Дошкілля — період формування яскравих особистостей

Сьогодні гідно жити без освіти неможливо, а розпочинається вона для наших діток з перших років життя — з дошкільної освіти. Адже після сім’ї це перший щабель, де формується особистість.

Нині відділ освіти спільно з органами районної влади робить усе можливе для збереження всіх закладів освіти у нашому районі.

В умовах суворої фінансово-бюджетної дисципліни проведено роботу з метою удосконалення навчально-матеріальної бази та оновлення освітнього простору шкіл і дитячих садків.

Так, нині навчання та виховання дітей здійснюється у 15 дитсадках. Є 4 НВК. Задля покращення умов для виховання та навчання дітей у вересні створено ще 2 НВК шляхом реорганізації шкіл та дитячих садків в селах Берізки та Криве Озеро (ЗОШ І — ІІ ступенів №1). Це дає можливість зберегти освітні заклади у селах району та  покращити дошкільну підготовку дітей.

Відрадно, що у розвитку дошкільної освіти району є позитивна динаміка. Свідчення цього — збільшення кількості дітей, які охоплені дошкільною освітою. На даний час у дитячих садках району виховуються 789 дітей, крім того соціально-педагогічним патронатом охоплені 52 дітей. Це становить 89,9% від загальної кількості дітей дошкільного віку. Вирішено питання підвезення дітей дошкільного віку до дитячих садків, що є однією з важливих умов надання доступу до здобуття дошкільної освіти.

Про вихователів дитячих садків хочеться вести окрему розмову, бо вони першими прокладають дитині шляхи до знань, добра, краси.

Дитячий садок — це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись. Якщо живе з чесністю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться знаходити у світі любов. Створити такий світ для дітей можуть тільки справжні майстри.

Справжні майстри працюють і в дитячих садочках району. Серед колективів дошкільних закладів хочеться відзначити Кривоозерські — ДНЗ №4 «Каз-ка» (завідуюча Валентина Чередніченко), №7 «Веселка» (завідуюча Клавдія Бондуровська), №6 «Барвінок» (завідуюча Галина Ратушняк) та Курячелозівський ДНЗ «Сонечко» (завідуюча Любов Ковальчук).

Серед лідерів дошкільної освіти району і Тридубський ДНЗ «Веселка» під керівництвом Тетяни Григорівни Дриги. У нинішньому році співпало її два трудових ювілеї — 35 років, як працює у галузі освіти, і 20 років, як очолює дошкільний заклад.

Під час спілкування Тетяна Григорівна розповідала про дитячий садок, його колектив як про дружну родину. Нині у різновіковій групі Тридубського дитячого садка виховують 35 діточок. 12 діточок дошкільного віку, які живуть у селі Тридуби, охоплені соціальним патронажем.

У садочку займаються з дітками за програмами «Дитина» та «Впевнений старт», також діють гуртки «Люби і знай свій рідний край» та «Маленькі дослідники».

А ще районна влада, відділ освіти РДА, сільська рада (голова Тридубської сільської ради Василь Руснак), колектив цього ДНЗ, батьки дбають, аби діточкам тут було затишно та комфортно. До справи долучилися  спонсори, серед яких і Благодійний фонд Сергія Тігіпка.

Завдяки спільним зусиллям дитячий садочок відповідає всім санітарним вимогам. Тут замінені всі вікна на енергозберігаючі. Проведено водопровід та каналізація. Є душова кабінка, дитячі унітази, пральна машина-автомат. Обладнано сучасну кухню. Встановленні зручні, яскраві дитячі меблі, спортивний куточок, куточки для сюжетних ігор та багато іншого.

Переступивши поріг цього дитячого садочка, одразу відчуваєш, що людям, які тут трудяться, не байдужа їх справа. Тут працює колектив однодумців, кожен із них має індивідуальний творчий потенціал, різноманітні нахили і здібності. Працівники дошкільного закладу понад усе прагнуть, щоб маленьким господарям жилося добре, аби кожен день повнився для них радістю спілкування з однолітками й дорослими. Кожна зустріч з дітьми починається з доброзичливих побажань один одному. А далі діти разом із вихователями подорожують у світ природи, світ граматики і математики, пізнають його, набувають свого першого життєвого досвіду, вчаться гратися спільними іграшками, радіти кожному дню, зустрічати один одного привітно, жити в дружбі та злагоді.

Дошкільне дитинство є унікальним і особливим періодом розвитку особистості. Тож хочеться, аби стосунки вихователів та дітей були гармонійними. Адже від цього залежить і сам процес виховання, і безпосередньо формування яскравих особистостей, яким створювати суспільство майбутнього.

Наталія БЕЛІНСЬКА.

На фото: колектив Тридубського дитячого садка “Веселка” (зліва направо) — І ряд: помічник вихователя Альона Бокань, голова профкому, вихователь Ірина Гнатенко, завідуюча Тридубського ДНЗ «Веселка» Тетяна Дрига, дизайнер території Емма Неграй; ІІ ряд – кухар Світлана Ковальчук, помічник вихователя Лілія Торпан, завгосп Леся Синець. .

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини, Шкільний меридіан. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий