В облдержадміністрації обговорили стан та перспективи розвитку освіти в Миколаївській області

31 січня під керівництвом голови Миколаївської ОДА Олексія Савченка відбулось засідання колегії облдержадміністрації. Присутні члени колегії, керівники районів, міст та ОТГ області обговорили стан та перспективи розвитку освіти в Миколаївській області.

Зазначимо, що наразі ця колегія облдержадміністрації є першою в Україні, що присвячена безпосередньо питанню розвитку освітньої галузі в регіоні.

Голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко​ оголосив 2018  рік – роком освіти та інклюзивного навчання, а також наголосив на важливості впровадження програми розвитку людського капіталу. «Також по всіх містах, районах, ОТГ ми даємо протокольне доручення, щоб ви переглянули свої бюджети і щоб ви зрозуміли, що освіта – це капітал в який треба вкладати гроші, і це інвестиція, яка потім майже все життя буде до вас повертатися. Сьогодні ми чули, що існують певні проблеми, коли ми підіймаємо питання по створенню опорних шкіл. Ці проблеми  існують, тому що вони майже всі однакові, схожі між собою. Треба побудувати умови, бо багато талановитої молоді, яку треба підтримати, щоб вона поверталася потім і надавала можливість побудувати іншу країну», – відзначив голова ОДА.

В.о. директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Удовиченко зазначила, що освітня мережа закладів освіти Миколаївської області складається із 566 закладів дошкільної освіти, 524 загальної середньої, 40 позашкільної, 31 професійної (професійно-технічної) та 39 вищої освіти. В 2017 році у дитячих садках області додатково створено 398 місць. На черзі для влаштування у дитячі садки області перебувають 2011 дітей. Тому актуальним питанням залишається додаткове створення місць у закладах дошкільної освіти для здобуття освіти.

За результатами засідання керівництву районів, міст та ОТГ області доручено забезпечити місцями у закладах дошкільної освіти усіх дітей, які потребують здобуття дошкільної освіти, продовжити роботу щодо оптимізації мережі існуючих закладів середньої загальної освіти, насамперед шляхом визначення опорних закладів. Також переглянути місцеві бюджети для передбачення видатків для закладів загальної середньої освіти для придбання мобільних меблів та засобів навчання, забезпечити створення умов для вільного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами. Окремо наголошено на необхідності сприяння утворенню інклюзивно-ресурсного центру та проведення конкурсу на зайняття посади директора цього центру відповідно до вимог чинного законодавства до 1 червня 2018 року.

press@mk.gov.ua

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь