Оксана Янішевська: Миколаївщина щодня приймає вимушених переселенців із зони проведення АТО

4 листопада, заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська та голова облради Тарас Кремінь зустрілись із польськими науковцями, які представляють Центр Східних Досліджень з експертом центру Агатою Вежбовською-Мязга та зі старшим спеціалістом Рафалем Садовськи. Дослідники прагнуть вивчити особливості суспільно-політичної ситуації у регіонах нашої країни. Особливу увагу вони приділяють тим нагальним проблемам, які продиктовані складною ситуацією на сході України.

Відповідаючи на питання науковців, Оксана Янішевська повідомила, що Миколаївщина щодня приймає вимушених переселенців із зони проведення АТО.

— На сьогодні у Миколаївській області перебуває 6 тисяч 600 вимушено переміщених осіб. 600 осіб приїхало лише за останній тиждень, що свідчить про динаміку, з якою вони приїздять до нашого регіону.  Зазначу, що 1 тисяча 100 осіб вже повернулися додому, до звільнених міст на сході країни, — зазначила заступник голови обл-держадміністрації.

Також Оксана Янішевська повідомила, що був створений банк житла і більшість вимушено перемішених осіб проживає безкоштовно. За її словами, з 1 жовтня цього року, відповідно до двох постанов Кабінету Міністрів України, визначено систему обліку цієї категорії населення, а також врегульоване питання соціальних виплат переселенцям. «З 6 тис. вимушено переміщених осіб, які перебувають на Миколаївщині, практично 2 тис. вже отримали ці виплати», — зазначила Оксана Янішевська.

Оксана Янішевська підкреслила, що активна гуманітарна підтримка триває, працюють волонтерські організації, а також до зібрання гуманітарної допомоги долучаються і школи, і університети, і бюджетні організації області.

За словами Тараса Креміня, наша громада активно підтримує військовослужбовців, які захищають суверенітет нашої держави на сході країни. Велику роль відіграють волонтери. І саме завдяки такій єдності влади, волонтерів та небайдужих громадян наші бійці отримують вкрай необхідну допомогу.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Запись опубликована в рубрике Миколаївщина, Новини. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий