Напрацювання та перспективи

Директор обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько назвав основні пріоритети діяльності служби зайнятості на 2018 рік

Протягом 2017 року на Миколаївщині зменшилась кількість безробітних на 2,7 тис. осіб, у порівнянні 2016 роком,  і склала 48,5 тис. осіб. Трохи більше половини (52%) безробітних – це мешканці міст. Про це розповів під час своєї прес-конференції директор Миколаївського обласного центру зайнятості Дмитро Оборонько.

За його словами, чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння регіональної служби зайнятості, порівняно з 2016 роком дещо зросла та становила 31,7 тис. осіб. При цьому, 47,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.

– Майже половина (47,4%) з числа безробітних, знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 9,8% – в оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів, 9,2% – у промисловості, – зазначив Дмитро Оборонько. – Середня заробітна плата у вакансіях становила 4356 гривень, у 2016 – була 3010 гривень.

Протягом 2017 року Миколаївською обласною службою зайнятості, як і державної в цілому, запроваджено сучасні сервіси, що значно спрощують доступ до послуг, в тому числі через електронні комунікації. Це і електронна черга, послуга відео-резюме, відео-ревю вакансій та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями і т.д.

Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

Також Дмитро Оборонько акцентував увагу на тому, що в новому році буде завершено реорганізацію центрів зайнятості та перетворення їх в сервісні майданчики для надання широкого спектру послуг.

– Кілька днів тому вже запрацював у тестовому режимі новий сайт державної служби зайнятості. Тепер це більш зручний та зрозумілий, тут розміщено багато нових сервісів, таких як профорієнтація он-лайн, кабінети безробітних та роботодавців, подача звітності он-лайн та презентація статистичних даних інфографіками. Також кожен бажаючий може швидко знайти або запропонувати вакансії чи своє резюме,– підкреслив керівник ОЦЗ.

Також він наголосив, що у поточному році служба зайнятості зробить акцент на профорієнтаційній роботі.

 

 

Аналізуючи роботу Кривоозерського районного центру зайнятості за 2017 рік, можна відзначити зменшення кількості безробітних в порівнянні з 2016 роком на 176 осіб і у 2017 році ця цифра склала 3045 осіб.

Більше половини (56%) зареєстрованих безробітних – це мешканці районного центру.

Чисельність осіб, працевлаштованих за сприяння центру зайнятості, становить 819.

70 відсотків безробітних знайшли роботу в сільському господарстві, 5,6% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 10% – у будівництві.

Кривоозерський районний центр зайнятості активно проводив роботу по залученню безробітних громадян до громадських та тимчасових робіт.

Так в 2017 році 471 особа взяла участь в благоустрої територій селищної та сільських рад, облаштуванні пам’ятників та кладовищ. Для району це є реальною фінансовою підтримкою безробітного населення, а також допомога органам місцевої влади у наведенні порядку на своїх територіях. Тож така співпраця корисна і взаємовигідна.

Одним  із пріоритетних напрямків роботи Кривоозерського центру зайнятості є профорієнтаційна робота з шкільною молоддю.

В 2017 році профорієнтаційними послугами охоплені всі школи району.

В професіографічних екскурсіях на підприємства району, в інтерактивних уроках та в інших заходах взяли участь понад 900 школярів загальноосвітніх закладів  в тому числі учні Берізківської школи-інтернат.

 

Опубліковано у Новини, Районний центр зайнятості інформує. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь