Віктор Радьо: Завтрашній день селища народжується сьогодні

Наше селище відзначає поважну ювілейну дату — своє 255-річчя. По праву Криве Озеро — це старовинне містечко з молодим обличчям — можна назвати багатим на цікаві факти та насичену історію. Селище — частка нашого району і області. У неї — теж свято — 80-річчя від дня заснування Миколаївщини.

Села, як і люди, мають свої біографії. У кожного вона своя. А творять цю біографію наші люди — всі, хто тут народився і виріс, хто приїхав колись, щоб залишитись назавжди в селищі, яке розташоване в мальовничому місці, з особливим колоритом, славною багатою історією і традиціями, культурою і побутом. За чверть тисячоліття і п’ять років багато відбулося подій, змінювалися покоління, епохи. Все це наша історична пам’ять, яка плавно перетікає у русло сьогодення.

Вихідці з Кривого Озера відомі по всьому світу. Своїми науковими здобутками та працею вони в числі кращих науковців, музикантів, лікарів, військових, викладачів. А скільки наших земляків — кривоозерців, які жили і нині живуть тут, своїми трудовими подвигами прославляли і прославляють рідне селище і район.

Криве Озеро розвивається, набуває сучасного вигляду.

Вулиці прикрашають сучасні магазини та споруди. Поряд з ними — історичні будівлі — пам’ятки архітектури — приміщення дитячої музичної школи, районного краєзнавчого музею. Сяє золотими куполами Свято-Різдво-Богородична церква, на території якої відкрито пам’ятний знак переселенцям із Західних областей на Криво-озерщину. Серед нинішніх поважних іменинників селища і Кривоозерська ЗОШ І  ступеня, яка відзначає своє 105-річчя.

Розповідаючи про Криве Озеро, обов’язково хочу згадати всі установи, підприємства та організації, зокрема, медичні, освітянські, інші об’єкти соціальної сфери, фермерські господарства та ін. Їх трудові колективи разом з представниками малого та середнього бізнесу становлять основу поступального розвитку селища.

В селищі розвивається промисловість та підприємництво, створюються нові робочі місця. Стабільно працює велике підприємство ТОВ «Кривоозерська харчосмакова фабрика», яке очолює почесний громадянин Кривоозерщини Михайло Скрипніченко. Це товариство — один з найбільший наших платників податків. Крім того, Михайло Сергійович переймається розвитком спорту як в районі (він — голова районної федерації футболу), так і в селищі.

Відрадно, що наші підприємці не стоять осторонь благоустрою селища. Споруди їх магазинів прикрашають наш населений пункт, а території біля них благоустроєні.

Дбають про впорядкованість біля своїх територій колективи селищних підприємств, установ та організацій. І більшість наших жителів теж слідкують, аби було прибрано не лише на подвір’ях, а й за межами їх садиб.

Кажуть чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Селищна рада дбає і про чистоту навколишнього середовища.     В цьому напрямку хотілося б підтримки з боку кожного жителя нашого Кривого Озера.

З кожним роком наше селище, наперекір часу, молодшає, прибирається сучасними новобудовами, чепуриться зеленими насадженнями, упорядкованими вулицями та тротуарами. Значне місце у житті селища відіграють дороги. Від їх якості складається і перше враження про Криве Озеро. Тому цьому питанню та освітленню вулиць приділяється значна увага.

Дбати про все це, про жителів Кривого Озера — обов’язок селищної ради. Тому кошти, які надходять, ми спрямовуємо на освіту, благоустрій, на допомогу малозабезпеченим сім’ям, охорону навколишнього середовища.

Селищна рада не залишається осторонь відпочинку жителів селища та пропаганди здорового способу життя. На «Острові кохання» встановлено спортивне обладнання. У паркових зонах — місця для відпочинку як дорослих, так і дітей., є кілька  дитячих майданчиків Для зручності місцевих жителів та гостей впорядковано сучасною плиткою тротуари.

Взагалі, наші люди, завдяки наполегливій праці яких і розквітає Криве Озеро, — найцінніше наше надбання. Всі вони — наша селищна громада. Дякую усім своїм землякам, які наполегливо дбають про те, аби Криве Озеро з кожним роком ставало все гарнішим, а люди жили добротніше.

Ще раз вітаю усіх зі святом рідного селища. Хай буде мир в Україні і в кожній родині, достаток, хай усім добре і щасливо живеться. Хай Пресвята Богородиця (у день ЇЇ Різдва ми святкуємо своє храмове свято і вважаємо днем заснування селища) пошле нам миру, додасть віри і свого  заступництва.

Віктор РАДЬО, Кривоозерський селищний голова.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Життя району, Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий