Обереги історії рідного краю

Нині в районі працює чотири «народних» музеї, які зберігають, і популяризують культурну, художню та історичну спадщину українського народу, нашого південного краю.Рисунок2

У витоків музейної справи на Кривоозерщині стояла Світлана Олександрівна Полухіна — незмінний протягом 25 років директор Кривоозерського «народного» краєзнавчого історичного музею. За значний особистий внесок у збереження пам’яток історії та культури України та нашого краю, зокрема, за багаторічну сумлінну працю на ниві розвитку музейної справи вона нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Зібрані Світланою Олександрівною в основному разом з колишнім редактором газети «Кривоозерщина» Степаном Артемовичем Ганноцьким матеріали ввійшли до семи книг про історію нашого краю.

У Кривоозерському районному музеї працюють два екскурсоводи, фахівці з вищою освітою, — Світлана Лохаївська та Анастасія Івахніна, які організовують виставки, зустрічі, виховні години для учнівської молоді, жителів і гостей району.

Музей історії села Мала Мечетня очолює великий ентузіаст, краєзнавець, людина, закохана в свій край та його історію — Людмила Березка, яка веде копітку пошукову роботу, займається поповненням музейної скарбниці, працює над осучасненням музею.

Естафету колишнього директора «народного» музею історії села Секретарка Лідії Круглик — гордості нашого краю, яка по крупинках зібрала експонати музею, прийняв її син — Богдан Гвоздяниця. Він достойно зберігає історію людей свого села, зацікавлений у збереженні традицій свого краю.

В цей день хочеться згадати першого директора Курячелозівського «народного» краєзнавчого музею Степана Олександровича Панасюка (нині світлої пам’яті), який розпочав роботу по створенню музею. Продовжувачем справи Степана Олександровича є теперішній директор Ольга Столяр. Вона з ентузіазмом працює над примноженням духовної спадщини села, залучає молоде покоління до пошуково-краєзнавчої роботи.

З нагоди Міжнародного дня музеїв хочеться щиро подякувати всім, хто примножує, зберігає історичну пам’ять для теперішніх і прийдешніх поколінь.

Л. ПАРАЩЕНКО, методист з охорони культурної спадщини сектора культури райдержадміністрації.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий