Проведення ремонтних робіт у освітніх закладах – у полі зору депутатів районної ради

1 лютого відбулося виїзне засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, приватизації, власності, житлово-комунального господарства, торгівельного та побутового обслуговування населення під головуванням Юрія Крохмаля.

Одним із питань порядку денного обговорювалася ситуація, що склалася у Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1.

Нагадаємо, з грудня місяця минулого року у Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 ведуться роботи по реконструкції даху. Тож певна частина даху була розкритою. 18 січня в результаті негоди з цієї частини даху зірвало гідробар’єр (захисну плівку), що стало причиною попадання снігу на горище. До розчищення від снігу горища був залучений трудовий колектив освітнього закладу.

Ця ситуація та морозна погода призвели і до зниження температурного режиму в учбових класах, що знаходилися у частині будівлі школи, де перекривався дах. Проте навчальний процес зірвано не було. З метою безпеки учнів, уроки в кабінетах, які знаходилися під частиною горища, засипаного снігом, не проводилися кілька днів. Адміністрація школи провела необхідні заходи, аби запобігти псуванню комп’ютерної техніки та меблів.

Обговорення даної ситуації за відсутності об’єктивної інформації стало полем для виникнення різноманітних домислів та нагрівалося градусом емоцій серед батьків, вчителів, учнів, депутатів і жителів району.

Аби розібратися з реальним станом речей, навчальний заклад відвідали голова районної ради Олександр Козерецький, його заступник Мирон Лисиганич, а також заступники голови райдержадміністрації Олександр Оніщенко та Дмитро Попов, начальник відділу освіти РДА Валентина Голинська, депутати обласної ради Сергій Наказенко та Олександр Фіцура, члени постійної комісії районної ради – Юрій Крохмаль, Юрій Барський, Олександр Макаренко, Марія Костякіна.

На час відвідин (1 лютого) всі учбові кабінети школи були задіяні у навчальному процесі, у школі, як і у класах, що знаходилися у частині школи, де перекривали дах, працювало опалення, діяла електрична мережа, у комп’ютерному класі займалися діти. Стелі у класах були у задовільному стані, слідів опалої штукатурки не було. У кількох кабінетах на стелі виступали поодинокі незначні жовті плями, що виникли у результаті просочування вологи. Трохи більші плями виднілися на стелі коридору біля лазу на горище. В жодному класі не спостерігалося відпалих чи пошкоджених водою шпалер.

В той же час члени комісії разом з директором школи Оленою Лаврик відвідали спортивну залу у цьому ж приміщені навчального закладу, що знаходиться під старою покрівлею, де ще не здійснювалися ремонтні роботи. На стелі можна було побачити підтікання та виступи сирості.

Варто зазначити, що на даний час у школі ведуться також ремонті роботи даху та приміщення так званого «старого» спортзалу. Вже зроблено чималий обсяг робіт.

Під час обговорення даної теми районним відділом освіти була надана інформація, що давала відповіді на питання голови та членів постійної комісії районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, приватизації, власності, житлово-комунального господарства, торгівельного та побутового обслуговування населення.

– Хто і коли визначив Кривоозерську ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 пріоритетною у проведенні ремонтних робіт? Чому перекриття даху відбувається у зимовий період?

–  У 2016 році депутати районної ради прийняли Програму «Соціально-економічний розвиток Кривоозерського району на 2017 рік», де затверджено перелік соціальних об’єктів, які потребували реконструкцій, серед них і Кривоозерська ЗОШ І – ІІІ ступенів №1, де вже кілька років тягнувся шлейф проблем з дахом.

У 2017 році на виконання Програми «Соціально-економічного розвитку Кривоозерського району на 2017 рік» райдержадміністрація, районний відділ освіти, керівництво та депутатський корпус районної ради виступили із зверненнями та клопотаннями до народних депутатів Вадима Підберезняка, Аркадія Корнацького про виділення коштів з депутатського фонду для вирішення даної та інших проблем у освітніх закладах. Зроблена велика підготовча робота – виготовлено проект, який пройшов необхідні експертизи та дозволи різних інстанцій, в тому числі Державної архітектурної інспекції України (ДАБІ).

Розпорядженням Кабінету Міністрів визначено об’єкти соціально-культурної сфери нашого району і направлено субвенцію на соціально-економічний розвиток окремих територій. Тобто за визначеними Кабінетом Міністрів об’єктами надійшли цільові кошти, в тому числі і на реконструкцію даху Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 (1 млн. 40 тис. грн.) та даху Михалківської ЗОШ (380 тис. грн.).

Протягом багатьох років в Україні існувала практика обов’язкового використання виділених цільових коштів з держбюджету до кінця поточного року, в іншому випадку кошти поверталися у держбюджет. Аби використати кошти отриманої субвенції до кінця 2017 року у грудні, після отримання дозволу ДАБІ на проведення ремонтних робіт, були розпочаті роботи з реконструкції даху Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1.

Однак у грудні 2017 році Кабінетом Міністрів був прийнятий ще один документ, за яким продовжено термін використання цільових коштів. Тож можна освоювати їх і в нинішньому році.

– Чому ремонтні роботи ведуться не місцевими бригадами, а бригадами з інших населених пунктів. Як проводився відбір цих бригад?

– Сума виділених державою коштів для реконструкції даху у названій школі є дотендерною сумою.

Брати участь у ремонтних роботах соціальних об’єктів за державні кошти мають право лише бригади, що отримали відповідну ліцензію. У Кривоозерському районі така бригада лише одна – бригада ПП Петра Сінчука, яка була залучена до заміни вікон на енергозберігаючі у Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 (за останній період встановлено 85 енергозберігаючих вікон). Сьогодні можемо говорити, що всі вікна у школі замінені. Також будівельники цієї бригади задіяні на будівництві спортивного майданчика у Кривоозерській ЗОШ І – ІІІ ступенів №2.

Для реалізації робіт по реконструкції даху запрошувалися різні будівельні бригади, які б мали відповідні документи, навіть із сусідніх областей. Жодній з бригад не надавали пріоритету. Тож нині на різних об’єктах працюють бригади не тільки з Миколаївської, але із сусідніх областей. Роботи по реконструкції даху Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 проводяться підрядником з м. Миколаєва, по реконструкції спортивної зали – з Кіровоградської області, а до ремонту даху Михалківського навчального закладу планується залучити будівельників з Одеської області.

Під час відвідин Кривоозерської ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 члени комісії оглянули, як ведуться роботи по реконструкції спортивної зали у приміщенні початкових класів – це оновлення зали із середини та перекриття даху. Учасники виїзного засідання цікавилися відповідністю ціни та якості будівельних матеріалів.

У рамках виїзного засідання його учасники відвідали Мазурівський НВК. Надійшла інформація про протікання даху у цьому навчальному закладі. Дійсно, у коридорі одного з корпусів школи на стелі виявлено місце від протікання. Директор НВК Тетяна Кишковська зазначила, що у минулому році це питання вирішували самостійно. Про існуючу проблему на початку навчального року повідомили районний відділ освіти. Тож все буде вирішено.

Також депутати районної ради цікавилися якістю вугілля та якістю продуктів харчування.

Побачені продукти харчування у вищеназваних навчальних закладах зберігалися згідно санітарних вимог. Термін придатності молочних виробів (вершкове масло, сметана), ковбасних виробів, зокрема сардельок, витримано. На прохання членів комісії було надано сертифікати якості на оглянуті продукти. До речі, гнилої капусти, замінників вершкового масла (спреду типу «Тульчинка»), про які ведуться розмови серед населення району, у їдальнях названих шкіл не виявлено.

За інформацією відділу освіти забезпечення продуктами харчування навчальних закладів району здійснює постачальник, який виграв тендер. Всі тендери проходять у системі «Прозоро». Після ведення торгів «Прозоро» сама, визначивши переможця, подає його замовнику (відділу освіти).

Далі учасники заходу побували у Михалківській загальноосвітній школі, яка на даний час не функціонує. В середину спортивної зали школи обвалилася стеля та частина покрівлі. Задля збереження приміщення цієї школи для перекриття частини даху, як вже зазначалося, із державного бюджету також виділено кошти у розмірі 380 тис. грн. Роботи розпочнуться після відповідних рішень ДАБІ.

Засідання постійної комісії районної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, будівництва, приватизації, власності, житлово-комунального господарства, торгівельного та побутового обслуговування населення продовжилося у кабінеті голови районної ради, де члени комісії та запрошені ще раз обговорили стан ремонтних робіт у школах району та безпеку руху. Голова комісії Юрій Крохмаль зосередив увагу на безпеці руху громадян, особливо школярів, які рухаються по проїзній частині, через відсутність тротуару. А в зимовий період ситуація особливо ускладнюється. І прикро, що рекомендації по усуненню цієї проблеми, надані відповідним структурам, не виконуються.

За інформацією районної ради.

 

Опубліковано у Новини, Органи місцевого самоврядування інформують. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь