Засідання постійної комісії районної ради

1 червня під головуванням Ігоря Вуйка відбулося засідання постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення.

У питанні про хід виконання рішення районної ради від 18.12.15 «Про затвердження районної Програми ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2016-18 роки” доповідала заступник головного лікаря ЦРЛ Любов Скрипніченко.

Любов Всеволодівна інформувала, у минулому році на облік взято 12 ВІЛ-інфікованих осіб, всього ж на обліку у районній лікарні знаходиться 61 особа, з них 5 дітей.

45 осіб інфіковано через статеві контакти, 11 — перентерально (ін’єкції), 5 – від матері до дитини.

30% офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб — з благополучних сімей, інші — колишні ув’язненні та хворі на алкоголізм і наркоманію.

У нинішньому році на облік взято 2 дітей, які інфікувалися від матері. Ці дітки отримують безкоштовне лікування.

Противірусну терапію з усіх взятих на облік отримують лише 19 осіб. Така кількість пов’язана з тим, що для отримання лікування необхідно обстежитися в обласному центрі. Не всі ВІЛ-інфіковані погоджуються на обстеження.

Також заступник головного лікаря зосередила увагу на профілактичній роботі серед молоді. Зокрема,  функціонування «Клініки дружньої до молоді», «Кабінет довіри» та інше.

Виступаючи у питанні про підтримання депутатами Кривоозерської районної ради Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо припинення дії всіх нормативно-правових актів, які регулюють створення госпітальних округів, Любов Всеволодівна зачитала Звернення та зазначила, що поки немає чіткої  картини, яка доля очікує сільську медицину, і як вона буде фінансуватися.

Коментуючи виступ, голова районної ради Олександр Козерецький, зазначив, що питання створення госпітальних округів тільки розробляється, тому ще багато чого незрозуміло і неврегульовано.

Заступник голови районної ради Мирон Лисиганич висловив свою думку, зазначивши, що на даному етапі немає чіткого бачення, як розвиватиметься і як фінансуватиметься сільська медицина, що може призвести до знищення системи медичного обслуговування сільського населення.

Про зміни та доповнення до Комплексної програми соціального захисту населення «Турбота» на період до 2020 року доповідала начальник управління соціального захисту населення РДА Олена Марків.

Олена Петрівна інформувала, що зміни стосуються учасників бойових дій у роки Другої світової війни, яких у районі проживає 13 осіб. Зокрема, змінено порядок виплати з одноразової допомоги цій категорії громадян на щомісячну матеріальну допомогу. У подальшому виплата матеріальної допомоги учасникам бойових дій Другої світової війни здійснюватиметься щомісяця у розмірі 1 000 грн.

Також Програму «Турбота» у розділі 3 «Надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей» необхідно доповнити новим пунктом «Забезпечити надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих та померлих учасників антитерористичної операції на сході України з метою оформлення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства».

Виплата одноразової матеріальної допомоги у сумі 2500,00 грн. проводиться будь-якому одному члену сім’ї загиблого (померлого) учасника антитерористичної операції на сході України, починаючи з червня 2017 року, за наявності наказу головного управління Держгеокадастру у Кривоозерському районі про виділення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства на території Кривоозерського району у 2017 році зазначеним категоріям громадян.

Про план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Кривоозерською районною радою на 2017 рік доповідала спеціаліст І категорії з питань юридичного забезпечення районної ради Альона Величко.

Голова районної ради Олександр Козерецький у питанні про визнання Російської Федерації державою-агресором зазначив, що у березні 2015 року депутати районної ради минулого скликання визнали РФ державою-агресором, тепер депутати 7 скликання теж мають сказати свою позицію. За результатами голосування питання – двоє членів комісії підтримали дану позицію, один — утримався.

Всі, крім даного питання, які обговорювалися на засіданні постійної комісії районної ради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення, винесені на розгляд ХIV сесії районної ради сьомого скликання.

На засіданні комісії були присутні голова районної ради Олександр Козерецький, заступник голови районної ради Мирон Лисиганич, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Жанна Кострич, спеціаліст районної ради Альона Величко.

За інформацією районної ради.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини, Ради за роботою. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий