Спільне засідання постійних комісій районної ради

14 вересня відбулося спільне засідання постійних комісій  районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та з питань АПК, земельних ресурсів, екології, охорони навколишнього середовища та соціального розвитку села, яке вели відповідно Ігор Вуйко та Людмила Бабур.

Про виконання районної Програми «Безбар’єрна Кривоозерщина» на період до 2020 року» доповідала заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ольга Маріковська. Вона повідомила, що одним з основних завдань даної Програми є створення в Криво-озерському районі безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. Зокрема, у Кривоозерському районі  мешкає 1582 людини з інвалідністю різних нозологій.

У 2017 році проведено інвентаризацію об’єктів соціальної інфраструктури щодо створення для маломобільних груп населення безперешкодного доступу до житла та об’єктів соціального забезпечення. Згідно реєстру на території району нараховується 172 об’єкти соціальної інфраструктури, з них 5 об’єктів технічно неможливо облаштувати.

Доповідачка також зупинилася на інших завданнях Програми, над виконанням яких працюють в УСЗН. Так, постійно проводиться внесення даних до Централізованого банку даних по інвалідах, які потребують забезпечення санаторно-курортним лікуванням, спеціальним автотранспортом, технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення. До  банку даних внесено 162 картки осіб, які пройшли огляд медико-соціальної експертної комісії та лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичних закладів з урахуванням характеру та причини  інвалідності.

Станом на 01.09.2017 року видано 44 направлення на  протезування, ортезування інвалідів, які цього потребують, на забезпечення їх ортопедичними апаратами та іншими протезно-ортопедичними виробами. Виплачено компенсацію 23 особам на суму 4094 грн. на бензин, ремонт, технічне обслуговування автотранспорту та транспортне обслуговування, встановлення телефонів інвалідам І та ІІ груп та інше.

Проводяться організаційні заходи щодо надання повної загальної освіти дітям з обмеженими фізичними можливостями, яких нині в районі 86. З них на загальній формі навчання перебуває 50 осіб, на індивідуальній — 6, не підлягають навчанню — 12 осіб, не організовано — 14 осіб, дитячий садок відвідує 1 дитина та 3 дітей навчаються в ліцеях.

Також йшлося про працевлаштування інвалідів, про реабілітацію їх в санаторіях та спеціальних реабілітаційних закладах.

В числі проблемних питань — в районі не встановлено знаки дорожнього руху «стоянки для автотранспорту людей з інвалідністю», але місця для паркування біля установ, лікарні, магазинів вільні та доступні. В недостатній кількості надходять  кошти для 100% забезпечення всіх інвалідів, які перебувають на черзі, на забезпечення путівками.

Степан Олексів, заступник начальника управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації, подав інформацію про заходи, проведені в рамках Програми боротьби з амброзією полинолистою на території Кривоозерського району на 2014 – 2019 роки. За словами доповідача, в районі з початку року відбулося 4 засідання робочої групи із сприяння  організації карантинних заходів на території Кривоозерського району. Із 21 липня по 21 серпня 2017 року у районі було оголошено місячник боротьби з карантинним організмом амброзією полинолистою на території району та 29 липня проведено санітарний день по знищенню амброзії. В санітарному дні взяли участь установи та організації району.

В ході місячника перевірено 400 га земель комунальної та приватної власності, виявлено і знищено шляхом виривання та скошування 31 га амброзії полинолистої. Філією Криво-озерського райавтодору також проводилися обкоси узбіччя доріг району.

За результатами перевірки селищної та сільських рад державним екологічним інспектором складено 5 адмінпротоколів за невжиття заходів по боротьбі з бур’янами та накладено штрафних санкцій на загальну суму 2550 гривень.

На відміну від сільгосппідприємств,  фермерських господарств, які досить активно знищують бур’яни, більшість одноосібників та населення вкрай пасивно ставляться до знищення амброзії полинолистої. Але статус «приватна власність» не дає ніякого права цим нерадивим господарям не зважати на проблему поширення амброзії.

Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, загальною площею 6,6286 га, вартість якої становить 126080,53 грн. (сто двадцять шість тисяч вісімдесят гривень 53 копійки), яка перебуває в оренді громадянки Тетяни Григорівни Радьо для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (риборозведення) із земель запасу в межах території Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району Миколаївської області, доповідав голова районної ради Олександр Козерецький.

На розгляд обох комісій були винесені питання «Про внесення доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Кривоозерського району на 2015 — 2017 роки «Кривоозерщина-2017» та про затвердження районної Програми підтримки органів виконавчої влади у Кривоозерському районі на 2017 — 2019 роки, доповідачем у яких був заступник голови райдержадміністрації Дмитро Попов.

З питань порядку денного спільного засідання постійних комісій районної ради, що запропоновані до розгляду на ХV сесій районної ради 7 скликання, прийняті відповідні рішення.

На спільному засіданні названих постійних комісій були присутні голова районної ради Олександр Козерецький, керуюча справами  виконавчого апарату районної ради Жанна Кострич, радник голови районної ради  Олена Малюта.

За інформацією районної ради.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини, Ради за роботою. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий