Незалежність – наша воля і наш стяг

Свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, – саме так можна назвати День незалежності, який  знову нагадує нам про нашу відповідальність перед історією. Тож 23 серпня кривоозерський загал зібрався у великій залі районного Будинку культури на величне свято з нагоди 27 річниці Незалежності України, Дня Державного Прапора та 100-річчя відновлення української державності.

У фойє районного Будинку культури діяли виставка архівних матеріалів до 100-річчя відновлення української державності, яку піготував районий будинок культури, та виставка ексклюзивних виробів талановитої майстрині, працівниці Будинку дитячої творчості, Мирослави Старшевої. Всі були у захваті від виставлених дизайнерських суконь Мирослави – у національному стилі та сукня у кольорах прапора нашої Кривоозерщини. Крім того, майстриня проводила для бажаючих майстер-клас по виготовленню об’ємних квітів.

Юні кривоозерці в українських костюмах вітали всіх з визначними святами та дарували синьо-жовті прапорці.

Ведучі заходу Людмила Зелененька, Алла Запорожець та Олександр Ткач розпочинають урочистості вітальними словами про 27 років розвитку, перемоги і боротьби нашої молодої незалежної держави. Про  трагічний, але водночас і героїчний час, коли на Сході країни  виборюється наша незалежність. Наші земляки теж боронять цілісність України. А Микола Люшенко, Олександр Ладиженський, Анатолій Будніков і Олександр Галущинський поклали на олтар цієї кривавої борні свої життя. Їх та Анатолія Безвершка, який помер, повернувшись з АТО, всіх борців за незалежність України вшанували хвилиною мовчання. А на білій завісі, де синьо-жовті журавлі символізували наших полеглих Героїв, залишилися тільки чорні силуети цих птахів, бо після кожного названого імені птахи символічно злітали у вічність. У продовження теми звучить пісня «Журавлі» у сімейному виконанні Оксани та Даші Павлухіних.

Ведучі оголошують урочистості відкритими. Прапороносці вносять Державний Прапор України. Звучить Державний Гімн України.

Голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко, який першим привітав загал із визначними державними святами, говорив про силу і мужність українського народу у своєму прагненні до незалежності, про те, що цьогорічний День Незалежності особливий. Адже 100 років тому 22 січня Українська Народна Республіка була проголошена незалежною державою, а українська мова – державною. Цитував мудрі слова Богдана Лепкого, сказані ще у 1921 році, про дух українського народу, який не вважає себе поневоленим. І поки народ живе цим духом, доти і живе.

Незалежність – це велика відповідальність. Відповідальність за цілісність країни, за її мову, культуру, людей. Україна і незалежність – тотожні слова. В Україні немає сторонніх людей, тут кожен несе відповідальність за те, що діється. Споконвічна мрія українців про незалежність втілюється через кров, через втрати. Але, напевне, це той шлях, який ми повинні пройти. Ми повинні виборювати цю незалежність, щоб вона не була подарованою. І саме завдяки нашим бійцям ми її виборюємо. Такі слова звучали у виступах голови районної ради Олександра Козерецького, народного депутата України Вадима Підберезнякя, депутата обласної ради Сергія Наказенка. Вони також бажали всім добра і миру і щоб у серці кожного панувала гордість за свою рідну Україну.

Традиційно приємним моментом урочистостей стало нагородження. Керівники району вручили почесну відзнаку обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня голові районної ветеранської організації Юлії Білковській. Подякою райдержадміністрації відзначили творчий колектив Бурилівського сільського Будинку культури (директор Валерій Малакан), Грамотами райдержадміністрації нагородили Ольгу Станкевич,  вчительку початкових класів Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №2 та колектив філії «Кривоозерський райавтодор» Дочірнього підприємства Миколаївський облавтодор.

Грамотами районної ради відзначено Ігоря Вуйка, голову постійної комісії районної ради, підприємця, та Тридубського сільського голову Василя Руснака. А Подякою районної ради – колишнього воїна-афганця, учасника АТО Василя Саприкіна.

Голова районної президії ради ветеранів Юлія Білковська, яка вітала всіх із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності, вручила Грамоту обласної ради секретарю Кривоозерської сільської ради Ларисі Ревво.

Також голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко та голова районної ради Олександр Козерецький вручили почесним громадянам Кривоозерщини Анатолію Раку та Людмилі Бабур,  трудовим колективам та працівникам різних галузей господарства, які занесені на районну Дошку пошани, відповідні свідоцтва та квіти.

Далі ведучі оголошують про концерт у вигляді музичного батлу (змагання) «Народна пісня чи сучасна?», де глядачі мають визначитися, які саме пісні народні чи сучасні їм більш до вподоби. І всі поринули у цілий каскад із пісень, кожна з яких виконувалася душевно, емоційно і артистично. Зал щиро аплодував солістці Бурилівського СБК Віті Шинкарук, народному ансамблю «Троїсті музики» Тридубського СБК (керівник – заслужений працівник культури Іван Міняйлик), володарці Гран-прі «Арт-Мікс» у місті Миколаїв Даші Павлухіній (керівник Анна Бабінська), лауреату Міжнародного конкурсу мистецтв «Зіркова хвиля» у болгарському місті Бургас Олександру Дмуховському (керівник Юлія Біднюк), народному ансамблю української пісні «Дзвін» – учасники якого взяли Гран-прі на обласному конкурсі «Родинні суперечки» (Мало-мечетнянський СБК, керівник Наталія Стадник), вихованцям Юлії Біднюк – Вікторії Кравцовій та Діані Поточенко, дуету – Даша Павлухіна і Таня Войцехівська (керівник Анна Бабінська), гурту «Справжні», солісту РБК Сергію Борисюку. Також були чудові танцювальні номери у виконанні хореографічного колективу Луканівського СБК (керівник Наталія Крушинська), чудовий гумор від лауреатів Всеукраїнських конкурсів гумористів Миколи Каганюка та його вихованця юного Тимура Василенка (Крас-неньківський СБК).

Глядачі всім дарували такі бурхливі оплески, що вирішили – у пісенному батлі перемогло мистецтво, адже незалежно яка пісня: сучасна чи народна, якщо виконана від щиро серця, – вона надихає і об’єднує.

Після урочистостей керівники району та депутат обласної ради Сергій Наказенко поклали квіти до місць поховань загиблих  учасників антитерористичної операції та до пам’ятника визволителям Кривоозерщини, що в с. Криве Озеро.

Вл. інф.

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь