Обговорили реформу децентралізації Перспективне майбутнє за Перспективним планом області: депутати обласної та районних рад зібралися обговорити долю реформи децентралізації на Миколаївщині

«Зараз основне завдання, що стоїть перед державою – закінчення етапу добровільного обʼєднання» – про це повідомив експерт Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій Ганущак під час дводенного семінару з депутатами обласної та районних рад, головами ОТГ, що стартував 24 травня на базі Коблівської ОТГ за ініціативи Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Захід присвячений налагодженню координації діяльності органів влади щодо впровадження реформи децентралізації на Миколаївщині.

«До кінця цього року ми з вами перейдемо тотальну позначку в тисячу ОТГ. Цілком ймовірно, що держава змушена буде допомогти зверху тим громадам, що так і не підуть на вибори, з метою успішного завершення реформи децентралізації в Україні. Миколаївщина в розрізі реформи рухається нормальними темпами. Є як процеси обʼєднання, особливо в форматі «один район – одна громада», так і переговори між вже об’єднаними громадами щодо приєднання. Загалом, процеси прискорилися, є позитивна динаміка до змін» – підкреслив експерт Юрій Іванович Ганущак.

Директор Миколаївського Центру розвитку місцевого самоврядування Валентин Анатолійович Бойко акцентував увагу на важливості зустрічі, тому що «…«семінар вже давно визрів, попереду багато роботи щодо формування та затвердження Перспективного плану області. У 2020 році вибори до місцевих рад пройдуть на базі нової територіальної основи, тому сьогодні наша робота є вкрай відповідальною та важливою».

Свою підтримку реформі висловила голова Миколаївської обласної ради Москаленко Вікторія Вікторівна: «Не дивлячись на труднощі, що виникали під час впровадження децентралізації в області, я завжди вірю, вірила і буду вірити в її успіх. Наша мета – створення та підтримка сильних, економічно спроможних об’єднаних територіальних громад, сьогодні ми працюємо на її реалізацію».

Під час зустрічі відбувся огляд актуальних питань з посилення координації влади на шляху подальшого впровадження реформи децентралізації на Миколаївщині, розглянуто можливості розробки та внесення змін у Перспективний план формування ОТГ в області, особливу увагу відведено підтримці секторальних реформ – освітній та медичній.

Миколаївський Центр розвитку місцевого самоврядування.

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь