Офіційно. Освітній простір

До “Нової української школи” цьогоріч підуть близько 450 тисяч першачків

Цього року 1 вересня більше 448 тисяч першокласників розпочнуть навчання за реформованою програмою “Нова українська школа”. Про це заявив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту Нової української школи.

“Програма “Нова українська школа” починається з найменших, із першокласників, і буде крок за кроком зростати разом з ними. 1 вересня всі учні 22 тисяч перших класів, які є в Україні, а це 448 тисяч школярів почнуть навчання вже за новим державним стандартом”, – сказав він.

Петро Порошенко підкреслив, що більше чверті століття Україна чекала на нову освітню реформу, оскільки світ дуже швидко і динамічно розвивається, а Україна відстає від країн-лідерів в освітньому середовищі.

За його словами, такою реформою є “Нова українська школа”. Глава держави переконаний, що реформа освіти повинна спрямовуватися на креативність та інновації.

“Нам потрібна освіта, яка формує здатність учня не лише грати за вже встановленими правилами, але й вигравати в умовах постійної зміни ситуації. Ми не тільки даємо учню знання, але навчаємо постійно вчитися”, – підкреслив Президент.

Він також наголосив, що з освітою пов’язані надії на життєвий успіх усієї української нації.

Цього річ в Україні відкриють понад вісім тисяч інклюзивних класів

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час освітнього форуму “Нова українська школа – старт реформи, участь громад”.

“Цього року планується відкриття 8212 інклюзивних класів, що на 40% більше, ніж у попередній рік”, – сказав Глава держави.

Президент наголосив, що у новому законі закріплені гарантії навчання дітей та молоді з особливими освітніми потребами нарівні з іншими учнями в інклюзивному освітньому середовищі.

Перші результати “Нової української школи” будуть за 12 років

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що перші результати впровадження в Україні “української школи” будуть через 12 років. Про це він сказав, виступаючи на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту Нової української школи.

“Треба зазначити, що ця реформа є дуже складною, дуже непростою. Ми можемо робити помилки, але ми будемо їх виправляти. Однак найголовніше, що перший результат “Нової української школи” ми отримаємо через 12 років. Сьогодні ми посіємо, а отримаємо через 12 років результат, який ми закладаємо з вами сьогодні”, – зазначив Володимир Гройсман.

Водночас він додав, що наповненням змісту освіти мають займатися освітяни і науковці, які мають прекрасні практики своєї роботи та можуть їх впроваджувати у своїх регіонах.

“Дуже важливе питання – це питання заробітних плат. Як ви знаєте, наш спільний пріоритет – це системне підвищення заробітних плат українському вчителю. Ми пішли цим шляхом. Зрозуміло, ми маємо обмежені можливості, але я хочу, щоб ви точно знали, що позиція президента, міністра, уряду, моя як прем’єр-міністра, полягає в єдиному: як тільки ми будемо мати нові можливості фінансового характеру, ми будемо їх інвестувати в освіту. Тому що нам потрібно, щоб ця освіта мала велику якість, а ви мали достойну заробітну плату”, – заявив Володимир Гройсман.

Укрінформ

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь