Про здоров’я дбаємо – безпеку вивчаємо

Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я дитини. Щоб дитина розвивалась гармонійно, була життєрадісною, виросла повноцінним громадянином, вона повинна бути насамперед здоровою морально і фізично.Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє. Адже з кожної маленької дитини колись виростуть дорослі люди а потім – батьки, які будуть передавати свої знання та вміння наступним поколінням. У нашому прогресивному сьогоденні обізнаність дітей правилам пожежної безпеки вкрай важлива. Тому наш педагогічний колектив ЗДО №4 «Казка» покладається в’ідповідальність за цілеспрямоване формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя. Вихователі приділяють особливу увагу навчанню дітей правилам пожежної безпеки і тісно співпрацюють з 18 ДПРЧ  ГУМНС України в Миколаївській області, працівники якої є частими гостями нашого закладу.

Нещодавно в ЗДО №4 «Казка» завітав начальник караулу Захарченко В’ячеслав, який надав інструктаж про заходи пожежної безпеки в дошкільному закладі. Після чого був запрошений в групу «Берізка», де провів для діток цікаве показове заняття. Це і бесіда про правила поводження з електроприладами, і захопливий тренінг як правильно виходити з задимленого приміщення, та мультимедійний показ на пожежну тематику. Для закріплення всіх цих знань і навичок та, щоб убезпечити наших дітей і майно від пожежі, маємо повсякчас нагадувати їм правила поводження з сірниками та електроприладами.

Педагоги використовують для цього чимало цікавих форм роботи, зокрема й театралізовані постановки, в яких можна побачити наслідки необачної поведінки. Вихователі групи «Берізка»  Наталія Бобошко та Тамара Черкесова разом з музичними керівниками Ольгою Іщенко та Галиною Парубок підготували та показали вихованцям нашого дитсадка театралізовану виставу «Небезпечні іменини Кози Марини», в якій були задіяні дійові особи: Коза Марина, Курочка, Півник, Курчатка, Зайчики, Білочки, Їжачок та Пожежники. Всі ці ролі майстерно втілювали в дію малюки, які спочатку необачно граючись сірниками, створили пожежу, але, опанувавши себе, зателефонували на 101 і хоробрі пожежники загасили полум’я .

Такі театралізовані заходи допомагають виховувати негативне ставлення у дітей до гри із сірниками та вчать знаходити вихід із небезпечних ситуацій.

Але на цьому ми не зупиняємося. У нашому садочку проходять  заходи з цивільного захисту, мета яких захистити працівників та дітей закладу від пожеж та надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Що стало підготовкою до «Тижня безпеки дитини», який нещодавно закінчився.

Надія КУЛІНА , вихователь-методист ЗДО №4 «Казка».

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь