Створення громади за принципом: один  район – одна громада

Із наради із сільськими та селищним головами

На нараді із сільськими та селищним головами, яку вів перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Оніщенко, основний акцент був на створенні територіальної громади за принципом: один район – одна громада.

Про впровадження реформи децентралізації на території Кривоозерського району протягом 2018 року вів мову завідуючий юридичним сектором РДА Олександр Самотуга, акцентуючи увагу на порядку та механізмі об’єднання громад у рамках реформи децентралізації. Олександр Валерійович зазначив, що серед першочергових завдань, які необхідно спільно вирішити усім гілкам влади, є процес завершення реформи децентралізації.

– Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» прописані послідовні етапи процесу об’єднання. І реформа децентралізації – це, в першу чергу, наділення територіальних громад повноваженнями та ресурсами, що забезпечать місцевий економічний розвиток, – зазначив доповідач.

В обговоренні даного питання взяли участь всі учасники наради, які озвучили своє бачення і вносили пропозиції щодо даного процесу.

Сільські голови наголошували, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об’єднання. Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг, зокрема, у сфері культури, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, а  не нові проблеми.

Цю думку продовжив перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Оніщенко:

– Звісно, необхідно все детально продумувати, прораховувати і виважено підходити до процесу об’єднання територіальних громад, щоб вони дійсно були спроможними забезпечити своїм жителям належний рівень життя. Тому у нашому Перспективному плані йдеться про створення громади за принципом один район – одна громада. Правильність такого плану підтверджують й інші райони, що мають досвід об’єднання у громади лише кількох сіл. Такі громади у деяких випадках виявляються неспроможними, адже їм, крім вирішення багатьох питань соціально-економічного розвитку, доводиться утримувати і чималий апарат адміністративних структур.

Підсумовуючи обговорення даного питання, Олександр Оніщенко  зазначив, що реформа місцевого самоврядування і створення об’єднаних територіальних  громад  – це справді можливість для всіх мешканців стати господарями у своєму селі. Адже саме громаді залишають частину податків і надають пряму субвенцію з держбюджету, щоб вона сама могла вирішувати, куди краще використати кошти. А прийнятий Перспективний план – це лише план, а не остаточне рішення. Якщо якісь громади добровільно приймуть рішення об’єднатися по-іншому і це відповідатиме умовам Концепції реформування місцевого самоврядування, вони мають на це право. Проте у кінцевому результаті хотілося б, аби територія Кривоозерського району залишилася у теперішніх межах.

На сучасному етапі розвитку країни постає ще одне питання – створення молочарських кооперативів. Про це  доповідав головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ігор Бондарчук. Ігор Павлович зазначив, що одним із засобів покращання заготівельно-збутової інфраструктури на дрібнотоварному ринку, підвищення ефективності господарювання дрібних виробників молока, якості молочної сировини та удосконалення каналів її збуту можливі завдяки розвитку в сільській місцевості молочарських кооперативів. Молочарська кооперація має не тільки сприяти збереженню і підвищенню якості продукції та просуванню її на ринку, а й стати основою для покращання добробуту сільського населення.

Підсумки з виконання зобов’язань колективних договорів 2017 року підбила заступник начальника управління соціального захисту райдержадміністрації Тетяна Волошанівська. Йшлося також про  укладання або подовження дії раніше укладених колективних договорів на 2018 рік. Доповідач також наголосила на дотриманні Порядку видачі довідок про склад сім’ї особам, які звертаються за отриманням субсидії.

У ході наради обговорювалися й інші питання. Начальник управління Державної казначейської служби України у Кривоозерському районі Вадим Веселовський розповів про підключення розпорядників одержувачів коштів місцевих бюджетів до автоматизованої системи «Е-звітність» та рекомендував всім розпорядникам до 28 лютого 2018 року підключитись до АС “Е-звітність”, створивши свої електронні кабінети, щоб у подальшій роботі не виникало проблем.

Про проведення громадських оплачуваних робіт на території Кривозерського району доповідала заступник директора районного центру зайнятості Ольга Крохмаль.

Також говорили про святкування 95-річчя від дня заснування Кривоозерського району та ін.

У роботі наради взяли участь голова районної ради Олександр Козерецький, начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Барська, завідувач сектора культури райдержадміністрації Людмила Зелененька.

За результатами розглянутих питань було напрацьовано ряд протокольних доручень.

За інформацією райдержадміністрації.

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь