Хліборобська праця — джерело нашого добробуту

У неділю, 19 листопада, відзначається День працівників сільського господарства. По суті, на Кривоозерщині практично всі причетні до цього свята. Нині аграрний сектор району — це реформовані на засадах приватної власності господарства, фермери, землевласники, які зуміли за складних погодних умов вчасно зорати, засіяти та зібрати непоганий урожай.

Хоча природа і посилає випробування, але терпіння, професіоналізм і працелюбність хліборобів району дозволила отримати  хороший урожай. Ранніх зернових та зернобобових культур зібрано на площі 23,2 тис. га та намолочено 65,9 тис. т зерна при середній урожайності 28,4 ц/га. Найвищу урожайність ранніх зернових отримано в господарстві ТОВ “Діоніс” 42,8 ц/га (керівники Володимир Бучило та Юрій Вдовиченко).

На сьогодні уже зібрано і пізні сільськогосподарські культури: кукурудзу на площі майже 13,5 тис. га, соняшник на площі 11,3 тис. га, сою на площі 3,7 тис. га. Середня врожайність кукурудзи по району в господарствах усіх форм власності, включаючи одноосібників та населення, складає 46,2 ц/га, в ПСВП «Рутенія-М» — 82,8 ц/га (керівник  Микола Ставничий), соняшнику — 20,5 ц/га, проте майже 33,0 ц/га цієї культури отримали в ТОВ АФ «Ільницьких» (керівник Сергій Ільницький ), середня врожайність сої — 12,1 ц/га, а в ТОВ “Діоніс”  вона становить 42,8 ц/га (керівники Володимир Бучило та Юрій Вдовиченко).

Попри довготривалу засуху господарствами всіх форм власності під  врожай  майбутнього року посіяно озимі культури на площі 20,1 тис. га, в т.ч. озимої пшениці на площі 13,7 тис. га, озимого ячменю на площі 6,4 тис. га та 1,1 тис. га ріпаку. Паралельно із посівом озимих культур підготовлено зяб на площі 22 тис. га.

Всі сільгосппідприємства Кривоозерського району завершують виплату орендної плати за земельні та майнові паї. Станом на 1 листопада проведено виплат на 52 млн. грн., що становить 84 відсотки до нарахованої.

За стабільно високі досягнення, щедрі  врожаї, активну життєву позицію, впровадження новітніх суперсучасних технологій точного землеробства  Грамотою  Миколаївської облдержадміністрації нагороджено керівника ТОВ «АТІС» Руслана Лазарєва, Грамотою обласної ради  — керівника  ПСП ім. Горького Людмилу Бабур.

За щоденну копітку працю, високий професіоналізм Подякою голови обласної державної адміністрації відзначений механізатор ТОВ «АТІС» Василь Клименко, подякою голови обласної ради — головного агронома ПСП ім. Горького Віктора Гавлюка.

За всіма цими показниками щоденна кропітка праця керівників, спеціалістів, механізаторів, обслуговуючого персоналу. Серед них механізатори:  Олександр Мальцев та Валерій Голембієвський з ФГ «Мазурівське», Ігор Пукась та Валерій Токарчук із ФГ ім. Мічуріна, Микола  Бойко та Олександр  Копайгора із ФГ «Лагуна»,  Олександр Попель та Михайло Штим із ФГ “Злагода”,  Леонід Козленко та Олексій Доброгурський із ПСП “Свобода”, Валерій Надворний та Василь Клименко із ТОВ «АТІС», Віктор Кузьменко із ФГ ім. Щорса, Сергій Туровський із ФГ «Крикливого», Микола  Комишенко із ПСП «Дружба», Олександр Захарченко, Леонід Комишенко, Сергій Остапчук із ФГ «Росія-Н», Михайло Кіндрицький із СГВК «Україна молода», Максим Ткачук з ТОВ «Ліком-Ко», Віталій Байрак та Олександр Заболотний із ФГ «Світлана Н». Водії: Юрій Дмитрів із ТОВ «Оберіг-ЛТД», Сергій Причипойда із ПСП «Дружба», Ростислав Тарасенко із  ФГ «БОІ Агро», Володимир Ткачук із ФГ «Урожай», Олександр Чухрій із ПСВП «Рутенія-М». Головні агрономи: Віктор Гавлюк із ПСП ім. Горького та Микола Бурла із ПСВП “Рутенія-М”. Головні бухгалтери: ПСП ім. Горького — Олександр Сорочан, ФГ «Добробут» — Валентина Штаба, ПСП «Дружба» — Валентина Стадник. А також завідуючий переробним комплексом ПСП «Дружба» Петро Причипойда, інженер ТОВ «Оберіг-ЛТД» Володимир Крижанівський та багато-багато інших.

Від наполегливої праці трударів залежить різноманіття та якість продуктів на наших столах. Значний вклад у досягнення високих показників у тваринництві внесли Віктор  Закревський — голова ФГ «Закревського 2010». Завдяки відбору кращих за генетичними показниками та продуктивністю корів української чорно-рябої породи тут досягнуто рекордних надоїв молока. На сьогодні  в господарстві утримується майже 325 голів великої рогатої худоби, в тому числі 156 корів. Надій на корову складає 5539 кг. Оператори машинного доїння цього господарства Тетяна Люшенко та Валентина Вихватнюк обслуговують понад 70 корів дійного стада кожна. Багато років поспіль самовіддано трудиться Євгеній Затяжчук, завідуючий свинотоварною фермою ТОВ «Оберіг-ЛТД».

Незважаючи на всі коливання ринку м’яса свинини в Україні, продовжує працювати  свиноферма-репродуктор у ТОВ „Агрофірма Корнацьких”, що в с. Секретарка. Всі технологічні процеси на фермі повністю автоматизовані, без застосування ручної праці. Велика увага приділяється на фермі дотриманню ветеринарно-санітарних умов та побутових умов для працюючого персоналу.

У щоденній праці нелегких буднів усім нам хочеться тепла та святкового настрою. Та, мабуть, ніхто інший не заслуговує такого незаперечного права на загальну вдячність, такої глибокої шани за свою працю, як трудівники села — господарі землі, «золоті руки», праця яких завжди була джерелом добробуту працелюбного народу України, основою процвітання української нації. Селяни споконвіку були і лишаються взірцем працьо­витості, мудрості і терпіння, оберегом кращих якостей нашого народу.

Дозвольте сердечно привітати з хліборобським святом тих, хто необроблене поле перетворює на родючу ниву, всіх, хто оре, сіє, вирощує, збирає, годує, доїть і переробляє, розводить і зберігає, тих, хто своєю чесною, сумлінною і майстерною працею робить вагомішим український коровай, примножує достаток на нашому столі.

Тетяна ВАСЬКІВ, начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий