжують з’являтися нові команди. Хоча молодіжна команда «Європа» не потрапила до півфіналу, проте зарекомендувала себе, як перспективна та амбітна. Після невеликої перерви до спортивної сім’ї повернулася команда «Інтернат» та завдяки своїй майстерності потрапила до фіналу і до трійки лідерів Першості району з волейболу. Переможцем та володарем Кубка Першості району з волейболу стала команда «Джокер»,  II місце  виборола команда із села Мала Мечетня, III місце  посіла команда «Інтернат».

У березні у спортивному залі ДЮСШ проходив традиційний молодіжний турнір з волейболу на Перехідний Кубок «Спортивна надія». За звання найкращої змагалися п’ять молодіжних команд: «Європа», «Джокер», команди сіл Луканівка та Мала Мечетня та команда з Кривоозерської ЗОШ I – III ступенів №1. Переможцем та володарем Кубка стала команда «Джокер», II місце виборола команда «Європа», III місце  посіла команда із села Луканівка.

У лютому у спортивному залі ДЮСШ традиційно проходить турнір з міні-футболу, приурочений Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан. Турнір проводиться вже тринадцятий  рік поспіль завдяки ініціативі районної організації “Спілка ветеранів Афганістану”, сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації та підтримки районної федерації футболу. Цьогоріч у  турнірі взяли участь дев’ять команд: «Атіс», «Росія-Сад», «Атлетіко», «ТМ Кривоозерська РЦ», «Ветерани», «Калантирка», «Центр даху», «ДЮСШ», «Селищна рада». Переможцем турніру стала команда «ТМ Кривоозерська», II місце здобула команда «Росія-Сад»,  III місце посіла команда «Атіс».

У березні у спортивному залі ДЮСШ проходив ветеранський турнір з міні-футболу, приурочений 74-ій річниці визволення Криво-озерщини від фашистських загарбників. У змаганнях взяли участь команди з Криво-озерського, Врадіївського, Савранського та Любашівського районів. Перемогла  команда із Савранського району.

Також у березні відбулися фінальні змагання відкритого чемпіонату Кривоозерського району з міні-футболу (футзалу) на приз ТМ «Кривоозерська», який проходить вже сьомий рік поспіль. Даний чемпіонат проводиться завдяки ініціативі районної федерації футболу та сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації.

Підбиття підсумків та нагородження переможців Відкритого Чемпіонату Кривоозерського району з футзалу на призи ТМ «Криво-озерська» (сезону 2017-2018 року), як і весь Чемпіонат, відбувалося у спортивному залі ДЮСШ. Варто зазначити, що районна федерація футболу докладає чимало зусиль, аби всі футбольні Чемпіонати та турніри проходили на високому рівні. Було придбано табло для здійснення фіксації рахунків. Справжнім ноу-хау виявилась традиція вести відеозйомку всіх ігор з подальшим викладенням в «You Tube».

Цього року у  Чемпіонаті взяли участь десять команд: ФК «Зеленогірськ» (село Зеленогірськ Любашівського району Одеської області), «Росія-Сад», «Атлетіко», ТМ «Кривоозерська», «Ветерани», «Зеларт», «Центр даху», «Центр даху 2», «Центр даху 3»,  «Селищна рада». Варто зазначити, що футбол є найпопулярнішим видом спорту в районі. Щороку проводяться різноманітні чемпіонати, турніри.

У лютому в спортивній залі професійного аграрного ліцею відбувся Чемпіонат району з настільного тенісу. Популяризацією цього виду спорту в районі активно займається Євген Таворський, лікар-травматолог Кривоозерської ЦРЛ. Саме за його ініціативи та за сприяння районної державної адміністрації і відбулося це свято спорту. Після цікавої та захоплюючої гри переможцем стали:  III місце – Карманов Валерій, II місце – Кінзерський В’ячеслав, I  місце – Євген Таворський.

У квітні на майданчику зі штучним покриттям, що в зоні відпочинку «Острів кохання», відбувся традиційний щорічний турнір з міні-футболу на Перехідний Кубок «Пам’яті Юрія Івановича Продана». Даний турнір проходить за ініціативи матері Юрія Продана, численної кількості його друзів та за сприяння сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації, районної федерації футболу. Цьогоріч у турнірі виявили бажання грати 6 команд: «Друзі», «Селищна рада», команда  села Ониськове, «Центр Даху», «Атлетіко», «ТМ «Кривоозерська». За результатами змагань переможцями були: команда »Центр Даху», яка посіла перше місце та стала володарем Перехідного Кубку «Пам’яті Юрія Івановича Продана», команда «Друзі» здобула друге місце, «Атлетіко» – третє місце.

Також у квітні на селищному майданчику із штучним покриттям зібралися три команди з Кривоозерського, Врадіївського та Любашівського районів позмагатися за Кубок турніру з нагоди 95-річчя утворення району. Даний турнір відбувся завдяки злагодженій співпраці районної державної адміністрації та районної федерації футболу. Третє місце посіла команда з Любашівського району, друге місце – Кривоозерського району. Переможцем турніру стала команда з Врадіївського району.

Традиційно 9 травня на центральному стадіоні «Колос»  проходив ветеранський турнір з футболу, приурочений Дню пам’яті та примирення та Дню Перемоги. Даний турнір походить щорічно завдяки ініціативі сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації та районної федерації футболу.

На футбольному полі зустрілись збірна команда Кривоозерського району та команда з смт Кривого Озера. Гра закінчилася з рахунком 1:1.

По завершенню ветеранського турніру з футболу футбольні фанати мали змогу спостерігати за фінальною грою Кубку «Відкриття Кривоозерського району з футболу сезону 2018 року».

Цьогоріч за право стати володарем Кубку змагалися команди: «ТМ «Кривоозерська», «Зеларт», «Росія-Сад», «Оберіг» (с. Гойдаї), «Селищна рада», «Центр Даху», «АТІС» ( с. Берізки), «Демфілд» (с. Секретарка). До фіналу вийшли дві надзвичайно сильні та амбіційні команди: ТМ «Кривоозерська» та «Росія-Сад». Володарем Кубку «Відкриття Кривоозерського району з футболу сезону 2018 року» стала команда  ТМ «Кривоозерська». Футбольне свято проходило під музичний супровід муніципального духового оркестру під орудою Василя Ляховського.

У травні розпочались ігри Відкритого чемпіонату Кривоозерського району з футболу. Цьогоріч в Чемпіонаті беруть участь 11     команд, із них 2 команди з Одеської області та 1 команда з Кіровоградської області. Також відбувся турнір з футболу, приурочений Дню Європи.

До Дня молоді та свята Івана Купала проходять ігри з пляжного волейболу, а також спортивно-розважальні дійства – перетягування канату, відштовхування гирі та перетягування автомобіля.

До Дня молоді відбувся патріотичний вело-пробіг, в якому взяло участь близько 20 учасників різного віку. Всім охочим зробили аквафарбою смужки кольору державного прапору. Колона велосипедистів рушила від районного Будинку культури до скверу, що на території Кривоозерської сільради, де поклали квіти до пам’ятника захисникам територіальної цілісності України.

На селищному майданчику із штучним покриттям відбувся турнір з міні-футболу, приурочений Дню Незалежності України. Ініціатором турніру виступила обласна федерація футболу, яка власне і забезпечила дане змагання атрибутикою для нагородження (кубком та медалями). В турнірі взяли участь чотири команди: ТМ «Кривоозерська», «Росія – Сад», «Центр Даху», «Селищна рада». За результатами ігор третє місце посіла команда  «Селищна рада», друге місце – «Центр Даху». Переможцем стала команда «ТМ «Криво-озерська».

Збірна команда державних службовців Кривоозерського району посіла IV загальнокомандне місце у XVI Спартакіаді серед збірних команд державних службовців Миколаївської області.

Представники Кривоозерської районної організації інвалідів взяли участь у IX обласній Спартакіаді серед людей з інвалідністю, де показали достойний результат.

А для любителів інтелектуальних видів спорту в районі на базі професійного аграрного ліцею активно функціонує шахово-шашковий клуб.  Так, з початку року проведено 6 турнірів до пам’ятних та знаменних дат. Головним завданням шахово-шашкового клубу є популяризація даного виду спорту серед школярів.

Слід відзначити успішну роботу ДЮСШ, де у 14 групах займається 250 учнів, працюють  8 груп з футболу та 6 – з гандболу (юнаки та дівчата).

На базі ДЮСШ функціонує школа Бойового гопака, де тренуються діти різних вікових категорій. Вихованці цієї школи беруть участь як в обласних, так і у Всеукраїнських змаганнях з Бойового гопака. Вже другий рік поспіль за ініціативи інструкторів  Бойового гопака проводиться турнір з бойових мистецтв на «Перехідний кубок ім. Івана Сірка», куди запрошують команди з Подільська, Балти, Первомайська, Ананьїва, Саврані.

Значний  внесок у розвиток фізичної активності допризовної молоді робить Кривоозерський професійно-аграрний ліцей. Тут діють борцівський клуб, тренажерний зал, зал настільного тенісу та клуб важкої атлетики, шахово-шашковий клуб.

У Кривоозерському районі відповідно до бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям у регіонах України» розпочато реалізацію проекту «Реконструкція спортивного майданчика зі штучним покриттям по вул. Горького, 252 в с. Криве Озеро, Кривоозерського району».

Користуючись нагодою, висловлюю глибоку вдячність вам, шановні спортсмени, наставники, ветерани, за примноження переможних традицій і спортивної слави рідної Кривоозерщини. Бажаю всім тренерам і наставникам талановитих, наполегливих учнів, а всім спортсменам ще більше перемог та злетів, гарних уболівальників та усіляких життєвих гараздів.

Світлана МЕРЖІЄВСЬКА, завідувач сектору у справах молоді та спорту райдерж-адміністрації.

 

Опубліковано у Новини, Спорт, Спортивна орбіта. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь