Наш календар. 14 лютого — День всіх закоханих. День Святого Валентина

ЯК ДЕНЬ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА СВЯТКУЮТЬ У РІЗНИХ КАЇНАХ СВІТУ

День Святого Валентина, День усіх закоханих. Це свято з кожним роком все міцніше вкорінюється серед нас. А все тому, що кохання — найпрекрасніше та найзагадковіше з усіх людських почуттів. До вашої уваги підбірка цікавих фактів про традиції святкування Дня закоханих у різних країнах світу.

Символом Дня закоханих є червоні троянди. Коріння цієї традиції — в античному язичництві: богиня кохання Афродіта, за легендою, поспішаючи до коханого, стала на кущ білих троянд, поранила ногу і її божественна кров пофарбувала їх в червоний колір. З того часу червоні троянди — символ кохання і пристрасті.

У давнину молоді дівчата і хлопці у цей день збиралися разом, аби дізнатися свою долю. Вони писали на папірцях імена і кидали ці листочки в глек, потім кожен витягував по одному папірцю і дізнавався ім`я своєї майбутньої коханої людини – «Валентина» чи «Валентини».

У Вероні 14 лютого туристи з усього світу відвідують капелу, де у дворі стоїть білий будинок, біля балкона якого колись так наполегливо чекав свою Джульєтту Ромео. Біля будинку споруджений бронзовий пам’ятник Джульєтті. Кажуть, він принесе щастя у коханні і здійснення бажань тим, хто доторкнеться до грудей статуї.

У Фінляндії 14 лютого зветься Днем любові. Фіни в цей день дарують сувеніри у формі серця не лише своїм коханим, а й матерям, оскільки жіночого дня, подібного до 8 Березня, у цій країні немає.

Японці День закоханих перетворили на наше свято 8 березня, але для чоловіків, оскільки подарунки в цей день роблять в основному жінки — чоловікам, і дарувати прийнято всілякі чоловічі аксесуари: бритви, лосьйони, гаманці тощо. Проте жінки себе приниженими не відчувають, адже 14 березня в Японії відзначають Білий день, тобто чоловіки мають відповісти взаємністю на освідчення жінок 14 лютого.

У Японії в День закоханих щороку проводять конкурс на найгучніше зізнання в коханні. Хлопці і дівчата піднімаються на поміст і по черзі кричать щодуху найрізноманітніші слова любові своїм коханим. Переможець конкурсу отримує приз. Природно, що переможцями майже завжди стають чоловіки.

У Англії є повір`я, за яким перший мужчина, якого зустрічала дівчина 14 лютого, повинен стати її «Валенти-ном» — хоче вона цього чи ні. Дівчата знайшли вихід із ситуації: цього дня вони гуляють із зав`язаними очима.

У Данії закохані у свій день посилають один одному засушені білі квіти.

Щороку у США в День Святого Валентина продають понад 108 мільйонів троянд, здебільшого червоних, зі швидкістю близько 24 тис. троянд у хвилину, а на цукерки витрачають 692 мільйони доларів.

В День Святого Валентина в усьому світі відправляють близько 1 мільярда листівок, з яких 73% надсилаються чоловіками.

З Інтернет-видань.

 

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Наш календар. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий