Із наради із сільськими та селищним головами

Перший заступник голови райдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови райдержадміністрації Олександр Оніщенко провів нараду із сільськими та селищним головами, а також з  розпорядниками коштів районного бюджету. В нараді взяли участь голова районної ради Олександр Козерецький, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації. Присутні  обговорили ряд питань.

Директор районного центру зайнятості Ігор Білецький інформував про підсумки роботи РЦЗ за січень — жовтень 2017 року. Ведучи мову про громадські роботи, він зазначив, що у період, коли закінчилися кошти фонду, сільські ради можуть організовувати громадські роботи, використовуючи 100% коштів місцевого бюджету.

На недопущенні продажу алкогольних та тютюнових виробів суб’єктами підприємницької діяльності без відповідної ліцензії наголосила начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та туризму райдержадміністрації Оксана Тарасюк, яка також рекомендувала селищному та сільським головам провести широку інформаційно-роз’яснювальну роботу із суб’єктами підприємницької діяльності щодо адміністративної відповідальності за незаконний продаж таких виробів.

Дану тему продовжив заступник начальника Кривоозерського відділення поліції Іван Стадник. За його інформацією протягом звітного періоду працівниками поліції було складено 5 адмінпротоколів на суб’єктів підприємницької діяльності за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім громадянам. Виступаючий запропонував разом з представниками органів місцевого самоврядування, фіскальної служби, депутатським корпусом здійснювати спільні рейди, адже лише спільні зусилля матимуть результат.

Із блоку питань соціального захисту населення та укладення колективних договорів і внесення до них змін вела мову заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Маріковська. Сільським головам при плануванні бюджету 2018 року рекомендовано передбачити кошти для штатної одиниці соціального працівника. Також було зазначено, що на місцеві бюджети відповідно до програми «Турбота» передається надання пільг інвалідам з вадами слуху та зору 1 — 2-ї груп, членам сімей військовослужбовців, які загинули в Афганістані або залишилися інвалідами загального захворювання, учасникам бойових дій з числа учасників АТО та членам сімей загиблих учасників АТО по сплаті за житлово-комунальні послуги.

Начальник відділу у Кривоозерському районі ГУ Держ-геокадастру у Миколаївській області Ірина Голубєва, яка вела мову про Стратегію раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, повідомила наступне:

— 7 червня 2017 року Кабмін ухвалив “Стратегію раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності”, яка змінює правила розпорядження земельними ресурсами, що належать державі, закріплює нормативи такого розпорядження та його цілі.

Зокрема, на безкоштовну передачу державних сільськогосподарських земель у власність встановлені жорсткі нормативи за площею.

Раніше площа, яка передалася безкоштовно, не обмежувалася. Тепер вона перебуває у залежності від результатів відкритих аукціонів попереднього періоду. Встановлений ліміт — 25% від площі земель, переданих на конкурентних засадах.

Так, робота з проведення земельних торгів у другому кварталі формує базу для безкоштовного передавання землі у четвертому кварталі. Все, що напрацювали у третьому кварталі, — для першого кварталу наступного року.

Тобто, виходячи з результатів аукціонів попереднього періоду, в районі є змога роздати безкоштовно в наступні три місяці, наприклад, п’ять гектарів землі. Відповідно, якщо жодного аукціону не відбулося, то 25% від нуля — це нуль.

Пріоритет на отримання землі на безоплатних засадах матимуть учасники АТО, але практичне передавання їх у власність відбувається винятково в межах нормативів.

Вкластися у норматив — це обов’язкова, але не єдина  умова для чиновника, щоб здійснити безкоштовне відведення землі. Таке рішення має погоджуватися із сільською радою, на території якої розміщена ділянка.

Дана Стратегія припиняє практику передачі земель, які повертаються в державну власність, поза аукціонами.

Як це було до прийняття Стратегії? Наприклад, фермер пише заяву про відмову від переданої йому раніше в оренду державної землі. До цієї відмови, як правило, додаються десятки заяв від бажаючих отримати по 2 га цієї землі, яка перестала використовуватися. Коли ці заяви задовольнялися, то земля через якийсь час знову опиняється у фермера, але вже на інших умовах і без жодного зиску для держави. Тепер усі ділянки, повернуті в державну власність, включаючи паї, підпадають під обов’язковість передавання в оренду і лише через аукціон.

Також згідно даного документу Держгеокадастр підписує лише короткострокові договори оренди — на сім років. Аукціони стартують із ставки 8%, що відповідає середньому рівню в країні.

Аркадій Смілянець, завідувач сектора з питань цивільного захисту, містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, розповів про організацію роботи органів місцевого самоврядування в осінньо-зимовий період 2017 – 2018 років. На засіданні комісії ТЕБ та НС при райдержадміністрації було затверджено Комплексний план невідкладних заходів щодо протидії загрозам під час осінньо-зимового періоду 2017/2018 років на підвідомчих територіях. Взявши цей план за основу, селищному та сільським головам необхідно розробити та затвердити відповідні плани.

Обговорюючи питання безпечного проходження осінньо-зимового періоду, завідувач районного сектора ДСНС ГУ у Миколаївській області Сергій Гедзик запропонував створювати робочі групи по обстеженню домогосподарств соціально-незахищених верств населення щодо дотримання протипожежної безпеки під час проходження опалювального сезону.

Детально проаналізувала місцеві бюджети начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Барська і повідомила, що бюджет необхідно прийняти до 25 грудня поточного року.

Обговорюючи питання формування бюджетів на 2018 рік, сільські голови висловлювали занепокоєння. Держава передбачила пільгові категорії, але їх фінансування у держбюджеті немає, тому передала процес пільгових виплат на місцеві бюджети. Сільські ради, особливо малі, залишаються з мінімальними бюджетами, тож в маленьких селах коштів на розвиток не вистачатиме.

Вл. інф.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий