П’ять причин працювати легально

Чи кожен працівник в Україні може претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою?

Важко навіть уявити обсяги тіньової зайнятості в нашій країні. І усі ці люди не можуть бути впевнені у дотриманні своїх прав, як найманих працівників. Гарантована пенсія, лікарняні, повний обсяг послуг Служби зайнятості, оплачувана відпустка — усе це недоступно для тих, хто отримує зарплату в конверті.

Тож нагадуємо п’ять очевидних переваг легальної зайнятості:

  1. Гарантована виплата заробітної плати.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете бути впевнені, що заробітна плата буде виплачена стовідсотково. На превеликий жаль, в Україні через значний обсяг нелегальної зайнятості непоодинокі випадки, коли недобросовісні роботодавці затримують виплату заробітних плат, а потім виплачують її не в повному обсязі. Якщо ваші трудові відносини оформлені офіційно, то невиплата заробітної плати є приводом звернення до суду, який ви майже гарантовано виграєте.

Основні закони, які гарантують отримання офіційної винагороди за виконану роботу це — Кодекс законів про працю України та Закон України «Про оплату праці».

Крім цього, якщо ваші трудові відносини закріплено у відповідності до чинного законодавства, то можете працювати спокійно і не боятися, що у будь-який момент вас можуть без попередження звільнити. Ви захищені законодавством.

  1. Відпустка.

Якщо ви працюєте офіційно, то можете розраховувати на щорічну оплачувану відпустку строком не менш як 24 календарні дні (а деякі професії мають гарантовану відпустку 36 днів і навіть більше). При цьому, згідно із ЗУ «Про відпустки», існує ряд додаткових відпусток таких як: відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці; щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці; додаткова відпустка за ненормований робочий день. При цьому це не повний перелік гарантованих відпусток! З повним списком можна ознайомитись прочитавши вище вказаний закон.

  1. Лікарняні.

Якщо раптом ви захворіли, то офіційні трудові відносини стануть гарантом того, що ви можете взяти лікарняний та отримати компенсацію за період його дії. Крім того, ніхто не може бути впевнений у тому, що його не спіткає нещасний випадок. А офіційне працевлаштування гарантує матеріальне забезпечення при настанні таких ситуацій.

  1. Пенсія.

Із заробітної плати, яку ви отримуєте офіційно, вираховується внесок, який гарантує вам грошове забезпечення при досягненні пенсійного віку. Розмір пенсії пропорційно залежить від офіційної заробітної плати.

  1. Допомога по безробіттю.

Якщо ви працювали офіційно і втратили роботу, перелік послуг Служби зайнятості для вас розширюється у декілька разів. При цьому допомога по безробіттю (компенсаційні виплати, які тривають до 360 календарних днів) напряму залежить від суми отримуваної заробітної плати.

Серед найцікавіших послуг, які ви можете отримати в службі зайнятості — професійне навчання за популярною на ринку праці спеціальністю. Ви можете безкоштовно освоїти будь-яку з 77 популярних на ринку праці професій. Ще більш цікава послуга від служби зайнятості — це допомога у відкритті власної справи. І тут, знову ж таки, розмір допомоги по безробіттю для відкриття власного бізнесу прямо залежить від офіційних заробітків.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини, Районний центр зайнятості інформує. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий